כמי שהשתחרר לא כ''כ מזמן 223178
יש הרבה התעללות, במיוחד ממג''ב ובכלל
במחסומים ואיפה שרק אפשר ''להכנס בהם'' אז דופקים מכות

אני למדתי להעריך אחרת אנשים מהיחידה העורפית שלי, אחרי שהם סיפרו לי שהתעללו באיזה שב''ח עצור וקשור שהם שמרו עליו והיה פיגוע ירי באיזור
כל הנסיונות שלי להסביר שזה מלבה את האש לא הועילו והימניים המשיכו לטעון ש''זה היה הדבר הנכון לעשות- שילמד לא להתעסק איתנו המנאיק''
כמי שהשתחרר לא כ''כ מזמן 223293
דיווחת למפקדים שלהם?
כמי שהשתחרר לא כ''כ מזמן 223423
לא יכלתי לספר למפקדים כי זה היה בשיחה אישית והם אמרו שיכחישו את כל הסיפור
אבל הסוף הוא ששני אלה ועוד אחד חטפו על הראש כי התעמרו בחייל אחר (רוסי אם אני לא טועה) בזמן אבט''ש אחר, זה היה אחרי שהשתחררתי- אז אני לא מכיר את הסיפור לעומק אלא רק שהם נכנסו לכלא

ובלי קשר לקחתי טרמפ חייל לפני שבוע- יש לנו חבר משותף ודיברנו חופשי, הוא משרת בשטחים בחיל רגלים, הוא סיפר לי כמה קשה זה היה אחרי שחברים שלו נפצעו בפיגוע משהו כמו ''ואז אין לך יום אין לך לילה אתה מנותק ומרביץ לכל ערבי שאתה רואה כדי איך שהוא להרגיש טוב''
כמי שהשתחרר לא כ''כ מזמן 223297
בתור איש מילואים נתקלתי כנראה בהרבה פחות נסיונות התעמרות בפלשתינאים מאלו הקורים בסדיר, וגם אותם, כמעט תמיד הצלחתי למנוע, גם במחיר חברתי מסויים.
בקיצור: אל תירא ואל תיחת! בכל אופן, עתה אתה יכול לדווח, לא?
כמי שהשתחרר לא כ''כ מזמן 223298
לא יודע אולי זה ישמע מתנשא אבל הסיבה לא להתעלל בעציר/שבוי אינה זה שזה יחמיר את המצב אלה בגלל "שזה הדבר הנכון לעשות".
האם יש קשר בין התעללות לדעות פוליטיות? 223326
מהידוע לי - ממש לא.
האם יש קשר בין התעללות לדעות פוליטיות? 223360
I would assume that people who are more sympathetic to the Palestinian agenda would be less violent toward the Palestinian population, wouldn't you?
האם יש קשר בין התעללות לדעות פוליטיות? 223373
רוב השמאלנים אינם יותר אוהדים לעניין הפלשתינאי, הם רק רוצים שיעופו לנו מעיניים - ובהתחשב בטרור שהפעילו נגדינו - בצדק.

אני מדבר על בדיקה אישית. ישנם אנשי ימין שרואים את הפגיעה בפלשתינאים כעולה בקנה אחד עם דעותיהם, אבל הרושם שלי הוא שלאחרים לא ממש אכפת. אני זוכר שלקחתי 2 טרמפיסטים לקראת בחירות 1999 שדברו ביניהם על הטיפול שהם עשו לאי אלו פלשתינאים. כששאלתי אותם למי הם מצביעים הם אמרו עבודה ומרץ ולא הבינו מה הקשר.

זה גם הרושם שקיבלתי בסדיר ובמילואים אבל לא בדקתי לעומק.
אם נעיין גם במקרים המפורסמים - אליק רון, מצד אחד ואלו שנדונו על פגיעה ואפילו רצח מצד שני, נמצא שיש מצביעי שמאל.
האם יש קשר בין התעללות לדעות פוליטיות? 224617
מנסיוני האישי, כחייל מילואים, הייתי צריך להרגיע את הסדירים השמאלנים יותר מאשר הימניים. המדגם הוא קטן ולכן לא בהכרח מייצג.
להבנתי החיילים השמאלנים מתוסכלים יותר מזה שהם נמצאים במקומות האלה, ולכן הם מתנהגים כמו שחייל מתוסכל מתנהג.
מלבה את האש? 223369
ואיך אתה מציע למנוע משוהים בלתי חוקיים להסתנן לשטח ישראל, להסתפח אליה דמוגרפית לפשוע בה ולסייע לטרור? הרי היום בסך הכול מחזירים אותם בעדינות אל מעבר לגבול והם שבים למחרת. אין שום ענישה. אחרי כמה פעמים כאלה, קל מאוד לשוהה כזה להתפתות לתת איזה שהוא שירות לטרור הפלסטיני במהלך השהייה הבלתי חוקית שלו בישראל, כמו תצפיות, העברת מידע או ביצוע של ממש.

אם הייתה ענישה ראויה לשוהים בלתי חוקיים הרי שהם היו נרתעים יותר מלהסתנן. אלא מה, שלא ניתן פשוט לכלוא אותם, כי ישנם עשרות אלפים מהם ובטח לא ניתן לגבות מהם קנס כי אינם אזרחי ישראל. אז אולי אם תפרק לכמה מהם ת'צורה אז השאר יפחדו לבוא. לא מוסרי, לא נעים, אבל יכול להיות יעיל במניעת הסתננות והשלכותיה לטרור (למשל, נתיבי הסתננות לשב"חים יכולים להפוך בקלות לנתיבי הסתננות לטרור).

הגישה, פה ובמקרים אחרים, צריכה להיות "מהו הפתרון הטוב ביותר האפשרי" ולא "אם אין פתרון מוסרי אז לא נפתור את הבעיה ונמשיך לסבול ממנה כי עדיף להיות מוסרי מת מלא מוסרי חי".

צריך לנסות לגבש פתרונות הרתעתיים אחרים לצד הערכה זהירה ומקצועית של הסכנה הנשקפת מצד המסתננים. אם הסכנה פחותה, אז אולי כדאי לא לוותר על זהותנו המוסרית ולהשמיך ללטף את המסתננים ולומר להם "נו-נו-נו". אם הסכנה רבה יש למצוא פתרון הרתעתי אחר, ואם אין כזה, לנקוט בפתרון שיערער אותנו מוסרית אבל את המסתננים ירתיע.

אולי כדאי לקיים תכנית רעיונות עם מסתננים ותיקים שהעבירו מידע על נתיבי ההסתננות שלהם לטרוריסטים ולשאול אותם מה היו עושים אם בפעם הראשונה שהיו נתפסים היו שולחים אותם לאשפוז של כמה חודשים במחלקה אורתופדית.
מלבה את האש? 223424
הדעה שלך נראית תמימה- הרי השוהים הבלתי חוקיים באים להתפרנס בישראל, ומי שנתפס מקבל מכות מכל מי שיכול (מגבניקים שוטרים חיילים...) בנוסף ליחס משפיל ומניעת טיפול רפואי
אם לכסח להם את הצורה היה פותר משהו לא היו כבר שבח''ים מזמן (ראה התפישה הבטחונית ה''חכמה'' שנקראת ''זבנג וגמרנו'')

הפתרון למסתננים מהשטחים הוא חומת ההפרדה שקמה ליצור גבול אמיתי ובלתי חדיר (רעיון של השמאל להזכירך)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים