ההולנדים עוזרים להבריח יהודים? 214365
למה בדיוק משטרת הגבולות של הולנד משחררת אדם עם דרכון דיפלומטי מזוייף?
ההולנדים עוזרים להבריח יהודים? 214374
לפי הכתבה לא מדובר בדרכון מזויף, כי אם בכזה שכבר אינו בתוקף. אם בנוסף לדרכון הדיפלומטי, שאינו תקף, היה ברשותו גם דרכון (רגיל) בר תוקף, להולנדים לא היתה סיבה לעוצרו. דרכון מתקופת ממשלת רבין הוא אולי מסמך היסטורי, אבל עדיין אינו בחזקת ''ממצא ארכיאולוגי''.
ההולנדים עוזרים להבריח יהודים? 214377
בהארץ כתוב "מזוייף" וגם קראתי באיזה מקום ש2001 שונה ל 2006 או משהו כזה.
ההולנדים עוזרים להבריח יהודים? 214379
זאת עוד דוגמא למה שכבר הצבעתי עליו: הבחור סובל מבעיות חמורות ביכולת החשיבה לטווח רחוק. למה לשנות ל 2006 ולא ל 2009? מה הוא היה עושה עוד שלוש שנים?

ובאמת תמוה שההולנדים לא עצרו אותו, או לפחות שמשטרת הגבולות בארץ לא קיבלה טלפון בעניין כדי שתעצור אותו עם נחיתתו.
ההולנדים עוזרים להבריח יהודים? 214506
כבר מהיום בו פורסמה הפרשיה, יש לי תחושה שהמשטרה מנפחת את חלקו של שגב בעניין כדי לכסות על מחדליה ומשיקולי רייטינג. קריאה בין השורות של הידיעות המתפרסמות, כמו למשל סלחנותה של משטרת הולנד לפשע המחריד של הדרכון המזויף, מעלה את האפשרות ששגב בסה"כ נהג כאזרח סביר אשר נקלע שלא בטובתו לעסק מלוכלך. לפי מה שפורסם, שגב היה זה שדיווח על התיק, שגב לחץ להחקר ולמסור את גרסתו במשטרה ושגב הוא זה שעתר להסרת צו איסור הפרסום. האם מישהו מבני משפחת שרון היה מעלה על דעתו לעשות ולו אחד מהדברים האלה? והבכירים האחרים שנחקרו במהלך השנים האחרונות? אז כמובן שהמשטרה קופצת עליו כמוצאת שלל רב, הרי הוא גם מפורסם, וגם נמצא ממש מתחת לפנס. סיפורים תמוהים כמו "נתנו לו במשך שבוע לרדוף אחרינו ולהתבשל במיץ של עצמו", נשמעים לי כמו "התרשלנו, לא התיחסנו ולא הזזנו ת'תחת עד שההולנדים התחילו ללחוץ, אבל עכשיו נגלגל את הפשלה על ראש הפראייר ונצא גדולים". גם הסיפור עם רוזנשטיין (שתפס כותרת ראשית ב"הארץ") נשמע לי מנופח. האם רוזנשטיין כבר היה ידוע מחוץ לתחומי הברנז'ה כששגב טיפל בבנו לפני ח"י שנים? האם דבר נדיר הוא שחתן מזמין לחתונתו רופא שטיפל בו במסירות בילדותו (לי אישית כבר יצא להתקל במספר מקרים כאלה)? יתכן שזו היתה טעות מצד שגב להופיע לחתונה, אבל זה לא נראה לי פשע. שגב אינו מכהן יותר בתפקיד ציבורי, ואם הוזמן ע"י הבן (האם גם הבן מואשם בפלילים?), הרי שזה עניין פרטי.

למען הבהירות:
1. אין לי שום עניין אישי בשגב, לא בעדו ולא נגדו. יש לי עניין רב בתפקוד תקין של הרשויות הממונות.
2. כמו רובנו, גם אני שואב את המידע מהתקשורת. מכיון שהגרסאות המתפרסמות סותרות זו את זו לעתים קרובות, אין טעם לסתור אותי ע"י הפנייה לידיעות שטוענות אחרת.
3. כאמור, מדובר בתחושה בלבד, שנובעת מחוסר אמון כלפי תבונתם והגינותם של אנשי שררה. יתכן מאד שאני מפריז או טועה לחלוטין. אם יתברר בהליך תקין והוגן ששגב אכן סרח, אני בעד שינקנקו אותו בהתאם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים