מאמר נהדר 222629
אהלן אלון! נחמד לפגוש מכרים בשיטוט אקראי.

לגבי הכפייתיים: כמו שקיימות בעיות הממגנטות אותם, כך קיימים מתמטיקאים המהווים להם אבן שואבת.

דוגמא מהאוניברסיטה העברית הוא פרופ. פרלס. כנראה בשל אורך רוחו היו עולים אליו לרגל כפייתיים כנ"ל, ובסודי סודות מגלים לו איך לחלק זווית לשלושה חלקים שווים, למשל (והוא, מצידו, היה מקשיב קשב רב ועונה משהו כמו: אכן, בבניה זו שניים מהם שווים).
מאמר נהדר 222824
תודה, גל.

זה נכון, יש מתמטיקאים סבלניים כמעט בכל אוניברסיטה והטרחנים הכפייתיים נדבקים אליהם. יש גם כאלה (כמו Lang שעוזי הזכיר באחת התגובות למעלה) שכבר נשבר להם סופית, בין אם פעם הם היו סבלניים ובין אם לאו. מיכה פרלס היה המנחה של המנחה שלי, והוא באמת אדם שאי-אפשר לדמיין אותו זורק מישהו מהמשרד. מי שנחמד מדי, משלם על זה מחיר... :-)
מאמר נהדר 222964
גם אני יכול להעיד על נועם דרכיו של פרופ' פרלס שסייע לי בעניין מסויים בתחילת דרכי באונ' העברית. סתם, שתדעו.
מאמר נהדר 222967
עניין מסוים? אתה הרי היית זה שחילק את הזוית לשלושה! (אמנם זאת היתה זוית ישרה, אבל צריך להתחיל מאיזשהו מקום, לא?)
מאמר נהדר 222974
זו השמצה שכבר נמאס לי להפריך. מה שקרה באותו מעמד היה שאני דווקא הייתי זה שניסה לאחות את חלקי הזוית! אלא שתוך כדי המעשה, נפרצה הדלת ע"י אנשי הביטחון של האונ' בליווי עיתונאים ומה שהופיע למחרת בעמודים הראשונים הוא אני (עם מגבת על הראש) ושלושת חלקי הזוית האומללה. איך הפרופ' הנכבד קשור לכל העניין? הוא היה אז ראש החוג והוא נתן לי פטורים, תוך בחינה עניינית של החומר, מקורסים אותם למדתי באו"פ קודם לכן, בניגוד לפרופ' אחר אליו פניתי שסירב לעשות זאת בכל תוקף.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים