הידד 221243
אגב, האם יש נתונים שמראים שהאזעקות מסייעות בכלל להפחית את מספר הגניבות והפריצות לרכב? (ואיך אפשר לבדוק את זה?).
אני בעד 221246
לדאבוני, אני מתגורר בסמוך למגרש החנייה של בניין גדול, הצמוד לזה שבו אני גר. כדי לתת קנה מידה, מהחלון שלי, שמוסתר בחלקו על ידי עץ, ניתן לראות כעשרים מכוניות בלילה. ריכוז כזה של מכוניות, שלכל אחת מהן ניגון משלה ודרך משלה להגיד 'שלום', גורם לכך שאחת למספר שבועות שנתי מופרעת על ידי צפירות אינסופיות העולות ויורדות להן באמצע הלילה.
אני לא יודע אבל אם הסיוט הזה נמשך עשרים דקות.
הידד 221249
זכורה לי שיטה ששמעתי עליה מספר פעמים, בה נקטו גנבי רכב (טרום עידן האימובילייזרים). הם נהגו להפעיל את האזעקה (ע''י פגיעה קלה במכונית), בעל הרכב, היה יורד למטה, מנטרל את האזעקה ועשר דקות לאחר מכן שוב היו מפעילים אותה. לאחר מספר פעמים כאלה, בעל הרכב מתעייף מהטיולים הליליים למכונית, הואיל ואינו רואה שום דבר חשוד הוא מניח שיש בעיה עם האזעקה ומנטרל אותה להמשך הלילה. או אז, הדרך סלולה בפני הפורצים.
הידד 221255
עקב דרישות הביטוח, יצא לי להיות בימים האחרונים כמה פעמים אצל מתקיני-אזעקות ומערכות מיגון לרכב. ברכב שלי מותקנים שלושה אמצעי מיגון (קודן, ספייק ועוד אזעקה. אני משער ששלוש המערכות ביחד שוות יותר מערך הרכב). שני המתקינים שהייתי אצלם התחייבו בפניי ש"5 דקות ומברג" והם פורצים את אמצעי-המיגון ונוסעים עם הרכב. לא הייתה לי סבלנות להעמיד אותם במבחן.
דלד אמות 221367
לפני כמה ימים פרצו למכונית שלנו ולמכונית של השכן, לטובת הרדיו,
לשנינו מכוניות חדשות בעלות הגנת קוד ולכן הגנבים ידעו, כנראה, שלמכוניות אין אזעקה

הדבר המצחיק הוא שהם גילו שבמכונית שלנו אין רדיו דיסק אלא רדיו טייפ בלבד והשאירו אותו מפורק במכונית

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים