תמונות התעללות 215689
לאחרונה התפרסמו תמונות שצילמו החיילים האמריקאים כשהם מתעללים בעצירים עיראקים. תחנות הטלוויזיה אל-גז'ריה ואל-עראביה הקרינו אתמול תמונות של עצירים עיראקים ערומים, למעט כיסוי על ראשם, שהוצבו על ידי החיילים האמריקאים בתנוחות המדמות פעולות מיניות. אחד העצירים הועמד על קופסה, ראשו מכוסה, והחיילים הזהירו אותו שאם ייפול – יתחשמל. כל התמונות צולמו בכלא אבו-ע'ריב, ליד בגדד, שבו מוחזקים מאות עצירים.
התמונות עוררו זעם בקרב תושבים עיראקים. "אלה תמונות מגעילות. כך האמריקנים מתייחסים לעצירים? האמריקנים טוענים שיש להם כבוד לחופש ולדמוקרטיה – אבל כנראה רק בארץ שלהם", אמר סטודנט עיראקי.
נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש גינה את המעשים ואמר: "זו לא הדרך שבה אנו עושים דברים באמריקה. אני לא אוהב זאת בכלל". בוש הגן על התנהלות הצבא האמריקני בעיראק והגדיר את המעורבים במעשים כ"קומץ".

מעריב: http://www.maariv.co.il/channels/1/ART/700/914.html
ובבריטניה יש סערה סביב תמונות שמפרסם ה"דיילי מירור" בהן נראה חייל בריטי מטיל את מימיו על עצור עיראקי. המירור פרסם חמש תמונות של העצור העיראקי, שנחשד בגניבה. לטענת העיתון, התמונות הגיעו משני חיילים מגדוד לאנקאשייר. אחד החיילים סיפר כי: "החיילים היכו עצור בפניו באמצעות נשקיהם ודרכו עליו". על-פי הדיווח, החשוד העיראקי שהוכה במחנה בבצרה נזרק מאוחר יותר ממשאית. המירור מוסיף ומדווח כי חיילים מאותו גדוד חשודים שהיכו למוות עצור, מספר שבועות לאחר המקרה המדובר.
בהודעה שפרסם מפקד הצבא הבריטי נאמר: "אם יוכח שהפרסום נכון, לא זו בלבד שמדובר במעשה מעורר שאט נפש, מדובר במעשה בלתי חוקי, שנוגד את הסטנדרטים הגבוהים של הצבא הבריטי. אם יוכח הדבר, הרי שהחיילים הללו אינם ראויים ללבוש את מדי המלכה. הם הכתימו את שמו של הצבא ואת כבודו".

תמונות התעללות 215694
צבא זה צבא זה צבא! תמיד היו (ויהיו) התנהגויות כאלו.
עם זאת, נראה שבתקופה האחרונה הטרור לא רק שנושא ראש, אלא גם מצליח. נזכור שהטרור לא הצליח בירדן - שם נשחטו רבים על ידי חוסיין, ובסוריה - שם נשחטו רבים ע"י אסאד. האם בסופו של דבר לא יהיה מנוס מכך כדי שנוכל לשרוד? אני חרד רק מהמחשבה הזו.
תמונות התעללות 215736
הכתבה ב"מירור": http://www.mirror.co.uk/news/allnews/tm_objectid=141...
תמונות התעללות 215971
"הבי-בי-סי מצטט קצין מקורב ליחידה החשודה בהתעללות, המעלה חשד כי הצילומים מזויפים. לדברי המקור, רובה שנראה בתצלומים מסוג SA80 mk 1 לא נמצא בשירות הכוחות הבריטיים בעיראק. כן טען כי כובעי החיילים שבתצלומים הם לא מהסוג שחובשים חיילי היחידה ושמשאית ה"בדפורד" היא מדגם שלא בשירות הצבא בעיראק."

"הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...
תמונות התעללות 218155
ראש ממשלת בריטניה טוני בלייר בנאום בפרלמנט: התמונות שפרסם העיתון דיילי מירור, בהן נראים חיילים המתעללים בעציר עיראקי "הם קרוב לוודאי מעשה זיוף".

"הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...
התמונות של ה''מירור'' מזויפות 218828
הדיילי מירור הודה הערב שהתמונות שפירסם הן אכן מזויפות, אם כי מסביר שפרסמן בתום לב. עורך העיתון, פירס מורגן, התפטר. [איך ,איך שהם יודעים להתפטר מיד ועל המקום, אלה. (אנחה)].

עכשיו נשאלת השאלה מי זייף/ביים את התמונות האלה. וה"סאן" מציע פרס כספי למי שיעזור לגלות זאת.
התמונות של ה''מירור'' מזויפות 218900
נו, התלהבותי מאיך שההם שם יודעים להתפטר בצורה מכובדת היתה מוגזמת משהו. מתברר שמורגן לא התפטר אלא פוטר, לאחר שזומן למשרד המנכ"לית, סירב להתנצל פומבית, ולווה החוצה מהבניין ע"י אנשי ביטחון.
תמונות התעללות 297541
החיילת האמריקאית לינדי אינגלנד שצולמה כשהיא עומדת מחייכת מול אסירים עיראקים ערומים הנמצאים בתנוחות משפילות הודתה בשבעה מתוך תשעת סעיפי האישום. היא צפויה לעד 16 שנות מאסר. תגובה 297535
תמונות התעללות 298486
עסקת הטיעון התמוטטה, והשופט ביטל את המשפט. עכשיו המפקד של טוראית אינגלנד יכול להתחיל בתהליכים מהתחלה או לבטל את האשמה לחלוטין. אינגלנד חזרה לעבודה משרדית אחרי שעד ההגנה צ'ארלס גארנר העיד שהיא פעלה לפי פקודותיו. כך שהודאתה של אינגלנד באשמת קשירת קשר עומדת בסתירה לזה שהיא פעלה לפי פקודה. בתחילת המשפט השופט הזהיר את עורכי דינה בדיוק מפני הסיטואציה הזו.

לכלוא את טוראית אינגלנד 333244
אינגלנד נידונה לשלוש שנות מאסר. CNN: http://www.cnn.com/2005/LAW/09/27/prisoner.abuse.eng...
הצייר הקולומביאני פרננדו בוטרו 298850
הצייר המופרסם ביותר של אמריקה הדרומית מצייר את תוצאותיה הזוועתיות של האלימות בקולומביה. עכשיו הוא צייר גם את העינויים וההתעללות באבו גרייב, ויציג אותם בתערוכה ברומא.

הכתבה וכמה תמונות בני"ט:
מצגת וידאו על התמונות מקולומביה, כולל ראיון עם בוטרו:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים