לא רק אצלנו 215011
לפי מבזק של YNET בני משפחתו של עומאר חאן שריף - המחבל שהתפוצץ בפאב "מייק'ס פלייס" לפני כשנה, נאשמים בכך שלא סייעו למניעת הפיגוע.
לא רק אצלנו 215914
ו"הארץ" מוסיף - אחיו של המחבל ואשתו מואשמים שידעו על הפיגוע אך לא דיווחו על כך, אחותו מואשמת שידעה על הפיגוע המתוכנן ו"עודדה את אחיה להוציאו לפועל".
לא רק אצלנו 215927
ההתיחסות לבני משפחות או חבריהם של מחבלים אינה רלוונטית. היא נובעת מהנסיון להלחם נגד האויב בעזרת מערכת המשפט כאילו מדובר על פושעים פליליים.
מדובר על אויב אשר חלקו הקטן עוסק בפועל בטרור והשאר עוסק בסיוע לוגיסטי וחומרי ובעידוד מורלי. שימוש באמצעי של אי מניעת פשע נגד המחבלים היא עוד דרך לפגוע בלוגיסטיקה הרחבה שלהם.

לעומת זאת במערכת משפטית פלילית נורמלית ההנחה היא שהאזרחים תומכים בחוק ומתנגדים לפושעים. חוק הנזקק לאי מניעת פשע כדי לשכנע את האזרחים לשתף פעולה איתו הוא חוק פתטי שראוי שלא יתקיים.
בנוסף, היכולת להוכיח עבירה של אי מניעת פשע היא בעייתית מאוד. כשמדובר באויב די ברור שהוא לא משתף פעולה איתך - הרשעה היא קלה. כשמדובר באזרחים יכולות להיות המון סיבות לאי עשיית מעשה המניעה (שברוב המקרים כמו במקרה של מרגלית הר שפי לא היה מונע את הפשע) והרשעה היא בעייתית ביותר.

יתרה מזאת, אזרח הרוצה לקיים את החוק לא ידע מה לעשות ברוב המקרים בהעדר משרד לקבלת מלשינויות. הרי לא יעלה על הדעת שכל פעם שאני אשמע אדם אומר אני ארצח אותך אני אלך למשטרה.
לא רק אצלנו 215931
אל תנסה לשכנע אותי, בעיני מדובר בחוק פסול מיסודו. אני רק מציין שחוק כזה קיים גם בבריטניה ואנחנו לא לבד.
לא רק אצלנו 215941
האם החוק הגיע משם?
לא רק אצלנו 215960
לא יודע, משפטנים? מישהו?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים