הדמוקרטיה בישראל היא הצגה בלבד 223484
"ראש הממשלה, אריאל שרון, שלח הבוקר (שישי) מכתבי פיטורים אל שרי האיחוד הלאומי, בני אלון ואביגדור ליברמן. המכתבים יצאו באמצעות שליח, לאחר שהשרים סירבו להגיע לפגישה בלשכת ראש הממשלה במועד שבו זומנו. [...]
השר ליברמן קיבל הבוקר את מכתב הפיטורים, בעוד שאלון מתחמק מהשליח שאמור למסור את המכתב לידיו. אלון אמר הבוקר ל"קול ישראל": "אני עושה כל מה שאני יכול כדי שלא יהיה רוב להחלטת הממשלה. אני עושה הכל כדי לא לקבל את המכתב"."

(http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/434128.html - הקישור נקטע משום מה באמצע הדף)
הדמוקרטיה בישראל היא הצגה בלבד 223499
אבל כל זמן שליברמן פוטר, גם אם אלון יישאר התוצאה בהצבעה תהיה תיקו 11 ואז ראש-הממשלה יוכל להכריע, לא?
ההיית או חלמתי שרון? 223516
בינתיים דווח בגל"צ כי השר אלון נמצא בנצרים. קודם לכן בראיון לקול ישראל אמר בני אלון, כי בצהרים דיבר איתו ראש הממשלה בטלפון, מסר לו על פיטוריו, והסביר לו את הסיבה להם, אבל לטענתו הוא לא יכול להיות בטוח ש"זה לא היה יצפאן". לאור חשדנותו של אלון עולה השאלה מה יקרה אם בסופו של דבר יצליחו אנשי רה"מ לאתר אותו ולמסור לו את מכתב הפיטורין? איך הוא ידע שהמכתב לא נכתב בעצם ע"י יגאל שילון? הרי בוודאי לא מדובר במסמך שקשה במיוחד לזייף. ונניח שאנשי רה"מ יארגנו מבצע צבאי מורכב במסגרתו יאגף רה"מ בכבודו ובעצמו את אלון, ינחת במרכז סלון הבית בו הוא מתארח בנצרים, יתיצב מולו ויודיע לו כי הוא מפוטר. כיצד יוכל אלון לדעת כי מדובר באריק שרון האמיתי ולא בחיקוי? הרי אנשים רבים היו מוכנים להישבע שהם ראו את סאדם חוסיין, ובסופו של דבר התברר כי הם בסך הכל חזו בכפיל. הפיתרון היחידי אם כן הוא לאלץ את אלון להתלוות לבדיקת ד.נ.א שתיערך לרה"מ, בה יוכח מעל לכל ספק סביר כי שרון שרוצה לפטר את בני אלון כדי שעד סוף 2005 לא יהיה אף יהודי ברצועת עזה, הוא אכן אותו שרון שפיקד על ה-‏101, שיצא למלחמת לבנון, שהקים אין ספור התנחלויות, שחישק את יצחק שמיר, ושהצהיר כי "דין נצרים כדין ת"א". בעצם כשאני חושב על זה, במקום אלון גם אני לא הייתי מאמין.
ההיית או חלמתי שרון? 223559
אבל מה אם שרון יאגף את אלון, יציג בפניו את תוצאות בדיקת הדנ"א כשהיא חתומה ע"י נוטריון, ימסור לו פיזית את מכתב הפיטורין וילך לדרכו, ואז לאחר 48 שעות יתברר שבעצם היה מדובר בכפיל של השר אלון ולא בשר האמיתי?
האם שרים חולמים 223649
על כבשים ימניות?
הדמוקרטיה בישראל היא הצגה בלבד 223668
ומעריצי סיינפלד יזכרו בוודאי בפרק שבו ג'ורג' מבין שזו שהוא יוצא איתה הולכת לגמור איתו, אבל עוד שבועיים(?) יש מסיבה, אליה היא הבטיחה לו קודם לבוא איתו. מרגע זה הוא מסתתר ממנה, ולא עונה לטלפונים, כדי שהיא לא תוכל לגמור איתו, ותיאלץ ללכת איתו למסיבה.
אני אכן נזכרתי, ולא רק זה 223714
אני גם נזכרתי בתוכניתו של בני בשן "החדר של בני" בגל"צ, שבה הייתה מושמעת ההודעה המוזיקלית בתא הקולי שלו( אני מניח שבהשראת ההודעה המוזיקלית שג'ורג' השאיר בפרק הנ"ל):
"שלום, הגעתם לחדר של בני
אני לא בבית אז לא להתעצבני
השאירו הודעה אחרי הציפצוף
אחרי זה מצידי אתם יכולים לעו-הוף"
ואני ממליץ לשר אלון, שלשמחתו הרבה שמו הפרטי זהה לזה של מר בשן, להשאיר את ההודעה כדי שאריק יתעצבן.
הדמוקרטיה בישראל היא הצגה בלבד 223720
אתם חושבים שבני אלון רואה "סיינפלד"? כי אם כן הוא יכול לפלפל את העניין הזה עוד יותר. למשל:
תארו לכם את שרון מסנן משפתיו "בני!" כמו שג'רי קורא לניומן...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים