ההגדרה של ההגדרה. 2229
אני רוצה קודם כל להבהיר משהו: כן, גם אני חושב שלגזילת אדמותיהם של הפלשתינאים לא היה בסיס מוסרי, וזה בסה"כ היה מעשה די גזעני ומתנשא. למרות הכל, אני חושב שיש בסיס לקיום "מדינת יהודים" במקום כלשהו. הייתי מעדיף שזה לא היה דווקא כאן, בארץ ישראל, אלא במקום כמו אוגנדה, מקום שלא היינו צריכים להלחם (ולהמשיך להלחם גם עשרות שנים לאחר הקמת המדינה) כדי לחיות בו. אבל מהרגע שמדינת היהודים נוסדה כאן, בארץ ישראל, מן הסתם אין לי ממש ברירה אלא לחיות כאן.
זאת היתה הקדמה. מה שרציתי לומר, הוא שלנאצים ולאנטישמים בכלל לא אכפת אם יהדות היא דת או לאום או מה שזה לא יהיה. כל עוד יש יהודים בחו"ל, ולא משנה עד כמה הם מתבוללים, הם תמיד יסבלו מנחת זרועם של האנטישמים. כל היסוד להקמת מדינת הישראל היא מדינת מקלט, הגנה, מקום שבו אנחנו נוכל לחיות בלי פחד. כל ההתפלספות על ההגדרה של היהדות - דת, לאום או כל דבר אחר, היא לחלוטין לא רלוונטית לעניין. יהדות היא דבר אחר לגמרי, *אין* כיום הגדרה ראוייה ליהדות (ואולי כדאי באמת שימציאו אחת כזאת). נכון שהיינו מפוזרים בגולה בלי שום דבר משותף, חוץ מדבר אחד - ההיסטוריה שלנו. באין הגדרה אחרת, הפכנו את היהדות ללאום, למרות ששהגדרה ממש לא מדוייקת. ושוב, אם היית חי בגרמניה הנאצית, לאף אחד לא היה אכפת אם התנצרת או לא, אפילו אם סבתא שלך היתה יהודית, זה היה מספיק בשבילם.
לכן - אני יהודי. ההגדרה לא משנה לי. אפשר לומר שקיבלתי את ההגדרה העצמית שלי מגוף חיצוני - אז מה? ההגדרה נובעת מתוקף "כללים" מסויימים שאמורים להתקיים, במקרה שלי - אמא שלי יהודיה, וזה מספיק.
כמו כן, לא ניתן לכנות אותנו כ"ישראלים" שכן תמיד יהיו את היהודים החילונים בחו"ל שהם לא ישראלים, ולמרות זאת הם יהודים, ובסופו של דבר - כשהאנטישמיות תגבר עליהם, תמיד יהיה להם מקום במדינת ישראל.
אני מסכים, אגב, עם ההגדרה של "עברי", אבל מכח האינרציה אני אמשיך, כמו כל היהודים, להשתמש בהגדרת היהדות.
ההגדרה של ההגדרה. 2236
מה שחושבים הנאצים והאנטישמים לא מעניין אותי. למה שיעניין אותי? האם העובדה שיש קבוצות אנטי קתוליות חזקות בארה"ב אומרת שיש להקים מדינה קתולית? מה הקשר? יהודים שהם אזרחי מדינות שבהן יש אנטישמיות צריכים לעשות אחת משתיים: או להלחם באנטישמיות, או ללכת למדינה אחרת, שבה הבעיה לא קיימת.

ואנא, אל תביא לי את הדוגמא של שנות השלושים. שנות השלושים של המאה הקודמת רחוקים מאתנו כבר שבעים שנה. המצב השתנה מאז.
ההגדרה של ההגדרה. 2293
ההשוואה בין קתוליות ליהדות אינה רלבנטית, מהסיבה שאמונה היא דעה ואנטישמיות אינה דווקא נגד האמונה היהודית, אלא נגד מה שנקבע ע''י היטלר הגזע היהודי. חוץ מזה, הותיקן מסתדרת יפה מאד כמדינה בפני עצמה.
המצב לא השתנה זמנית תנאים השתנו 4446
המצב לא השתנה
רצח שישה מיליון יהודים הרגיע את התיאבון לדם יהודי
אבל כשהתיאבון יתחיל להתפתח שוב
איך תיראה הטענה שלך

פושעת
גרוע מזה: אדיוטית

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים