אם להתיחס רגע באופן יותר רציני 225851
יש מישהו כאן שחושב ששני מצילים בסוכה זו אכן סכנה לחיי אדם?
או שכולם תמימי דעים שהמצילים מקבלים שכר מופקע ומבקשים עוד?
אם להתיחס רגע באופן יותר רציני 225866
המצילים הסבירו שכשיש טביעה אז הנוהל הוא ששני מצילים יוצאים להציל. אדם בסכנת טביעה הוא אדם שמסוגל בקלות להטביע את מי שבא להצילו, וזו אחת מהסיבות שהם יוצאים בזוגות. אם יהיו בסוכה רק שניים אז לא ישאר מציל נוסף כדי להשקיף על החוף ולאתר מתרחצים אחרים בסכנה‏1. המציל השלישי גם משמש לגיבוי כיוון ששני מצילים הם תקן מינימום, ואם יהיו שניים ואחד מהם יחלה אז לא יהיה ניתן להפעיל את הסוכה והחוף.

בכל מקרה, למיטב ידיעתי, המצילים לא ביקשו תוספת שכר. שכרם עומד על כ-‏14 אלף ש"ח בחודש (כן, כל השנה). בתמורה הם עובדים כל יום ממוקדם בבוקר עד השקיעה, במהלך עונת הרחצה.

אגב, כמה מצילים יש במשמרת בסדרה Baywatch?

1 כמובן ניתן לשאול את השאלה "מה קורה אם באמת יש שני מקרי טביעה בו זמנית?". אני מניח שהתשובה היא שבכל מקרה נשאר מציל אחד על הסוכה והוא מכוון בדרך כלשהי (דגלים? אקדח זיקוקים?) את המצילים בשטח כדי לטפל בכל הארועים.
אם להתיחס רגע באופן יותר רציני 225912
כמה זה יוצא פר שעה, פלוס מינוס ?
אם להתיחס רגע באופן יותר רציני 225870
תשובה לאנשים נורמליים: אין גבול חד ל"סכנה לחיי אדם". די ברור ששלושה מצילים יתנו יותר בטיחות משניים, אבל עדיין לא בטחון מלא לחלוטין; ויתכן ששניים יתנו עדיין ביטחון "סביר" (אבל כמה זה "סביר"?)

וכעת, לדיון הגיקי:
די ברור שבסדר ראשון, ככל שעולה מספר המצילים בסוכה יורד הסיכון לחיי המתרחצים בשטח השיפוט שלהם, ובאופן אקספוננציאלי: ליותר מצילים יש פחות אזורים מתים בשדה הראיה, וכש N-1 מצילים יורדים מהסוכה לטפל ב N-1 בעיות בו-זמניות, נשאר עוד מישהו לשמור על שאר המתרחצים. בסדר שני, אולי יותר מצילים יותר מסיחים זה את דעתו של זה, או מתרכזים פחות כי יש אחרים שיחפו עליהם.
שלושה = שניים בשש-בש + אחד מציל 225880
הידעתם? 226041
בתלוש השכר (הארוך) של מצילים יש ''תוספת שתיה'' (אבל למה להיות קטנוני - בסה''כ כמה מאות שקלים בחודש. למציל ששותה מטר קוב ''סן פלגרינו'' בחודש, כדי לא להתייבש חו''ח, זה בקושי מספיק), ובאופן שערורייתי עוד יותר - ''תוספת הצלה''. זה, נאמר, כמו שח''כ יקבל ''תוספת חקיקה'', או שאברך יקבל ''תוספת סחיטה''.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים