צדיק וטוב לו 226130
הנה מקרה בו הממציא ויתר מראש על תיגמול חומרי, למען רווחת הכלל, ובכ"ז תוגמל לבסוף. יש כאן גם דוגמאות לאבסורדיות אליה הגיע נושא רישום הפטנטים בתחומי המיחשוב.
מעניין אם "האייל הקורא" הוא פטנטבילי.
צדיק וטוב לו 240789
אני מקווה שגם אם כן, טל יימנע מלעשות כן, לטובת הכלל.

לא רק בתוכנה הפטנטים מזיקים, לטעמי. גם בתחומים אחרים. הפטנטים בתחום הרפואה מייקרים את ביטוח הבריאות, למשל. אני בטוח שיש עוד דוגמאות, כמו בזכויות יוצרים, שם חוק שבעים השנה מונע מן הציבור גישה לקלאסיקות שקשה להשיגן, מבלי שיהיו לו גישות סבירות לרכשן (למשל, הרפתקאות קונאן הברברי, אל חלקן קיבלתי גישה רק בחודשים האחרונים, בעזרת חנות ספרים משומשים).
עוף 240792
גם אם היה פטנטבילי, ניתן לרשום פטנט רק עד שנה מאז הצגת הפטנט לציבור. אבוד.
עוף 240808
אז איך מיקרוסופט יכלה לרשום פטנט על לחיצה כפולה לפני כל כך מעט זמן?
עוף 240836
נדמה לי שכבר עתרו לבית משפט נגד הפטנט הזה, כמו נגד פטנטים אחרים.
עוף 240849
למה צריך לעתור לבימ"ש אם הכללים כל כך ברורים? לא סביר שהפקידים במשרד הפטנטים לא יודעים שהדאבל-קליק קיים יותר משנה...
עוף 240854
לא כל פקיד במשרד הפטנטים הוא איינשטיין :)
תריס-רץ 240860
קראת פעם פטנט טכנולוגי? הגשנו בעבודה החודש בקשה לפטנט. כתבנו משהו ושלחנו אותו לעורכת הדין העוסקת בפטנטים. לא הכרנו את מה שחזר. הלשון המשפטית היא כה מסובכת שממש קשה להבין מה קורה שם, ונראה כאילו אין קשר בין הרעיון שלך לבין מה שכתוב על בקשת הפטנט. כלומר לא תראה פטנט שכותרתו "דאבל-קליק" אל "שיטה לבחירה והפעלה של תוכניות מחשב על ידי שימוש באביזר הצבעה" או משהו הרבה יותר מסובך, שעלול להשמע לא קשור בכלל. יתרה מזאת, גם מגישי פטנטים, אפילו כאלו שיודעים לחקור ולבדוק אם כבר יש פטנט קיים על משהו לא תמיד יעלו על זה. עולם מסובך העולם הזה של הפטנטים.
תריס-רץ 250688
גם אצלנו הנושא עולה עתה על הפרק. הרושם שלי הוא שברוב המקרים, בניגוד לכמה מקרים ידועים, השיקול העיקרי בעד רישום פטנט בתחום התוכנה דווקא אינו האפשרות לקבלת תמלוגים על הפיתוח ממי שירצה להשתמש בו, אלא דווקא הסכנה שמישהו אחר ירשום פטנט על מה שאתה עושה ויחסום אותך.
השיקול, לפחות שלי, נגד רישום פטנט הוא שבמקרים רבים ניתן להעתיק או "לקבל השראה" מטכנולוגיה שפורסמה כפטנט, מבלי לחשוף זאת, (אלא אם מדובר למשל ב"שיטה חדשה לויזואליזציה של מידע", שאז הטכנולוגיה הרשומה גלוייה לעין). אפשר היה לצפות שאם מישהו רשם פטנט על טכנולוגיה שבה אתה יכול להוכיח שהשתמשת בטרם היא פותחה ונרשמה על ידי גורם אחר, הפטנט לא יחול עליך.
מישהו יודע על זה משהו?
תריס-רץ 250825
אני לא יודע על זה כלום.

אבל אני יכול להעריך שבמקרה שרשמת פטנט ומישהו משתמש בו, אתה שומר בידיך את ההחלטה אם לתבוע אותו או לא. במצב ההפוך ההחלטה על משפט אינה בידיך אלא בידי זה שרשם אותו, ומשפט הוא במקרה הטוב בזבוז זמן וכסף ובמקרה הרע הרשעה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים