מצער אבל נורמלי 21530
לדעתי היה די מפתיע אם בריטניה או ארה"ב היו מחליטות להפציץ את מחנות ההשמדה.
ישנם כל כך הרבה תירוצים למה לא לעשות זאת, ולדעתי במקרים כאלה מספיק ממש תירוץ דל כדי להעלים עין. כיום מתים מליוני איש בשנה בכל מני מקומות בעולם מרעב מחלות ומלחמות. משהו בישראל נוקף אצבע? ואנחנו אמורים להיות רגישים במיוחד לא? תחסכו לי את מבצעי הראווה להודו, יוון, טורקיה, וניירובי, זה נעשה מטעמים פוליטים זולים ולמען תרגול צה"ל, אין לזה כל קשר לאמפטיה אנושית. בקיצור, ללא אנטרס לא נעשה דבר.

יצא לי לשוחח יותר מפעם אחת עם אנגלים, גרמנים, ואמריקאים בשנות העשרים-שלושים לחייהם על הסוגיה הזו. ראשית, התרשמתי שהידע שלהם על השואה דל למדי. אם אסכם את דעתם הכללית אומר שהטענה שלהם היא שבמה"ע II נהרגו כ60 מליון איש, מתוכם כ 6 מליון יהודים. הם רואים בטבח היהודים משהו שלילי , *אך לא מאוד מיוחד*. העובדה שב43 נעשתה תפנית לטובת בעלות הברית ברוב החזיתות, לא הייתה הצדקה לדעתם להקצות משאבים למניעת הטבח על חשבון משאבים לטובת ניצחון המלחמה בזמן הקצר ביותר.
מצער אבל נורמלי 21533
כזכור העמידו בנות הברית לדין את פושעי המלחמה שבצעו את הפשעים האלה, ורבים מהם אף הוצאו להורג בתליה.
אם זה נכון (אגב, בזמנו התנהל באתר זה ויכוח בנושא אם באמת יכלו. אני בטוח שיכלו.), שיכלו למנוע את הפשע בזמן התרחשותו, ניתן להעמידם לדין לפחות בגין ''אי מניעת פשע'', ולהושיבם בכלא יחד איתה . . .
או שאולי מחכים לסיום משפטו של אבישי רביב בגין אותה עבירה כדי שיהיה תקדים נוסף, אבל אם זה נכון יצטרכו לחכות עד בוש.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים