סם מסוכן (יומו של שוטר) 217485
א', שוטר במקצועו, פקח את עיניו במיטתו. היה לו קשה להתעורר, ולכן הלך למטבח לשתות סם מסוכן מסוג קפה ‏1. היה לו כאב ראש מכיוון שאתמול בערב ישב עם החברים במסעדה ושתה סם מסוכן מסוג בירה ‏2. כדי להפיג את הכאב לקח א' סם מסוכן מסוג אספירין ‏3.
הוא יצא מביתו וקנה בקיוסק סם מסוכן מסוג קוקה-קולה ‏4. בדרך למכוניתו שלף סם מסוכן מסוג "מרלבורו" ‏5 ועישן בהנאה, פעם ראשונה אך לא אחרונה באותו יום. הוא נסע לעבודה, ובדרך חיטט בקופסא קטנה שם החזיק דרך קבע סם מסוכן מסוג שוקולד ‏6,.אותו קילף בהנאה חושנית מהחפיסה והכניס לפיו. אז התקשר לאשתו והזכיר לה לתת לבנו סם מסוכן מסוג ריטאלין ‏7 שהומלץ ע"י הרופאים. היא סבלה מכאבי מחזור קשים, והוא המליץ לה על סם מסוכן מסוג אדקס ‏3. היא לא התעודדה, וסיפרה לו שהפסיכולוג שלה שוקל להמליץ לה על סם מסוכן מסוג פרוזאק ‏8 כדי לעזור לה להתגבר על הדיכאון. א' עודד אותה לקחת את הסם.
כשהגיע למשרד כבר הרגיש שוב עייף, ולכן קנה לו סם מסוכן מסוג רד-בול ‏9 ונכנס לישיבה, בה הוגשו קפה ‏1 וסם מסוכן מסוג דונאטס ‏10. המפקד הסביר שהם יוצאים לשטח, ובדמו של א' כבר פעם סם מסוכן מסוג אדרנלין ‏11 עד שהסתבר שמדובר במסיבה עלובה בפארק הירקון, בלי אוכל כמעט. א' אסף בדרך סם מסוכן מסוג המבורגר של מקדונלנדז ‏12 והגיע למקום.
אחרי שלוש שעות של עמידה בלי מעש וצפיה באנשים שהתפרקדו על הדשא, באה ההוראה לפזר את ההפגנה כמסיבת סמים, ולעכב מספר אנשים שהחזיקו "סם מסוכן מסוג מריחואנה ‏13"

1 מכיל קפאין, הידוע כחומר ממכר, שגם נוטה לגרום לערנות יתר, עצבנות ושכחנות, ופוגע גם בתפקוד הקיבה והמעיים.
2 מכיל אלכוהול, סם קטלני האחראי למותם של אלפים כל שנה, וגורם להתנהגות אלימה ולנהיגה פרועה. פוגע קשות בכבד ובמערכות גוף נוספות. ממכר.
3 תרופות מרשם ותרופות ללא מרשם אחראיות עפ"י נתונים אמריקניים לאלפי מקרי מוות כל שנה. לכל תרופה יש תופעות לוואי לא מעטות.
4 פרט לקפאין ‏1 מכילה גם סוכר בכמות רבה וחומרי שימור מסוכנים לגוף. יש מחקרים הטוענים כי היא ממכרת יותר מקפאין לבד.
5 מכיל ניקוטין, סם ממכר ביותר (מהממכרים הידועים לאדם) וקטלני, גורם חשוב ביותר במחלות לב, בסרטן ריאות ובעשרות מחלות אחרות. פוגע לא רק במשתמש אלא בסביבתו.
6 ממכר ברמה פסיכולוגית. מכיר סוכר ושומן המעלים את הסיכוי למחלות לב ולחץ דם.
7 סם ממכר העלול לגרום לפגיעה מוחית תמידית
8 סם שיש עדויות לכך שהוא גורם לעתים לתגובות אלימות, לרצונות התאבדות ולפגיעה מוחית
9 קפאין ‏1 מרוכז בכמות בלתי סבירה
10 מכיל סוכר ושומן, הגורמים למחלות לב ולחץ דם
11 סם ממכר ביותר, הדורש כל פעם מעשים מסוכנים יותר ויותר כדי לספקו.
12 תזונה מתפריט של מקדונלדס (שומן, כולסטרול וכו') הוכחה כגורמת להשמנה, מחלות לב, בעיות עור ובעיות רפואיות רבות אחרות (חפשו את הסרט Supersize me). אין הוכחות לכך שהחומרים הללו ממכרים, אבל דווח על תופעות של התמכרות פסיכולוגית.
13 ממכר בערך כמו שוקולד (פסיכולוגית; אין תלות פיזית) גורם לאפקט קצר טווח של הרגעה ובלבול חושים (אך לא לאלימות) ;דווח על מקרים שבהם גרם להתפרצות פסיכוטית אצל חולי סכיזופרניה וכד' (אך ההסתברות לא גבוהה); כאשר נצרך בעישון גורם לתופעות הדומות לאלו של ניקוטין, אך בכמות נמוכה בהרבה, וללא סכנת עישון פסיבי; משרד הבריאות האמריקני לא דיווח על מקרי מוות הקשורים לסם ישירות.
אבל, 217489
כל הסמים האלה חוקיים, ומריחואנה לא.
וזו בדיוק הבעיה. 217494
אז מה אתה רוצה מהשוטר? 217499
תפקידו של השוטר הוא לאכוף את החוק.
ורק את החוק. 217507
217496
אז שהמשטרה תשמח על כך שהפושעים הנוראיים והמסוכנים החליטו לעשות עבורה חצי מהעבודה והחליטו לעבור על החוק בפרהסיה ולא בסתר בתיהם. אם זה כה חשוב לה, שתסתובב זו בין האנשים ותעצור את מי שתתפוס (ביתר קלות) עובר על החוק ושתעזוב את ציוד ההגברה, את הח"כים המעוניינים לנאום ואת הפעילות הפוליטית ה*חוקית* בשקט. העלה הירוק הוא מחוץ לחוק, אך ה"עלה ירוק" (עדיין?) לא.
סם מסוכן (יומו של שוטר) 217495
אני לא כל כך מוכשר בסוג הזה של פרודיות, אבל אפשר לתאר "מיומנו של שוטר תנועה" על שוטר שנוסע לעבודתו במהירות של 50 קמ"ש ומעמיד מלכודת מהירות לעברינים הנוסעים ב140 קמ"ש. יוצא ברוורס ללא מכוון ועוצר נהג אוטובוס דו מפרקי שמבצע רוורס ללא מכוון מול בית ספר בשעת הפסקה.
סם מסוכן (יומו של שוטר) 218558
לא מבין מה הפארודיה שלך מנסה להגיד. אם אתה טוען שמריחואנה מסוכנת יותר מאלכוהול באותה מידה שנסיה ב- 140 קמ"ש מסוכנת מנסיעה ב- 50 קמ"ש, אתה פשוט טועה.
סם מסוכן (יומו של שוטר) 217563
כדי לחדד את התגובות - אתה בהחלט רשאי לרוץ לכנסת ולנסות להעביר חוק שמתיר את השימוש במריחואנה. עד שתעשה זאת, חוקי מדינת ישראל אוסרים את השימוש במריחואנה, אך לא את השימוש בקפאין, אלכוהול, ניקוטין, סוכר, שומן וכדומה. יתרה מזאת, בשום מקום בספר החוקים לא כתוב כי שימוש במריחואנה הוא "מותר למחצה", או "אסור אך לגיטימי".

למשטרה *אסור*, ברמת העיקרון, לפקפק בחוקי הכנסת או לא לפעול למען הענשת העוברים עליהם. אם היה מותר למשטרה להחליט כי על החוק האוסר על שימוש במריחואנה היא לא תקפיד, זו הייתה פגיעה חמורה מאין כמותה בדמוקרטיה הישראלית (נשמע מפוצץ ומוגזם, אבל לא).
כזכור היא גם חוק שאסר קיום יחסי מין 217568
שלא כדרך הטבע. האם שוטר שנודע לו שמישהו קיים מין אוראלי, היה מחויב לפעול למען הענשת הפושע?
כזכור היא גם חוק שאסר קיום יחסי מין 217633
אם אכן היה חוק כזה, השוטר היה מחוייב לפעול למען הענשת הפושע.
כזכור היא גם חוק שאסר קיום יחסי מין 217685
ממש, אבל ממש, לא נכון.
למשטרה (כגוף, לא לשוטר אזולאי), לפרקליטות וליוהמ''ש יש את מלוא הסמכות להחליט שאין זה מהאינטרס הציבורי לאכוף חוקים ותקנות מסוימים. יתרה מכך, בהנתן העובדה כי אין למשטרה את האפשרות לאכוף את כל החוקים ולמנוע את כל העברות, זכותה, ואפילו חובתה, של המשטרה להגדיר קדימויות.
רק לשם הדוגמא, תאר לך שוטר תנועה שעסוק ברישום דו''חות לנהגים אשר ידם משתלשלת מחלון רכבם, ולכן אינו מתפנה להבחין בנהגים המסכנים את שאר המשתמשים בכביש.
העבירה: אכיפה מימין 217695
מי צריך להחליט אילו חוקים אוכפים ואילו לא: המשטרה (כגוף "מקצועי") או השר ("פוליטי")?
העבירה: אכיפה מימין 217700
שאלה טובה. למרות שאנחנו נוטים לקבל "פוליטי", ובעיקר "שיקול פוליטי" ככינוי גנאי, הרי השאלה אילו חוקים אוכפים ואילו לא (להבדיל מהשאלה כלפי מי אוכפים אותם וכלפי מי לא) היא שאלה ערכית, כלומר שאלה של מדיניות, שהיא, בהגדרה, בתחום האחריות של השר.
יחד עם זאת, ברור שהשר לא יכנס לכל חוק ולכל תקנה בנפרד (ובוודאי שלא לכל מקרה על נסיבותיו הספציפיות). השר גם לא יגדיר סולם עדיפויות מלא של אכיפת החוק, ושהמשטרה, משיקוליה הטכניים, תחליט איפה עובר קו אי האכיפה.
בסופו של דבר, הממשלה היא שצריכה לקבוע את סדרי העדיפויות באופן כללי ("יש להלחם בעברות תנועה", "צריך למגר את נגע הסמים", "חשוב לעצור את מכת הגנבות" וכו'), ואילו על הגופים המקצועיים (המשטרה, הפרקליטות, בתי המשפט(?)) ליישם את ההנחיות לפעילות בשטח (לעצור כל נהג אשר מסיר יד מההגה שלא לצרכי נהיגה, לרדוף כל מי שלקח שכטה בארוע כזה או אחר, לארוב בכל קיוסק לגנבי מסטיקים וכו').
איזונים ובלמים, לא? 217703
ואף ניתן להוסיף את הרשות השופטת למשוואה.

השופטים מודעים למצב בשטח ולנורמות המקובלות בחברה => שופטים נוטים לסלחנות כלפי סטלנים שנתפסו => העונשים הניתנים הם קלים עד לא קיימים, למרות מה שמאפשר החוק => המשטרה מתחילה להבין שהגשת כתבי אישום נגד איזה מגלגל תמים זה די בזבוז זמן ומשאבים => המשטרה מציקה פחות לסטלנים (לפחות עד שאחת הרשויות לוחצת לכיוון אחר).
זה תלוי 217889
מה האינטרס של השר.
כזכור היא גם חוק שאסר קיום יחסי מין 217712
בכלל לא בטוח שזה נכון. אולי זה המצב בעבירות לא פליליות, אבל לגבי פלילים נדמה לי שאין כמעט שיקול דעת למשטרה/לפרקליטות - צריך חוות דעת של משפטן, אבל בכל מקרה אני לא מכיר דוגמא כזו. ואגב, סמים זה פלילי, לא?
כזכור היא גם חוק שאסר קיום יחסי מין 217722
סמים זה פלילי, כן. מה זה עבירות לא פליליות?
כזכור היא גם חוק שאסר קיום יחסי מין 217777
עבירות על חוקי תנועה, חוקי בניה, חוקים של יחסי עבודה, עסקים, מינהל, מסים, איכות סביבה and so on and so forth.
כזכור היא גם חוק שאסר קיום יחסי מין 217791
אתה בטוח? יש משפטן בקהל? העלמות מס זה לא פלילי?
כזכור היא גם חוק שאסר קיום יחסי מין 217844
בקטנה. אני בטוח שהבנת את ההבחנה ‏1:
פלילי = רצח, גניבה, אונס, תקיפה....
לא פלילי = נסיעה מעל המהירות המותרת, מכירת RC קולה ללא רישיון, שפיכת פסולת בשטח ציבורי...

בכל מקרה, הטיעון שלך לגבי סדר עדיפויות שכנע אותי שזה לא ממש משנה. בפועל, הרשות המבצעת והמשטרה קובעות את רמת האכיפה של כל חוק וחוק. וכמובן שזה נתון לביקורת ציבורית, עיתונאית ופרלמנטרית.

_____
1 הביטוי נטבע במקור ע"י קאנט, על ההבדל בין אנליטי-א-פריורי לסינטתי-א-פריורי.
כזכור היא גם חוק שאסר קיום יחסי מין 217894
מה קורה אם אחת העבירות הלא-פליליות גורמת למוות או פציעה? היא הופכת לפלילית?
כזכור היא גם חוק שאסר קיום יחסי מין 217901
כמובן שלא. במקרה זה תובעים אותך על סעיף נוסף (הריגת הולך רגל, בנוסף על חציה באור אדום).
כזכור היא גם חוק שאסר קיום יחסי מין 217907
אלע''ד, אבל אני חושב שיאשימו אותך ברשלנות פושעת שזה פלילי.
כזכור היא גם חוק שאסר קיום יחסי מין 218195
לא הבנתי, אם כך, מה הקריטריון להיותה של עבירה פלילית או לא.

האם חומרת העבירה? הרי ברור שלעיתים אי-ציות לרמזור אדום עלול לגרום להרג. מדוע זו לא עבירה פלילית? נראה לי מוזר להתחשב רק בתוצאת המעשה; הרי נסיון לרצח הינו ודאי עבירה פלילית, למרות שאף אחד לא נפגע.

האם כוונת המבצע? הנהג לא התכוון לדרוס אף אחד, אז מדוע ההריגה היא עבירה פלילית?

אולי שילוב של שני הגורמים לעיל? או שאולי מדובר בחלוקה שרירותית לפי תחומים? (עבירות תנועה, למשל, לעולם לא פליליות, וכו').
כזכור היא גם חוק שאסר קיום יחסי מין 218250
עבירה פלילית היא עבירה על חוק פלילי, עבירת תנועה היא עבירה על חוקי התעבורה וכך הלאה.
כזכור היא גם חוק שאסר קיום יחסי מין 218385
נו, ומה זה חוק פלילי?
חוק פלילי 303699
כמדומני שכל העבירות הללו הן פליליות. אם כבר, יש עבירות שאין עליהן עונשי מאסר אלא רק קנס. יש עבירות שאין בהן קלון.
אבל הכל פלילי.

מה שכן, מותר לפרקליטות להחליט במקרה ספציפי שאין ענין לציבור.
חוק פלילי 303760
אתה טועה. יש הפרדה חדה מאוד בין דין אזרחי לדין פלילי. למיטב ידיעתי אפילו ההליך המשפטי (ראיות, ערעורים, וכו') הוא שונה.
חוק פלילי 303846
דין אזרחי נוגע לתביעות כספיות וגם צווי מניעה בסכסוך בין שני צדדים. דין פלילי נוגע לענישה על כך שאדם לא נהג בסדר, ואין זה משנה אם הוא רצח, גנב, העלים מס, עישן במקום אסור או לא מנע פשע.
כזכור היא גם חוק שאסר קיום יחסי מין 217843
אין לי דוגמה עדכנית, אבל פעם, כשקיום יחסים הומוסקסואלים היה בניגוד לחוק, הוציא היועץ המשפטי לממשלה חיים כהן הנחיה שלא להעמיד לדין על עבירה זו ולמעשה ביטל את העבירה. מסתבר שיש לו סמכות לכך.
כזכור היא גם חוק שאסר קיום יחסי מין 217848
כוונתי היתה שיתכן שפורמלית ליועץ המשפטי יש סמכות כזו רק עבור עבירות לא פליליות.
אבל כאמור בתגובתי השניה, השתכנעתי שבפועל זה לא ממש משנה, כי גם בפלילים הרשות המבצעת והמשטרה קובעות את סדר העדיפויות. זזה גוזר מיידית את רמת האכיפה.
אינטרס ציבורי 217764
שיקולי האכיפה אינם מסתיימים רק ב"אינטרס ציבורי". לדוגמא, מתוך האתר הרשמי של משטרת ישראל:

"רעש בלתי סביר - הוא רעש שחורג מעבר לאמות המידה, בדיציבלים[כך], שנקבעו בתקנות רעש בלתי סביר. לכן רעש בלתי סביר מחייב ביצוע מדידות במכשיר מדידה.

לעניין זה יש לציין שמשטרת ישראל לא אוכפת עבירות הנוגעות לרעש בלתי סביר מכיוון שאין ברשותה מדי רעש."

(על השאלה מדוע אין ברשותה מדי רעש, התשובה הרשמית היא "ככה". אם אתה מתעקש, נותנים הסבר ממצה יותר: "ככה זה". על השאלה מה האזרח הקטן יכול לעשות כשמתעקשים להחריש את אוזניו לפני השעה 23:00 התשובה היא "אין לי מושג". אם למישהו כאן יש מושג, אשמח לשמוע ממנו)
אינטרס ציבורי 217767
לקיים יחסי מין אוראליים?
אינטרס ציבורי 217915
יש אינטרס ציבורי לקיים יחסי מין אוראליים: http://news.walla.co.il/?w=//352583
אינטרס ציבורי 303549
ניחוש: מי שמעונין להתלונן יכול לרכוש מד רעש בעצמו, ולהזמין שוטר לצפות בתוצאת המדידה.
מי יכייל גבורות ישראל? 303551
לא מספיק שכל נהג מהיר מדי מנסה להראות שהמשטרה לא יודעת לכייל נכון את הלייזרים שלהם, עכשיו לך תוכיח שמד הרעש הפרטי שלך מכוייל נכון.
מי יכייל גבורות ישראל? 303552
פשוט מאוד: מכוונים אותו אל בניין הכנסת, ו... אה... לא חשוב.
אינטרס ציבורי 303555
ברכותי. נותרה לך שנה של תגובות.
אינטרס ציבורי 303556
אתה אופטימי (הקריאה שלי בדיונים ישנים היא סמי-אקראית. מי יתנני פנסיה...)
אינטרס ציבורי 303558
אם כך הרשה לי לברך אותך על שמות הכותבים שאתה מחפש. איש כלבבי.
אינטרס ציבורי 303565
הסיבה אינה ככה זה, אלא כלכלית. גובה הקנס על הרעשה נמוכה משמעותית מגובה הקנס על נהיגה במהירות מופרזת. מספר העבריינים הוא הרבה יותר קטן ‏1 ולכן אין בו מקור הכנסה. ייקח שנים, אם בכלל, עד שמכשיר למדידת רעש יחזיר את ההשקעה. לעומת זאת, מכשיר לייזר למדידת מהירות יכול להחזיר את ההשקעה במהירות מופרזת.

1 לא סביר שמעל 90% מהאוכלוסיה מרעישים באופן מופרז
אינטרס ציבורי 303566
האם הקנסות שהמשטרה גובה הם חלק מתקציב המשטרה?
אינטרס ציבורי 303567
לא.
טור מתבדר 303568
אז השיקול של יעקב לא רלוונטי? לפחות לא כסדר ראשון.

בסדר שני, הכנסות מקנסות הם בעצם מדד כלשהו ל"הצלחת" המשטרה. כשהשר לביטחון פנים נושא ונותן מול האוצר, הוא יכול להגיד: תראו כמה הכנסות הבאתי בזכות הדופלר. ממנו לי עוד כאלה, ותראו איך אני סוגר את החור בתקציב ועוד נשאר לכם ספייר לכמה תקנים למקורבים.

בסדר שלישי, יגיד האוצר: אבל איך שלא מסתכלים על זה, הקנסות לא מספיקים כדי לממן את *כל* פעולת המשטרה, ולכן, כל מד מהירות נוסף בעצם עולה לנו כסף. יותר טוב שתסגרו את כל האגף.
טור מתבדר 303571
הסדר השלישי שלך לא ברור לי.
המשטרה קונה בתקציב ההצטידות שלה בורקסים. אז מתגלה משחק לייזר חדש ממלחמת הכוכבים שלוש והיא רצה לאוצר לבקש עוד כסף. הם אומרים שאם יקנו להם את הצעצוע החדש בחצי מליון ש''ח הם יוכלו להגדיל את הקנסות בחמישה מליון שקלים לשנה, בלי תוספת כח אדם.
סגירת המשטרה אינה על הפרק. לעומת זאת איום מרומז יש. תקציב המדינה כולל הכנסות של מאה מליון שקל מקנסות תעבורה. אם לא יקנו לשוטרים צעצועים הם עלולים לעשות שביתה איטלקית.
טור מתבדר 303574
אם היחס הוא חצי מליון ש"ח השקעה--> חמישה מליון שקל הכנסות, אתה צודק, ואני אפילו הייתי קונה מניות במשטרה אם היה אפשר.
סגירת המשטרה איננה על הפרק? דה פקטו המשטרה די סגורה.
טור מתבדר 303589
אתה שוכח מה תפקיד המשטרה.
המשטרה איננה, כפי שאתה חושב בטעות, ארגון שנועד להגן על האזרח, אלא ארגון שנועד למלא את גחמות השלטון. בין לבין, המשטרה מארגנת ג'ובים ודואגת לעניינים. מבחינה זאת המשטרה מתפקדת מצויין.

וכפי שאמר לי שכן:
מערכת החינוך עובדת בצורה מצויינת. כל מורה משובץ בדיוק במקומו, בפסיפס נהדר. הכל מתקתק כמו שעון. רק חבל שיש המוני זאטוטים מתחת לרגליים שמקלקלים הכל.
טור מתבדר 303594
לא שכחתי, פשוט חייתי בטעות עד היום. תודה לך.אתנחם בכך שלפחות הצבא ממלא את תפקידו ומגן על חיי האזרחים.
טור מתבדר 303595
צר לי לומר לך שאתה טועה גם בעניין הצבא. תפקידו האמתי הוא למרר את חיי הפלסטינים.
טור מתבדר 303645
לא. זה בונוס צדדי שניתן לבשר התותחים כדי שישרתו וישתקו. התפקיד העיקרי הוא לארגן לאנשים כמו אהוד ברק מסלול ישיר לפוליטיקה במקום שיצטרכו לעבוד עשרות שנים בקבלת טובות הנאה וחלוקת ג'ובים.
זה גם מאפשר למנוע מקבוצת שוליים יד ורגל בשלטון על ידי מניעה מהם את הג'ובים הנחשקים בטענה שהם לא שרתו הצבא ‏1.

1 עיין ערך סטנלי פישר.
טור מתבדר 303652
אם אינני טועה סטנלי פישר זכה לג'וב נחשק גם בלי לשרת בצבא.
ולגי אהוד ברק - אינני רואה שום מסלול אפשרי שהיה מביא אותו לשלטון במצב שבו אפשר היה לסבול אותו שם.
טור מתבדר 303660
במדינת השחיתות הזאת האם אתה מכיר אדם אחד שמגיע לשלטון במצב שאפשר לסבול אותו שם.
האם שאלת את עצמך פעם מה גורם לכך שכמעט כל מי שמגיע לשם הוא בלתי נסבל, בעוד רוב מכריך הם דווקא נסבלים ומעלה?

וסטנלי פישר הוא כבר בגיל מעל פטור משירות מילואים פעיל. אבל אני יכול להציע לו לעשות חיול מהיר כדי שיקבל קצבאות יוצא צבא על ילדיו (הפוליטיקאים).
טור מתבדר 303590
ואם אין מספיק ג'ובים במשטרה, הרי שהתנועה לאיכות השלטון מארגנת עסקה סיבובית על פיו הם יקבלו כמה ג'ובים וישאירו עוד כמה לשר לענייני ג'ובים.

טור מתבדר 303593
באמת נראה לי שכאן התנועה לאיכות השלטון התעלתה על עצמה. מרשים ביותר.
כזכור היא גם חוק שאסר קיום יחסי מין 217922
לדעתי יש הבדל גדול בין הגדרת קדימויות, לבין החלטה שברמת העיקרון השוטרים לא עוצרים אנשים שעוברים עבירה מסויימת, גם אם הם עברו אותה ממש מול עיניהם.
אם המשטרה מגדירה שבימים אלו, שבהם יש המון נושאים לטפל בהם ומעט תקציב, היא מוותרת על לרדוף אחרי צרכני מריחואנה, זה לגיטימי.
אם השוטר שעומד בפארק רואה מול העיניים שלו אדם מדליק ג'וינט ולא עושה כלום, זה פחות לגיטימי.

אני אנסה לחדד את הנקודה שלי: אנו חיים במדינה דמוקרטית. פירוש הדבר הוא, שלפחות באופן תיאורטי, הריבון הוא העם. תפקידו של העם, באמצעות נציגיו בכנסת, לחוקק את החוקים שנראים לו הולמים.
האפשרות ששלושה אנשים (הרמטכ"ל, פרקילטת המדינה והיועץ המשפטי), ששלושתם לא נבחרו בבחירות דמוקרטיות, יחליטו לבטל הלכה למעשה חוקים שהתקבלו על ידי הכנסת, פירושה - לעניות דעתי - פגיעה חמורה בדמוקרטיה.

(ובתגובה לדיון שהתפתח פה - גם השר לביטחון פנים לא נבחר לתפקידו בבחירות דמוקרטיות)
כזכור היא גם חוק שאסר קיום יחסי מין 217923
רוב מקרי של הימין בכנסת מקבל את הצעת החוק של בני אלון שאסור למכור בתים או דירות למי שאינו יהודי ‏1.
משה זוכמיר עומד למכור דירה לרוסיה שיהדותה לא הוכרה עפ"י ההלכה, ולבעלה המוסלמי.
לשיטתך, המשטרה מחוייבת לתפוס את משה זוכמיר ולהשליכו מיידית לקלבוש.

1 קייס דמיוני, בינתיים.
סם מסוכן (יומו של שוטר) 218560
הנקודה שלי בפארודיה לא הייתה שהשוטר עשה משהו החורג מתפקידו. המטרה שלי (שים לב לכותרת) היא שזה אבסורד שמריחואנה אינה חוקית על-אף שחומרים מסוכנים ממנה לא רק חוקיים אלא גם נצרכים באופן יומיומי וכלאחר יד.
סם מסוכן (יומו של שוטר) 218563
למה מותר למשטרה, בגיבוי הפרקליטות, לעבור בשתיקה על המון עבירות ש"אין עניין ציבורי" באכיפתן, ודוקא המריחואנה מסכנת את הדמוקרטיה? למה מותר להרעיש בעוצמה של 8^10 דציבל מול החלון שלי והיומנאית במשטרה - מגובה ע"י האתר הרשמי של משטרת ישראל - מודיעה לי שאין בכוונת המשטרה לנקוף אצבע עד השעה 11 בלילה? למה מותר לשר הפנים להחליט על אי אכיפה של חוק החמץ? למה המאחזים הלא-חוקיים ממשיכים להיות מפונים בקצב של 0 מאחזים לחודש? למה תחנת רדיו לא חוקית מקבלת רישיון בטענה שפעולתה הלא חוקית מקנה לה חזקה?

(אני, אגב, סבור שכל חוק ש"אין עניין ציבורי" באכיפתו צריך להתבטל, וכל השאר צריך להיאכף. הקנסות צריכים להיות כאלה שפעולת האכיפה תשתלם למדינה)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים