הדברים הפשוטים 221093
כמו בגבעת חלפון, נ נ י ח שיש מחשב כזה, ונניח שהוא לפי התיאוריה הרבה יותר חזק (חישובית) ועובד. חוץ מהתחכום הנהדר הזה , שיכול, לפי התיאוריה לפחות, להיות חלומו הרטוב של כל גנטיקאי מתחיל, לפחות, מה יהיה ההבדל הפיזי שלו ממחשב היום? האם מערכת ההפעלה עדיין תהיה windows? מה יהיו דרישות ה RAM שלו? הרי כל הרכיבים האחרים שלו יצטרכו להיות גם קוואנטים, הוא יגדל? יקטן? יוכל לפעול רק על הצד החשוך של הירח? (קר, וואקום, וחשוך) מה שמעניין אותי הם ההיבטים התפעוליים...
הדברים הפשוטים 221119
המחשבים הראשונים היו ענקיים, תפסו בניינים שלמים ודרשו מערכות קרור ואספקת חשמל עצומה. עד סוף שנות ה70 של המאה שעברה מחשב היה משהו שרק גוף גדול יכול לקנות ולתחזק. רק בסוף המאה ה20 הופיעו מחשבים בעלות סבירה למשק בית ושלא דורשים תחזוקה יום-יומית של טכנאים.
האם זה מה שיקרה גם למחשב הקוונטי? אולי. אם יהיו בו יתרונות למשתמש הביתי, יהיה מן הסתם מי שינסה לפתח גרסה ביתית שלו במחיר סביר ובלי דרישות לא סבירות מהמשתמש. אם לא, נמשיך להשתמש במחשבים רגילים. אולי גם יתכן פתרון נוסף - מחשבי שרת קוונטים שנמצאים בתנאים מיוחדים (למשל באוניברסיטאות) וניתן להשתמש בשירותיהם דרך הרשת באמצעות מחשב רגיל.
הדברים הפשוטים 221539
המחשבים הראשונים גם הצליחו לפתור בעיות מעשיות באופן יעיל יותר מן השיטות האחרות בהן התחרו. אין כיום, וגם לא ממש מתוכנן לעשור הקרוב, מחשב קוונטי עם יכולות כאלה.כדאי לציין כי אותן שיטות מפתח פומבי שהמחשב הקוונטי עשוי בעתיד לפרוץ הן הרבה יותר שימושיות מבחינה מעשית מאשר מערכות החלפת המפתחות שהמחשוב הקוונטי מאפשר כיום.
הדברים הפשוטים 221636
אז המחשב הקוונטי יישאר בסביבה עד שיתעורר צורך במחשב קוונטי. קשה לי להאמין שהצורך הזה לא יתעורר בשלב כזה או אחר.
הדברים הפשוטים 221874
רק צריך לציין שאחד הדברים שמחשב קוונטי גדול מספיק אמור לפרוץ הוא שיטת החלפת המפתחות הסטנדרטית היום (דיפי-הלמן)
הדברים הפשוטים 221234
נראה לי די מבאס לקנות מחשב קוונטי משוכלל עם ‏1 173TQB רק כדי לגלות למחרת שהכל התנדף בשל אפקט המנהרה.

1 טטרה-קיוביט = TQB

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים