מה בעצם ההבדל בין בהאים וסיקים? 225984
כמעט כל הכתוב במאמר עולה בקנה אחד עם עיקרי האמונה הסיקית, כפי שהסבירו לי אותם נהגי מוניות.
מה בעצם ההבדל בין בהאים וסיקים? 225992
לסיקים יש בד"כ זקן וטורבן, ולבהאים לא. ולסיקים קוראים בד"כ "סינג". ולבהאים לא.

טוב, עכשיו אני אמלא את רצונך ואשאל: נהגי מוניות?
(לונדונים? מאזור בריק-ליין?)
מה בעצם ההבדל בין בהאים וסיקים? 226120
לא פגשתי מעולם בהאי, לכן איני יודעת מהם מנהגי הגילוח שלהם, לפחות אפשר להניח שהיתום לא יפחד מהם כמו שהוא מפחד מהגברים הסיקים.

עיינתי שוב בעיקרי האמונה הסיקית (בחסות גוגל) ואני לא רואה שום הבדל משמעותי בין שתי הדתות.

את רצוני, מי יוכל למלא?
(ניו יורקים, לא יודעת מאיזה אזור.)
מה בעצם ההבדל בין בהאים וסיקים? 226125
ישנם הבדלים ממשיים בין שתי הדתות.
ראשית, הרקע והמקורות מהן שתי הדתות שואבות הם שונים מאוד. סיקיזם (המילה "סיק" משמעה בסנסקריט "תלמיד") נולד באזור פונג'אב שבהודו, ושואב הן מהינדואיזם והן מסופיזם מוסלמי. תורת הדת נוצרה על ידי עשרת הגורואים הגדולים, הם האישים הקדושים, והכתבים הקדושים נחתמו בשנת 1604 על ידי הגורו החמישי.
עד כמה שידוע לי, סיקיזם אינו בנוי או יונק משורשי היהדות, הנצרות, או הזרמים המרכזיים באסלאם – שהם שלושת עמודי התווך המרכזיים של הדת הבהאית.
סיקיזם מאמין בעקרון של קארמה, גלגול נשמות והשתחררות ממעגל הסבל, בדומה לדתות אסיאתיות רבות, ושלא בדומה לדת הבהאית. אלמנטים אסיאתיים נוספים הם ההתרכזות בשמותיו השונים של האל (מעין מנטרות) וכיבוש האגו.
התלבושות המיוחדות של הסיקים מייצגות את "אחוות הח'לסה" ואת האחדות בין המאמינים, המתבטאת גם בכך שכל הגברים מאמצים את השם "סינג" וכל הנשים מאמצות את השם "קאור". תחושת ההשתייכות הקהילתית מחוזקת על ידי הזקנים והטורבנים, וכך גם כלי הנשק המסורתיים, שהיו עילה למחלוקות חוקתיות חריפות בקנדה ובארצות אחרות. בהאים אינם מדגישים כל כך את המשפחה והקהילה הבהאית ככזו – נהפוך הוא, הם מדגישים את היות כל בני האדם שווים וטובים באותה מידה ואין להם שום שאיפה לייחד את עצמם מבחינה חיצונית.
לא מצאתי שיש לסיקים אג'נדה מפורטת בנושא שלום עולמי, לאומיות, איכות הסביבה, חשיבותו של החינוך ושוויון בין המינים, שהם מעמודי התווך של התכנית הבהאית.
בקיצור, חוששתני שלא מצאתי בין שתי הדתות דמיון רב יותר מהדמיון שיש בין הדת הבהאית לבין כל דת אחרת.
מה בעצם ההבדל בין בהאים וסיקים? 226139
מה שהם אומרים על עצמם לא מתיישב בקנה אחד עם מה שאת אומרת עליהם:

מה בעצם ההבדל בין בהאים וסיקים? 226143
What a lovely website they have!

Well, I'm glad to read that Sikhs encourage women equality; as to the main points, namely the influence of Asian philosophy and Karma, I fail to find contradictions. I also fail to find any reference to the international, interfaith aspects; to the contrary, intermarriage seems to be forbidden and distinction from other people is highlighted.
מה בעצם ההבדל בין בהאים וסיקים? 226157
זה מפתיע מאוד. מדוע, אם כך, יצא לסיקים שם של לוחמים נלהבים ואף של רודפי מלחמה ומחרחרי ריב, ומדוע הם היו מעורבים בעשרות השנים האחרונות בעימותים אלימים עם השלטונות ועם המשטרה בהודו ובפקיסטן?
מה בעצם ההבדל בין בהאים וסיקים? 226280
The differences between Sikhs and Baha'i's notwithstanding (and the former do use daggers and swords as a religious symbol!), I tend to be cautious about religious reputations as far as confrontation with the government goes. The Falun Gong persecution in China comes to mind.
מה בעצם ההבדל בין סיקים ויהודים? 226249
עכש''י, גם בהיהדות יש אלמנטים של התרכזות בשמותיו השונים של האל (מעין מנטרות בתפילה-דבקות) וכיבוש האגו, בצורותיו השונות.
מה בעצם ההבדל בין בהאים וסיקים? 325512
גורו נאנק מייסד הדת הסיקית היה בן לכת הקשטריה היא כת הלוחמים בסולם הקאסטות ההינדואיסטי.
נאנק הושפע מהמפגש עם האיסלם בעיקר מהרעיון שכל בני האדם שווים, הוא ייסד דת חדשה באמריצר אשר בפאנג'אב המכילה השפעות הינדיות ואיסלאמיות (המוסלמים בפאנג'אב המערבית הם אויבי הסיקים אשר בפאנג'אב המזרחית)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים