2207
מה הקשר בין הסרט לניו-אייג!?
2372
מישהו אולי מוכן בבקשה להסביר לי מה זה לעזזל NEW AGE?

תודה
הניו-אייג', כפי שהסברתיו למודאג 2375
New age, "העידן החדש", הוא הזרם המאוד פופולרי בעשור האחרון, של נהייה אחר אמונות, השקפות עולם ושיטות פרקטיות (לכל מיני מטרות) שבסיסן הוא אחר מהרציונליזם המדעי הישן והמאובן, וגם מהדתות שהכרנו, התרגלנו אליהן ומעלות כבר עובש.
אין לניו-אייג' בעיה עם דתות, אבל כדאי שיהיה בהן משהו זר, מרדני ואופנתי: בודהיזם וקבלה הולכים חזק, ולאחרונה התבשרנו על סגידה לרחם, או משהו כזה (כנראה לנשים בלבד).
מה עוד הולך בניו-אייג'? רפואה אלטרנטיבית על כל סוגיה, אסטרולוגיה (מאוד מיושן, אמנם, הרי כבר שנים יש טורי אסטרולוגיה בעיתונים), טארוט, חייזרים, קסמים באמצעות כוחות על-טבעיים, גורואים מהודו, ועוד.
הטעם לתת מושג אחד שיכלול את כולם הוא, שעבור רבים מאוד הכל הוא אכן מכלול אחד - האנשים המאמינים באחד מהנ"ל נוטים, כך נראה, להאמין בכולם, או לפחות לקבל את כולם במידה זו או אחרת - מכל מקום, לא לדחות שום דבר בנחרצות. לא תראה תגרות סוערות בין חסידי ההומאופטיה למאמיני הרייקי.
למעלה בדף הראשי של האייל, תמצא קטגוריה של "עידן חדש". זה זה. וגם הסקר הראשון, "האם אתם מאמינים במיסטיקה?". אלא מה, רוב די מכריע של המתדיינים כאן הם רציונליסטים בלתי נלאים, ומבין השאר, עוד כמה הם דתיים במובן הישן והטוב, כך שהדיונים כאן הם חד-צדדיים משהו. לא שאני אישית יכולתי לעשות הרבה, כרציונליסט מאובן בעצמי. לפחות אנו נחלקים, האם מדובר בשעשוע בלתי מזיק או שמא בסכנה איומה לאנושות. הגישה השנייה נגועה בהיסטריה, הראשונה בהתנשאות. חיים קשים.
אשר לחסידי הניו-אייג', להם אין בעיה. רובם לא נגד הרציונליזם. מבחינתם, גם זו שיטה, די נחמדה אולי, ומי שזה טוב לו, למה לא? רק קצת מעצבנת בשבילם הנטייה שלנו לשלול כל דבר שלא עובד לפי השיטה שלנו. טייק איט איזי! ואל תהיה מודאג.
הניו-אייג', כפי שהסברתיו למודאג 2431
תודה.
איך אפשר להיות גם מרדני וגם אופנתי? 566641

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים