המתחזים 221387
משטרת מעלה אדומים פשטה על מחסן בעזרייה, מצפון לירושלים, בו נמצא רכב שעוצב כדמוי אמבולנס. על פי החשד, הרשות הפלסטינית עשתה שימוש בשלושה כלי רכב כאלה, בהם הכניסו לישראל בכירים מכוח 17, מנועי כניסה לארץ.

זה אותו דבר? 221435
האם לזייף אמבולנס ישראלי ותעודות של צוות רפואי ישראלי כדי להבריח נשק או מבוקשים זה אותו הדבר כמו להשתמש באמבולנסים פלסטינים לאותה מטרה?
זה אותו דבר? 221438
יש לי תחושה שלא הבנתי את השאלה. תזביר.
זה אותו דבר? 221453
הידיעה המקורית עסקה בשימוש לרעה של הפלסטינאים באמבולנסים שלהם. שימוש כזה פוגע גם בצד הפלסטינאי, שכן מצפים מצה''ל שלא לפגוע באמבולנסים של הפלסטינאים ולא לעכב אותם במחסומים או למנוע את כניסתם לאזורי עימות.
לעומת זה זיוף של אמבולנס ישראלי ותעודות של צוות רפואי ישראלי לאותה מטרה, לא פוגע בצד הפלסטינאי אלא רק בצד שלנו. תאר לך שהפלסטינאים היו מקפידים על קוצו של יוד ולא משתמשים באמבולנסים של הסהר האדום לשום מטרה שאינה רפואית מובהקת. לעומת זה הם היו גונבים או מזייפים עשרות אמבולנסים של מד''א למטרה הזאת ומאלצים אותנו לבדוק היטב ובזהירות כל אמבולנס כזה.
זה אותו דבר? 221463
אנ הולך לענות לך בתטל"א: זה נראה לי הרבה יותר קשה ועל כן לא ריאלי. אני מניח שאמבולנסים ישראלים לא חוצים את המחסומים כמעט, וכאשר הם חוצים, אפשר בנקל להבחין אם הנהג, למשל, הוא ישראלי או פלסטיני.
זה אותו דבר? 221464
אני מעריך שירושלים מספקת שירותי רפואה (כולל רפואת חירום) לאוכלוסיה ישראלית גדולה (יהודית וערבית) שחייה מחוץ למחסומים. (התנחלויות ושכונות ערביות כמו א-ראם)
התרשמתי (מכתבות בנושא) שבמד''א ירושלים עובדים לא מעט ערבים תושבי ירושלים, ולאור הסיכון הכרוך בנסיעה בשטחים, יתכן שהם מהווים חלק גדול מהצוותים שנותנים שירות מחוץ לירושלים היהודית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים