הרשות הפלסטינית: מנצלת הילדים מהגדולות בהיסטוריה 219418
בשלב כלשהו בסרטון שואל המראיין: "מה עדיף, שלום וזכויות מלאות לעם הפלסטיני, או השאהדה?" לא קשה לנחש מה עונה לו הילדה בת ה-‏12 (או ה-‏11?).
הרשות הפלסטינית: מנצלת הילדים מהגדולות בהיסטוריה 219667
זה מצער באמת, מכאן אתה יכול לדמיין לעצמך עומק הייאוש בו שקועים ילדים אלה.
הרשות הפלסטינית: מנצלת הילדים מהגדולות בהיסטוריה 219689
יאוש? הילדה לא נשאלה אם היא מעדיפה מוות על חיים במחנה פליטים, אלא על חיים במדינה עצמאית שחיה בשלום עם ישראל, ולכן מתשובתה אתה יכול ללמוד על שנאה, לא על יאוש.

לצערי יש בעולם המון ילדים עניים שחיים עם מעט מאד תקוה: מליונים על מליונים באפריקה, אסיה ואמריקה הדרומית, אבל רק אלה שגדלים על ברכי הסתה, שנאה וחלומות על גן-עדן (ההוא שנשדד וההוא שמחכה לשאהידים) מפתחים את הגישה שמוטב למות מאשר להתפשר.

אתה יכול לדמיין לעצמך את עומק היאוש שלי.
הרשות הפלסטינית: מנצלת הילדים מהגדולות בהיסטוריה 219700
סלח לי, אבל הסרטון דווקא בא להראות שלא מדובר על ייאוש, אלא על כך שמגיל צעיר מחנכים אותם למוות, על מנת שאפשר יהיה לנצל את מותם לצרכי תעמולה. האם בכלל צפית בו? ילדה שנשאלת האם עדיפים שלום וזכויות או שהאדא ובוחרת באפשרות השניה. הייאוש הוא תוצאה של מעשים והתנהגות שנובעים מחינוך כמו זה שמודגם בסרטון, חינוך שנמשך במשך כל שנות הסכמי אוסלו.

לכן אני מסכים איתך שבעקבות החינוך שהילדים הללו קיבלו, ובעקבות תוצאותיו של החינוך הזה, יש להם סיבה טובה להיות שרויים בייאוש. כך שברור הקשר הסיבתי בין שלטונה של הדיקטטורה הפלסטינית של ערפאת על הפלסטינים ובין הייאוש שלהם. המסקנה המתבקשת היא איפוא שיש לסלק את הדיקטטורה הזאת ואת העומדים בראשה, מכיוון שהם - ולא ישראל - האשמים במצבם של הפלסטינים ובמצב במזרח התיכון.
הרשות הפלסטינית: מנצלת הילדים מהגדולות בהיסטוריה 219797
אכן, אין חייל אחד של צה''ל בשטחים, אין בית אחד שנהרס ואין אנשים שמתים באופן יומיומי. אז הערבים הם מעט דמונים שהם שונאים לשם שנאה.
הרשות הפלסטינית: מנצלת הילדים מהגדולות בהיסטוריה 219811
האם צפית בסרטון? האם אתה מבין במה מדובר?

האם אתה מבין את הקשר בין העובדה שאנשים מתים באופן יומיומי לבין מעשיהם, ואת הקשר בין החינוך לשנאה שהם גדלים עליו לבין המעשים הללו?

האם לדעתך יש קשר בין חינוך בני אדם מגיל צעיר מאוד לשנאה ולמוות על רקע אותה שנאה, לבין העובדה שהם גדלים להאמין - ולפעול בהתאם לכך - שהשנאה חשובה יותר מהשלום והמוות על רקע אותה שנאה (השהאדא) טוב יותר מאשר חיים *בכל נסיבות שהן*?

תגובתך היא פשוט לא לענין. בוודאי שיש חיילי צה"ל בשטחים. דיברנו על נושא אחר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים