לקיחת אחריות? 224039
האם יש סיכוי שאי פעם יבדקו למה החזיקו אותו במעצר מינהלי? מי אחראי לזה? מי סייע לזה? מה המניעים, ומה הוא הרויח?
המנגנונים החשוכים של השב"כ, הפרקליטות, וחלק מהשופטים והתקשורת המשתפים אתם פעולה, יודעים שהכל ימשיך להיות בסדר. הם לא מסכנים כלום כאשר הם עושים "טעויות" עם אנשים מסוגו של נועם פדרמן. אף אחד לא יבוא לתבוע את עלבונם, צערם, וסבלם, על לא עוול בכפם. כל הכללים של "כבוד האדם וחרותו" אינן תקפים לגבי מי שדעותיו הפוליטיות הן מצבע מסויים.
אם אתה חושב בצורה מסויימת, אתה אשם מראש. ותגיד תודה ששחררנו אותך.
תודה 224042
לקיחת אחריות? 224050
אלמלא המשפט הלפני אחרון שלך הייתי מסכים עם כל מילה. פרשת רוצחי אולג שייחט ז''ל כמו גם פרשות אפלות נוספות מראות שאין כאן אפליה מטעמים של דעות פוליטיות.
לקיחת אחריות? 224338
בפרשת החשודים ברצח אולג שייחט נאמר במפורש שנעשתה טעות (אפשר אולי להתוכח על תום הלב שבעשיתה, אבל היא מוצגת כטעות). מהרגע שהדבר התגלה, זה תפש כותרות אדירות, והעסיק את המדינה מספר ימים. גם הניצב הצפוני, וגם הפרקליטה היו צריכים להתגונן ולהסביר, ואף אחד לא זוכר את זה לטובתם. מיד נכנסו לעובי הקורה של עניין הרשעת נאשמים על סמך הודאתם, והאמצעים בהם מושגות הודאות אלו. השב''כ מיהר לנער חוצנו מההמלצות וברור לכולם שהיה כאן פלופ גדול. לא במהרה יחזרו על דבר כזה.
אצל נועם פדרמן הכל עובר בשקט. החל מהמעצר המינהלי וכלה בשחרור בתנאים מגבילים. שום דבר לא ימנע מאנשי האופל הללו לחזור על מעשיהם. אולי הם אפילו יקבלו מדליה על הצלת הציבור מהסכנות הקיומיות ה''אמיתיות'' קרי הפוליטיות.
בקיצור, טעות של אנשים, המונעים על ידי עודף אמביציה יכולה לקרות מפעם לפעם. הדרך למנוע אותה מלחזור היא לבקר אותה בחריפות, לדבר על כך ולחפש את האחראי. התהליך הבריא הזה קרה אצל החשודים ברצח החייל אולג שייחט, אבל לא קורה אצל נועם פדרמן. שם המחלה שמונעת את התהליך הזה הוא פוליטיטיס.
לקיחת אחריות? 224343
שם המחלה שלך הוא פרנויה.
לקיחת אחריות? 224470
אני נוטה שלא להסכים. המעצר המנהלי של פדרמן היה עוון, משום שניתן היה, בהעדר ראיות מספיקות להעמדה לדין, לאסור עליו להכנס לשטחים, להציב מעקב אחריו, וכו'. המעצרים המנהליים של פלשתינאים הם חמורים לא פחות, אלא שמולם קשה להשתמש באותם כלים הזמינים אל מול אזרח ישראלי. אלמלא היתה מניעה פוליטית מהכרזה על העימות הנוכחי כעל מלחמה, הרי שהעצורים האמורים היו פשוט שבויי מלחמה.

העובדה שלא קמה זעקה ציבורית, ובקושי נשמעו קולותיהם של פעילי זכויות אדם, באשר למעצר מנהלי של אזרח ישראלי,היא בעייתית. במילים אחרות, יש גרעין של אמת בדבריה של ניצה, ולא הייתי ממהר להאשימה בפרנויה.
לקיחת אחריות? 224542
אינני יודע אם נגרם עוול לאדון פדרמן, או שבגלל קשיים טכניים אי אפשר להמשיך להחזיק אותו במעצר. אני ממשיך להחזיק בדעתי שההרגשה של ניצה, כפי שבאה לידי ביטוי בהרבה תגובות, לפיה השב"כ-משטרה-פרקליטות-בתימשפט הם חבורת שמאלנים שרודפת אנשים בגלל דעותיהם הפוליטיות הימניות מדי היא פארנויית ביסודה. גופים אנטי-דמוקרטיים בעליל בהכרח מושכים אליהם אמצעים לא דמוקרטיים למהדרין שמוטב היה אם לא היינו נזקקים להם, אבל מחתרת שמאלנית לא היתה זוכה ליחס עדיף על זה של מקבילתה הימנית.

מכל מקום, כמה יעלה לי למחוק את תגובה 224343 ? :-)
מחתרת אוסלו? 224545
מחתרת אוסלו? 224547
היה פעם אחד, אודי אדיב והיתה איזו קבוצה קשורה.
מחתרת אוסלו? 224548
ואחריהם היתה גם קבוצה בשם דרך הניצוץ.
דרך הניצוץ 224549
שוב בר אילן! 224559
לאחרונה פורסם שבאחד המחשבים של אנשי כהנא נמצאו ציטוטים לגבי דין מוסר הנידון גם בזמן הזה.
למרות שאיני יודע את המקור המדוייק של הציטוט, מדובר ללא ספק בציטוט מאחד הראשונים או האחרונים המוקדמים. על כן, כל אדם שיש לו בביתו CD שעליו יש ספרים תורניים (השו"ת של בר אילן ודומיו) מחזיק בביתו על מחשבו הפרטי את אותם ציטוטים.

אני מציע לכולם להפטר כבר עכשיו מדיסקים אלו טרם הגיעם למרתפי השב"כ. ניתן לשלוח את הדיסקים אלי. השירות חינם.

לשירותכם תמיד.
שוב בר אילן! 224564
כן, זה ממש פנטסטי לחשוב שמישהוא ירצח אדם רק בעקבות דיון בדין מוסר.
שוב בר אילן! 224567
אל תהיה כל כך בטוח. כבר היו דברים מעולם.
מן הסתם, בדיוק לכך כיוונתי. 224569
מן הסתם, לא תתיחס לעניין. 224576
בוודאי שלא אחרי תגובה כזו 224642
224647
הרבה מאוד מעשים הינם בעלי פוטנציאל פלילי כולל:

1) החזקת מספריים, סכינים ואקדחים

2) אמירה לחבר אני ארצח אותך

3) כתיבת מאמרים על דין רודף ומוסר

4) צעקות נגד השלטון, וכו'

מניעת כל המעשים הללו אינה אפשרית. עכשיו השאלה היא מה עושים ואיפה עובר הגבול?

איננו דנים באדם שנעצר בטעות (עזאם עזאם) אנו מדברים על אדם שנעצר כי הוא עושה לשלטון בעיות (מימין או משמאל), והשאלה היא מה מותר לעשות והיכן עובר הגבול. והגבול הזה חייב להיות רחוק מאוד מאיפה שהוא היום, אם מדינת ישראל רוצה להיות דמוקרטיה עם מינימום זכויות אדם.

מבחן אחד לדוגמא הוא כמה אנשים ימצאו עצמם בכלא אם אותו חוק שהופעל נגד האויבים הפוטנציאליים יופעל באופן עיוור.

למשל:
אם כל אדם שנמצא בביתו מצבור אמצעי לחימה (חמישה כדורים חלודים מהמילואים) ימצא עצמו בכלא - בתי הכלא יארחו עשרות אלפי אנשים נוספים.

אם כל אדם שכותב מאמר הלכתי על דין רודף או מוסר ימצא עצמו בכלא יקרה אותו דבר.

אם כל אדם שיביע דעתו בעד ונגד קשירת קשר נגד נפוליאון (השלטון החוקי) ימצא עצמו בכלא - שוב אנו בבעיה.

והבעייה נובעת בדיוק מהאמירות שלך על כך שכבר היו דברים מעולם. סכינים שימשו לרצח המוני אנשים בשנים האחרונות. האם זה אומר שניתן להתעלל בכל אדם שיש לו סכין ובמקרה יש לו גם דעות שלא מוצאות חן בעיני השלטון?
224665
התשובה לשאלתך היא פשוטה: יש להפעיל שיקול דעת בהתאם להקשר. לדוגמא, אם מצאו במחשב של ניסים אלפרון תוכניות לרצח אדם, זה לא אומר שכל מי שיש לו ספרים של אגטא כריסיטי ואינו חבר ליכוד, צריך להתחיל לפחד‏1.
אכן, שיקול דעת כזה הוא לפעמים עדין. אבל עם כל הכבוד, יש הבדל בין *פרסום העובדה* שאצל איש כהנא נמצאו ציטוטי של דין מוסר שנידונו בזמן הנוכחי, לבין *מאסר* של כל מי שכותב מאמר הלכתי על דין מוסר.

1 זה אפילו לא בהכרח אומר שניתן להרשיע את ניסים אלפרון על סמך זה. זה רק אומר שהמשטרה צריכה להערך לאיום מסויים.
אתה צודק 224706
אני רק אומר שהגבול של משטרת ישראל, השב"כ, הפרקליטות ובתי המשפט מזמן עבר כל גבול בטפלם באנשים שאינם בקונצנזוס (מימין ומשמאל).

אותה גברת הולנדית אכן מהווה סיכון בטחוני מסויים בהיותה מקושרת לארגונים יהודים-ערביים שונים. עדיין לא צריך למרר לה את החיים בגלל זה? מה בדיוק חפשו שם? חומר נפץ? הוא לא כזה קטן. שאר הדברים כנראה צריך לחפש בצורה קצת שונה.

הרב עידו אלבה נדון לשנתיים בכלא וישב כמעט את כל התקופה כי סרבו לנקות לו שליש, על כתיבת מאמר הלכתי בדיני הריגת גוי שהיה כתוב למעלה "לדיון ולא למעשה".

נעם פדרמן ישב בכלא סתם על כלום. בסיבוב הקודם ברוך בן יוסף ישב בכלא כי הוא חובב מערבונים.

מה שקורה כאן זה שבפני השופט והציבור עומדים עם כותרת גדולה של האיש קיצוני ומסוכן ובאותיות קטנות ראיות מגוחכות. וזה עובר כל הזמן.

לשיא זה הגיע עם יגאל עמיר שאם יתחתן עלול לנצל זאת כדי לרצוח עוד ראש ממשלה. אולי נאסור על חתונות בכלל?
אתה צודק 224773
ואני אומר שאין לזה שום קשר לקונצנזוס הפוליטי אלא להערכת סיכון. מה לעשות שבדרך כלל מוצאים אנשים מסוכנים בקרב הקיצונים. אז נכון שיש לכאורה הרבה מקרים של מעצרים לא מוצדקים. יש לתקן את המעוות ויש מי שפועל לכך.
אבל בטח שאין מקום להגזמות, סילופים, הכללות חסרות בסיס, והאשמת מערכת האכיפה בשרירות פוליטית. כדוגמא קלאסית, עיין במשפט האחרון שלך. השב''ס החליט (במסגרת זכותו החוקית) שלא לאשר ליגאל עמיר התייחדות או חתונה, מפני שהוא רואה בכך טובת הנאה שמותר לו לשלול. ואפילו החלטה זו, ככל הנראה, תפסל ע''י ביהמ''ש. כל היתר נובע מדימיון פרוע.
אתה צודק 224781
לפי התקשורת נטען על ידי המדינה שהתייחדות תסכן את בטחון המדינה. זה שקר וכלם יודעים זאת. השופט היה צריך להורות מיידית על מעצר הפרקליט שכתב את השקר הזה. זה היה גומר את התופעה הזאת.

לגבי טובת ההנאה. זה לא היה המצב עד עתה לפי פסיקות בית המשפט העליון. אבל גם לו היה, יש צורך להסביר מה הם הקריטריונים על פיהם מחלקים טובות הנאה אלו. המצב שבו טובות הנאה מחולקות בשרירותיות הוא בלתי נסבל על ידי. אני מניח שלך אין בעייה שטובות הנאה מחולקות באופן שרירותי כי הן נשללות רק מקיצונים.

מקרהו של דרור עדני זועק עד לשמיים. האדם ישב בכלא כמעט שבע שנים למרות שהיה חף מכל פשע. גם אז, ועדת השחרורים סרבה לתת לו שחרור מוקדם למרות שעמד בכל הקריטריונים כי יש לו חברים קיצוניים (הסיבה שמלכתחילה ישב בכלא). זה יכול לקרות גם לך. האם בדקת שכל חבריך אינם קיצוניים?
לריסה ואתה 224789
בידי אין את ההוכחות החותכות שיגאל עמיר עדין בקשר עם מחתרת זאת או אחרת, אבל יש להניח כי יש לשב"כ את ההוכחות, וגם לריסה קשורה ולא סתם מטורללת
בתור מי שעשה את המעשה הימני קיצוני הקשה והמייצג ביותר לעמיר יש הרבה כח בידיים גם בתוך הכלא, אסור לו להשפיע על הימין הקיצוני היום בשום אופן כי הוא רוצח, קיצוני ומסכן את הדמוקרטיה שלנו פה.

למה יש לך סימפטיה לרוצח הזה יעקב?

הנה עוד חומר על לריסה, עמיר ושקולניק, (העובדות נכונות אך הטור סטירי):
לריסה ואתה 224804
יגאל עמיר לא היה קשור לאף מחתרת והוא לא קשור לאף מחתרת. הוא לא הכין לעצמו תאי מרגלים רדומים ואין לשב"כ שמץ של מידע המעיד על דבר כזה.

1) תאוריית הקונספירציה של ברי חמיש (פרס רצח את רבין) היא אפשרות סבירה ביותר לעומת הרעיון ההזוי הזה.

2) אילו היה להם שמץ ראייה שלריסה קשורה למשהו היא לא היתה מורשית לבקר אותו בכלא.

3) שאל כל בן אדם שמכיר טיפה את הימין הקיצוני. אין להם שום קשר ליגאל עמיר. מי שרוצה לבצע משהו לא הולך להתעסק עם יגאל עמיר. זה פשוט טמטום.

אין לי סימפטיה ליגאל עמיר. יש לי הרגשת עוול על אי צדק. ואני יודע שאם היום נשתוק על שקרים ורמאויות לגבי יגאל עמיר מחר זה יגיע אליך או אל מישהו אחר. זה נעשה לשקולניק, זה נעשה לדרור עדני שכל פשעו היה שהוא היה חבר של יגאל עמיר, זה נעשה לדרעי ולנחום מנבר. אני מציע שתקרא את הספר "עדות" של אשר ידלין - גם הוא לא מהחברה שלי.

השיטה פשוטה. השמץ את האדם ואחר כך דפוק אותו. הצירוף של שנאה עיוורת של ההמונים ופחד של האינטיליגנציה שמא יבולע לו, ימנע בקורת אפשטיבית. זה בסוף יגיע גם אליך. אין אפשרות אחרת. עיין ערך בריה"מ.
לריסה ואתה 224808
איך אתה (או כל אזרח אחר) יכול לדעת כל כך טוב איזה מידע, או "שמץ של מידע", יש לשב"כ? הרי אם היית באמת מאותם יודעי ח"ן שיודעים - לא היית מדבר כאן מילה אחת בעניין זה, מכן ועד לא ועד בכלל.
לריסה ואתה 224819
האם אתה יכול לדמיין איזה סוג מידע מדובר עליו. אני אפילו לדמיין מידע כזה לא מסוגל. נא דמיין מידע כזה ונדון אם יש בו ממש.

הבן אדם נמצא בבידוד ובמעקב צמוד על כל מה שהוא אומר.

למשל - עמיר דבר בטלפון עם אחיו הצעיר ואמר לו "יישר כח על הדרגות". ברור שזה קוד סודי. השאלה היא למה?

אם נקבל שעל סמך מידע כזה אפשר לטעון שאדם מסוכן הרי שיש לי מידע יותר מוצק מזה המוכיח שאתה מרגל של בריה"מ (שאינה קיימת).
לריסה ואתה 224951
אם אתה אומר שתאורית הקונספירציה של ברי חמיש היא הגיונית אני לא מאמין שנוכל אי פעם להסכים על עניין עמיר

מה כ"כ לא מובן בזה שיגאל עמיר הימני רצח ראש- ממשלה שמאלני?

ההכחשות של הימין וההתנערות של חלק מהרצח הזה בתאוריות שונות מזכירות את ההתנערות של חלק מהפלשתינים לפיגועים, במקום להתמודד מול המציאות הקשה
לריסה ואתה 224958
אם ככה אתה קורא את מה שאני כותב אין סיכוי שנגיע לדיון הגיוני.

יש שאלות קשות לגבי מה היה ברצח רבין. אין לי תשובות אבל השאלות ידועות והגיע הזמן שיהיה מענה.

אבל כל שאמרתי הוא שהרעיון שיגאל עמיר מנהל רשת ריגול / חבלה / טרור מהכלא הוא הרבה יותר פנטסטי מהרעיון שפרס הוא מחסל סדרתי (לא. איני חושב שפרס הוא מחסל סדרתי).
אתה צודק 225009
א. נו, אם כולם יודעים את זה אז באמת לא צריך יותר שום דבר. אגב, זה היה טיעון משני ביחס לטובת ההנאה. ובכל מקרה אני שמח שירדת מהטענה שאמרו שהוא ירצח עוד ר''מ, ושזה היה ה''שיא'' של איזשהיא התנכלות על בסיס דעה פוליטית קיצונית.

ב. נכון, אבל יש מרחק בין זה לבין הטענות הלא מבוססות שהעלת (שרירות על-בסיס דעות פוליטיות). ההנחה שלך לגביי היא שוב במסגרת הדימיון הפרוע בלבד. ולא ידוע לי על כך שטובות ההנאה נשללות רק מקיצונים, ועל בסיס זה שהם קיצונים.

ג. בגדול, כמו ב'. וכמה חמודי מצידך לדאוג לי.
אתה צודק 225028
היינו כבר בסרט הזה. אתה מייחס לי דברים שלא אמרתי, מתווכח עם אותם דברים במקום להתייחס לטענותי, מצליח לשכנע אותי לנטוש את אותן דעות שלא אמרתי ובסוף אתה מרוצה. יופי, אני שמח לשמח יהודי.
לקיחת אחריות? 224566
שירותי הבטחון נזהרים בקיצוניים משני הצדדים: ראה למשל "הרשימות השחורות" של פעילי שמאל המעוכבים שעות בנתב"ג מחשש שהסכימו לעזור לחבר ערבי להעביר חבילה שבעצם מכילה חומר נפץ (עדות של אחד כזה פורסמה ב"פורום ארץ הצבי", לא מצאתי אותה בחיפוש זריז). אלא שבין זה לבין מעצר ממושך ללא משפט יש הבדל.
לקיחת אחריות? 224571
לקיחת אחריות? 224573
כמובן שיש הבדל. האם אתה שותף להרגשתה של ניצה שההבדל נובע מכך שאלה שמאלנים ואלה ימנים, או שאתה מעריך שהסיבה היא "חשש קרוב לודאי לביצוע פשע" או משהו כזה?
לקיחת אחריות? 224575
איני שותף לדעתה מבחינה זו.
LOL 224519
אבל יש לזכור שיש פרנואידים שבאמת רודפים אחריהם, ויש כאלה שהיו מתים שירדפו אחריהם
לקיחת אחריות? 224408
אני לא מסכים.
הם מזנבים בכל הנחשלים אחריך, ערבים, חרדים, ימין קיצוני וגם סתם קורבנות שהתבייתו עליהם במקרה. לכן זה כפליים מסוכן.
מחר זה עלול להיות בן דוד של שכ''ג. אז הוא ישנה את דעתו. אבל לא יהיה מי שיעזור לו כי כולנו טוענים במקרה הטוב שזו רדיפה פוליטית רק כלפי צד מסויים ובמקרה הגרוע שהכל בסדר.
לקיחת אחריות? 224467
זה נכון שבמערכת המשטרתית והחוקרת יש הרבה עשבים שוטים, שבגלל גחמות, או אינטרסים מקומיים, מסוגלים לעשות הרבה עוולות לחלשים. זה מאוד נכון שמערכות אכיפת החוק צריכות לזכור שהן צריכות לשרת את הצדק והאמת, ולא את שרירות הלב והכוחניות. גם נכון שבמערכות שלא מכוונות להיות כפופות לאמת, אלא לבוס, קל מאוד לכל מיני בעלי הטיות ואינטרסים לפעול כבשלהם. אבל במערכות הדמוקרטיות יש תקשורת שתפקידה לשמור שלא יקרו דברים כאלה.
אם במקרה של בוזגלו משדרות, התקשורת מתרצת את ההתעלמות שלה מעוולות שנעשות לו, בחוסר עניין לציבור קרי- רייטינג,(טיעון גרוע ופסול כשלעצמו), בנושאים פוליטיים אין שום תירוץ הגיוני לאי ההתערבות של התקשורת, מלבד ההטיה הפוליטית, המנוונת אצל רבים מהם את החוש הטבעי לצדק ואמת.
התעלמות מהאמת בגלל הטיה פוליטית מוזילה את האמת כך, שבהכרח ישקרו גם בעניינים שאינם פוליטים. לדעתי ההטיה הפוליטית הראשונית, הכביכול אידיאולוגית, (דבר שמרכך את החומרה הרגשית שבשקר), גורמת לפריעת כללי המוסר גם בנושאים אחרים, ומביאה למצב בו גם הבן דוד של שכ''ג יחוש את נחת זרועם של האמונים על החוק - על לא עוול בכפו, מלבד היותו המתחרה של הבן של הניצב בהשגת עבודה כלשהי.
לקיחת אחריות? 224473
אם כן, אציב בפנייך אתגר כבד מאוד.

האם ייתכן, כפי שאני טוען, ששתיקתינו על השקר וההתעמרות השרירותית כלפי הערבים ‏1, ‏2 בנתה אצל מוסדות השלטון את האמונה שיוכלו לעשות זאת לכל אחד.
משהוגדרו הימין הקיצוני כאויב מאזן לטרור הערבי כדי לקדם איזשהו הסכם כניעה ‏3, היה זה אך טבעי להשתמש באותם אמצעים כדי להתעמר באויב החדש.

1 לא לגבי עצם העניין. היה אפשר להענישם בחומרה רבה עוד יותר עם חוק מתאים והגון.
2 עיין ערך מקרהו של הנהג שהסיע את המחבל לדיזינגוף
3 מתחיל ב א' נגמר ב ו' ואת מבצעיו יש להעמיד לדין.
לקיחת אחריות? 224755
ללא ספק, ההרגל של הממסדים הללו לשקר, לעגל פינות, ולעבוד ממניעים של הישגיות אישית, וללא מחוייבות למוסריות בסיסית, שנבנתה על נהלי עבודה של שנים, פועלת לרעת כל מי שהם מחליטים לעבוד נגדו. זה לא רק נגד הימין ה"קיצוני" אחרי אוסלו, זה גם נגד הימין עוד מימי "בלי חרות ומקי" של בן גוריון.
הבעיה בלהאשים אותנו בשתיקה כאשר זה התרחש, היא בכך, שאם אני מבינה נכון למי אתה מכוון ב"אנחנו", לא ממש היה לנו פה בכל התקופה ההיא.
לפני הסכמי אוסלו, וגם בשנים הראשונות אחריהם, לציבור שלנו לא היה כלי תקשורת, בו עיתונאים או סתם אנשים מהמגזר, יכלו לחוות דעות בענייני היום, על הרמה הלאומית, מלבד אולי "נקודה", שהיה אז עיתון עם אוריינטציה מקומית מאוד, והצופה שהיה עיתון מפלגתי מאוד. ערוץ 7 החל כניסיון פאטטי קצת, לתת לציבור הזה פה.
אין ספק שתהליך אוסלו הוציא את הציבור שלנו מהחיתולים בהם הוא התפנק לו בנחת הרבה שנים, והוא התחיל להבין שהתפקיד שלו הוא לא רק לגדול, אלא גם להתחיל לקחת אחריות על מה שקורה פה.
אבל יחד, ואולי עוד לפני, שנהיה לנו פה, כבר הפכנו לאויבי העם. לא היתה לנו הפריוילגיה להתחיל לבכות על כאבים של אחרים, אלא ישר על כאבינו שלנו. אז כאשר אני היום צועקת על המעצר המינהלי, ושואלים למה לא צעקת אז כשעצרו ערבים? אני עונה כי לא היה לי פה. עובדה היא שלא רק ערבים, אלא גם הרב מאיר כהנא הוכנס בזמנו למעצר מינהלי, ואף אחד לא צעק.
לקיחת אחריות? 224757
אם זאת הסיבה, אז עדיין לא מאוחר. את יכולה לצעוק על המעצר המנהלי של ערבים.
לקיחת אחריות? 224761
דווקא מעצרים מינהליים של ערבים זה סיפור אחר לגמרי.
מדובר על אויב הפועל בתוך אוכלוסיה תומכת. אני לא אומר שזה בסדר אבל זה דורש דיון.
לקיחת אחריות? 224782
גם לא מאוחר בשבילה להגיד משהו על זה:

לקיחת אחריות? 224787
אכן המצב הזה אינו ראוי. הגיע הזמן שייפתח דיון ציבורי בלתי מתלהם וללא כל הקשקושים השקריים על גזענות, לגבי רמת המסוכנות של הערבים (אם ובמקום שהיא קיימת) והאמצעים המינימליים הנדרשים על מנת להתגבר על מסוכנות זו. אני מקווה שכולם (כולל הערבים) ישתפו פעולה בעניין כדי שיהיה ניתן לפתור את הבעייה הזאת (למשל, הגעה חצי שעה יותר מוקדם ונהלי בדיקה סבירים וברורים).

אם לעומת זאת יכחישו לגמרי את רמת הסיכון היותר גבוהה של הערבים ויתייחסו לכל העניין כגזענות הרי שמן הסתם השב"כ ימשיכו בדרכיהם הנלוזות.

אגב, טיסה בפמליה של שר החוץ זה לא איזה צ'ופר שהשר מחלק לחברים שלו? אין לשר החוץ חברים ערבים? יש הרבה ערבים במרכז המפלגה, כדאי שיקנה לו כמה חברים.
לקיחת אחריות? 224884
אל-על מתחשבת בערבים:

לקיחת אחריות? 224764
אני למשל דברתי בסביבתי בזכות נחום מנבר. התגובות היו ''הוא מערכניק שידפקו אותו''.
ניסיתי לכתוב לגבי נהג המשאית של דיזינגוף סנטר, צונזרתי.
אנחנו יכולים לעשות יותר. לא הרבה יותר. אנחנו קורסים גם כך. אבל קצת יותר אפשרי ויעבוד לטובתינו בטווח הרחוק.
לקיחת אחריות? 224765
מסכימה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים