ולפעמים, החגיגה נמשכת... 213742
החגיגה התקשורתית שלובתה ע''י מערכת הבטחון מחזקת את הטענות שכל הסיפור הזה, מתחילתו ועד סופו, נועד לחזק את כושר ההרתעה הגרעינית של ישראל. לפי הטענות ואנונו היה במעקב זמן רב לפני שעזב את ישראל ופרסם את הפרטים על תכנית הגרעין הישראלית ולמעשה המערכת איפשרה לו לבצע זאת. לאחר מכן הפכו אותו לדוגמה למען יראו ויראו מה יקרה למי שיפר את שבועת הסודיות. עכשיו, מנצלים את השחרור כדי להזכיר לשכנים מה אנחנו מחביאים במרתפים. (כאילו שהם שכחו)
ולפעמים, החגיגה נמשכת... 213755
לדעתי, ההיפך הוא הנכון. הוא נכנס לכלא כדי להפסיק את השטף של הפרסומים על הגרעין הישראלי, מה שהיה מוציא אותנו מה''עמימות'' לתחום ה''ידוע'', ומזמין פיקוח בינלאומי.
אני דווקא הייתי מקשר את החגיגה התקשורתית עם אלה שמתלכתחילה לא רצו להכניסו לכלא, ועכשיו רוצים שוב דרכו לחשוף את מה ש''אין לנו'', ולהזמין פיקוח חיצוני.

מערכת הביטחון, כידוע, אינה הומוגנית, בוודאי לא לאורך זמן, ומדיניות שהיתה דומיננטית בעת לכידת ואנונו אינה דומיננטית בהכרח כיום.
ולפעמים, החגיגה נמשכת... 213769
אתה מייחס ל"מערכת הבטחון" תחכום שלדעתי אינה מחוננת בו.

אצלנו בבניין, לדוגמה, היה בחור בשם שמעון גולדשלאגר שעבד בתור דיג'יי באיזה מועדון. כולם ידעו שזה בלוף ושבעצם הוא מרגל. כל יום בשמונה בערב הוא היה עולה לגג ומשדר לסוריה למרות שסיפור הכיסוי שלו היה שהוא עולה לגג כדי לעשות "שכיבות סמיכה". הודענו למי שצריך להודיע ואתה חושב שעשו משהו? איפה! אלמלא הוא נפל באיזה יום בטעות מהגג אני מבטיח לך שאסאד הבן היה חוגג עם השידורים שלו עד היום.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים