משאל המתפקדים והתיקשורת 216528
זאת נקודה שהייתה בראשי כל הזמן, אבל שכחתי להזכירה.
נראה לי שהפעם הצליחה התיקשורת להפתיע אותי, ושמרה על איזון בהבאת דעות שני המחנות היריבים בכל הימים שקדמו למשאל. בפרוש שמעתי בתקשורת הרבה דעות גם נגד ההתנתקות.
פעם, יומים או שלושה לפני יום ההצבעה, האזנתי לתכנית ''עניין אחר'' ברשת ב'. נמסר מייד בהתחלה שישודר ראיון מיוחד עם ראש הממשלה שהוקלט קודם לכן. ובאמת, החל ראיון ארוך עם ראש הממשלה.
הדבר הזה הרגיז אותי ולכן שלחתי מיד פקס לרדיו ובו התרעמות על כך שניתן זמן שידור כה רב לצד אחד מבלי שיופיע אחד המתנגדים, למשל עוזי לנדאו, ויציג את העמדה הנגדית. אבל אחרי ששלחתי את הפקס, נגמר הראיון, ובדיוק עוזי לנדאו הוזמן להגיב על דברי ראש הממשלה, וניתן לו זמן מספיק כדי להגיב על הדברים. כלומר, גם במקרה זה היה איזון, כמו שהיה בדרך כלל גם אחר כך.
אולי, אגב, גם האיזון הזה תרם את חלקו לתוצאת המשאל.
משאל המתפקדים והתיקשורת 216552
"פשוט להקשיב לטלוויזיה ולרדיו, ולא להאמין. הבמה החופשית בראיונות, השאלות שנועדו לדחוק את שרון נגד מצביעיו, רצח האופי של מחנה המתנגדים, שיתוף הפעולה עם מסע ההונאה והאיומים של לשכת ראש הממשלה. מרבית העיתונאים והפרשנים נושאים על כפיים את המהלך המכוער והאנטי דמוקרטי ביותר שביצע אי פעם פוליטיקאי במדינת ישראל..." נדב העצני, מעריב http://www.maariv.co.il/channels/0/ART/703/907.html

וגם לאמונה אלון יש מה לומר על הנושא http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-1049-2912029,00....
משאל המתפקדים והתיקשורת 216780
וגם לישראל הראל:
"כישלונו של האיש שלמענו נרתמה התקשורת, במיוחד האלקטרונית, היה גם כישלונם, והם אינם מוכנים להשלים עמו. קדימה, הם מאיצים עתה בשרון, למעשה מכתיבים לו, חזור לעקירה וצפצף על המשאל." http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...
משאל המתפקדים והתיקשורת 216786
אם רוב הליכוד מתנגד לשרון,מדוע שלא ילכו חברי הכנסת של הליכוד ויפילו את ממשלתו.
משאל המתפקדים והתיקשורת 217254
ראיתי מאמר במקור ראשון (המחבר פרופ' פוגל, כמדומני) שעוסק בדיוק בנקודת האיזון בתיקשרות לפני המשאל, וטוען כמוני שבמקרה הזה היה בדרך כלל איזון. הוא גם מביא כדוגמה בדיוק את המקרה שהבאתי אני: שרון מול לנדאו ברשת ב'.
מאידך גיסא 219043
הפגנת השמאל בכיכר רבין הערב שודרה חלקית בשידור חי עם קטע נרחב מאד מנאומו של עמי איילון בערוץ שתיים (בערוץ הראשון לא היו חדשות באותה שעה), וגם כל רגע חזרה הטלוויזה ל''כתבנו שם'' לעדכונים.
אני הייתי כבר בכמה הפגנות ימין, וסיקור כזה לא היה בשום אחת מהן.
מאידך גיסא 219071
אם היית בהפגנה איך אתה יודע מה שידרו באותו רגע בכל הערוצים?
מניין לך שקיימת היבשת אנטרקטיקה ? 219080
וכדי לחזק 219126
ערוץ 1 שידר את *כל* הנאום של פרס בשידור חי, ורינה מצליח ציינה בערוץ 2 את האבטחה הרבה של ביילין ואת העובדה שהוא כנראה לובש אפוד וקישרה את זה לרצח רבין.
וכדי לחזק 219214
"כל הנאום" של פרס נמשך בדיוק‏1 3 דקות ו 27 שניות. להאשים את ערוץ 1 של ימינו אלה בהטיה סמולנית זה כבר לא מצחיק אפילו.
____________
1- טוב, בערך.
וכדי לחזק 219323
3 דקות ו 27 שניות זה המון זמן במונחי טלוויזיה.
בהפגנה האחרונה של הימין, שבה הייתי, שהיה בה לא פחות קהל, דווחתי שלא שודר אפילו משפט אחד שלם של איזה שהוא נואם.
וכדי לחזק 219337
מה לעשות שאתמול היה יום חדשותי חלש? הדבר היחיד שהיה להם לדווח עליו היה העצרת הזאת, ואפילו את זה, לפי מה שהבנתי, הם עשו באופן ארכני ומשעמם כי לא היה להם מה להגיד. חיים קשים, התקשורת הזאת.
וכדי לחזק 219416
ואולי הסיבה להבדל הייתה שהם רצו להבליט את הפגנת השמאל ולהצניע את הפגנת הימין, כדי להשפיע על דעת הקהל בהתאם לדעת שלהם ?
יכול להיות דבר כזה ?
וכדי לחזק 219437
הכל יכול להיות, אבל אני חושב שלפני שמתחילים לחפש קונספירציות, עדיף להסתכל על העובדות הפשוטות. הבט בעיתונים מהיום: הם מכסים את היומיים האחרונים, והם מחולקים לשני חלקים: (א) ארועי יום שישי, (ב) ההפגנה. לא קרה שום דבר מעניין ביום שבת, חוץ מההפגנה הזאת, והחדשות בטלוויזיה לא יכולים להרשות לעצמם להמשיך לדבר על החדשות של אתמול.
איש באמונתו 219483
התיאוריה שהעליתי היא בפרוש לא תיאוריית קונספרציה, והיא ההגיונית ביותר מכל אלה שאפשר לחשוב עליהן, ומשתלבת יפה בניסיון רב שנים כולל השיא בתקופת ''פופוליטיקה'' שהריצה בעזרת דנקנר לפיד ומרגלית בניצוחו של גולדפינגר את טפשות אוסלו, כשדווקא דן מרגלית סיפר (והדבר אף תועד בכתב) שהמפיק גולדפינגר אמר בפרוש שאינו יכול להרשות לעצמו שהימין ינצח בויכוח בתכנית שהוא מפיק.
ואני עוד לא ראיתי תכנית חדשות בטלויזיה שזמנה קוצץ בגלל חוסר חומר. תמיד ישנו הרושם שאין להם שם מספיק זמן.
וכדי לחזק 219400
מהי ההפגנה האחרונה בה היית, וכמה קהל היה שם?
וכדי לחזק 219415
דיון 1768
וכדי לחזק 219417
אני צריך פעם ללכת להפגנת הימין, כדי שאוכל להתרשם באופן בלתי אמצעי אם מס' המשתתפים דומה למה שהיה אתמול. הבעיה היחידה היא שצריך להבטיח לי שלא יספרו אותי.
וכדי לחזק 219420
אני צריך פעם ללכת להפגנת השמאל, כדי שאוכל להתרשם באופן בלתי אמצעי אם מס' המשתתפים דומה למה שהיה בהפגנת הימין בינואר. הבעיה היחידה היא שצריך להבטיח לי שלא יספרו אותי.
וכדי לחזק 219422
אוקיי, נתקזז.
וכדי לחזק 219431
אה, תגובה 219427 לא היתה לעצמי, זה היה לך.
וכדי לחזק 219424
אם שמאל יילך לימין וימין יילך לשמאל, זה לא כל כך נורא שיספרו אתכם, כי הרי תקזזו זה את זה. לכן מה שבאמת צריך להבטיח זה ששניכם תלכו ושאחד לא יבריז.
וכדי לחזק 219427
אה, אז עכשיו אני צריכה לעשות את העניין המכוער ההוא שאתה עושה, חרר... חרפפ... איך זה הלך שם? אתה חייב להקליט את זה!
גזרי ושמרי: חרמפפפ 219430
וכדי לחזק 219522
אולי תלך כדנידין
וכדי לחזק 219593
רק מי שלא היה רו"נ‏1 אף פעם יכול להציע הצעה מטורפת כזאת. אנחנו נמנעים ממקומות צפופים כמו שאורי נמנע מסוציאליזם. זה לא רק שדוחפים אותך ורומסים אותך כאילו לא רואים אותך ממטר, זה בעיקר ההיסטריה שאנשים נוטים להפגין כשהם חובטים את חוטמם בשום דבר.
_____________
1- רואה ואינו נראה
שאלה ממש מטופשת 219585
חברות הסלולר לא יכולות לתת סדר גודל של מספר האנשים (או, לפחות, מספר המכשירים הפעילים) שהיו בכל הפגנה בכיכר?
וכדי לחזק 219426
נו, אז היה שם פחות קהל. 120000 לעומת 150000.
לא. . . ולא . . . מחצצרץ . . . 219482
לדעתי מסיבות של חוקי שימור בסיסיים לא יכולים להיכנס לכיכר מלכי ישראל כולל הרחובות המקבילים לגבולותיה יותר מכשמונים אלף איש, כולל בהפגנת הארבע מאות אלף אחרי אירועי סברה ושתילה, שלא עמדה מעל החוקים האלה.
יש לי ממש רעיון טוב. כיוון שבעוונותינו האבטחה בהפגנות כאלה בימנו כוללת כניסות בודדות שבהן נבדקים האנשים יכולה קבוצה שממש רוצה לדעת את האמת להעמיד בפתחים האלה מספר אנשים שיספרו וירשמו את כל העוברים דרכם. ואז סוף סוף נדע לבטח, ולא נצטרך לסמוך על הערכות השוטרים (שאחד יודע קרוא, ואחד יודע כתוב, והשלישי שומר על שני האינטילגנטים. . .)
לא. . . ולא . . . מחצצרץ . . . 219555
יש לך התנגדות עקרונית לקרוא לה "כיכר רבין"?
לא. . . ולא . . . מחצצרץ . . . 219558
לא, ופליטת המקלדת הזאת שרק עכשיו שמתי לב אליה (אני חושב שבמקומות אחרים שבהם הזכרתי את הכיכר קראתי לה בשמה המעודכן, ולכן זה לא יכול להיות עקרוני), מפליאה אותי. אבל האמת היא שחייתי הרבה יותר שנים עם ''כיכר מלכי ישראל'' מאשר עם ''כיכר רבין'', וכנראה השם הישן עוד לא יצא ממני לגמרי.
אבל, אם כבר מדברים על כך, אני חושב ששינוי שם הכיכר היה נכון ומתאים לנוכח הרצח המיוחד ההוא, וגם איני חושב שמלכי ישראל יעלבו. מאידך גיסא בולמוס קריאת כל דבר חדש על שם רבין, ובמיוחד שינוי שמות של מוסדות שקרוים על שמות אחרים (כמו בלינסון לרבין) היה מוגזם, ודי מעורר בחילה, כמו גם התנשאותו של קבר רבין מעל קברותיהם של גדולי האומה האחרים בהר הרצל.
לא. . . ולא . . . מחצצרץ . . . 219596
זה לא יעבוד. הפייגלינים יצאו וייכנסו המון פעמים כדי להטות את התוצאה.

לא היינו בדיון הזה פעם? תצ"א אחד קטן היה פותר את הבעיה.
לא. . . ולא . . . מחצצרץ . . . 219753
הרי היציאות קרובות לכניסות ומבוקרות גם הן. נגדיר את מספר ממשתתפי ההפגנה כמספר הגדול ביותר שנמצא בתחומי הכיכר באותו רגע, ונחסיר גם את מספר היוצאים, וכך נוכל למנוע הטית מספר מפגיני הפגנת השמאל ע''י שוטים וחסרי בינה למיניהם.
לא. . . ולא . . . מחצצרץ . . . 219786
מה רע בתצ"א? זה יחסוך לך את הרמיזה המכוערת‏1 בקשר ליושרה שלי. למען האמת, האמריקאים בטח צילמו הכל מאחד מלוויני הריגול שלהם, אפשר פשוט לשאול אותם.

אני בטוח שכבר ניהלנו את השיחה הזאת. אני פורש.
_________________
1- גם אם נכונה.
לא. . . ולא . . . מחצצרץ . . . 219790
אני לא מבין הרבה בתצ"א, אבל פשוט קשה לי לראות מישהו יושב אל מול דף וסופר שם חודי סיכות בעשרות אלפים. חייבת להיות כאן בכל מקרה איזו שהיא הערכה, והויכוח יישאר.

אשר ליושרה שלך, אין לי שום סיבה לפקפק בה, אבל יש לי טכניקה להחזיר מידה שווה כנגד האשמות בלתי מוכחות, גם כן ללא סיבה, (במקרה זה היושרה של ה"פיגלינים"). אני חושב שזו הדרך הטובה ביותר להתמודדות כזאת.
לדוגמא, ארז פעם היה זורק ללא הרף שהימנים הם דפרים. מה יכולתי לעשות ? להגיד: לא נכון. לא יפה. ? אמרתי שהשמאלנים הם דפרים, ובדיוק ברגע הזה החליט ערן להתערב. . .
הושיע את עמך 219814
פעם הצעתי לספור מפגינים כמו שסופרים סטרפטוקוקים (וגיליתי שאין צלחות פטרי גדולות כל-כך). בכל אופן אפשר לחלק את התצלום לריבועים קטנים, לספור (בסיכות) כמה מפגינים יש בחמישה-עשרה כאלה, ולהכפיל במספר הריבועים.
הושיע את עמך 219852
תסביר את הכותרת. למה שרק אני (ועוד כמה דוסים) אצחק ?
וברך את נחלתך 219856
זו חידה. אבל כמו שהילדים אוהבים לסייג - היא מופנית רק למי שלא יודע את התשובה.
אבטיח 229040
הושיעה
וראם ונסעם 232419
כמובן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים