געגועים לאבא של ירון 2262
אני זוכר, מהילדות שלי, את "כלבוטק" המקורית עם דניאל פאר השמנמן, ועם פינתו הזכורה לטוב של גדעון רייכר. באותם ימים הושם בתכנית דגש עיקרי על השירות לציבור, ולכן בין האייטמים הפיקנטיים הזכורים לחלק מאיתנו עד היום (הקוליפורמים בחומוס, הג'וקים בבקבוקי הקולה, וכו') היו בעיקר נושאים פחות סקסיים אך בעלי ערך אמיתי לציבור הצופים, כמו השוואת מחירי מוצרי צריכה בסיסיים בין רשתות השיווק, וכן חשיפת מנהגים של סחבת, אדישות ורוע לב במשרדי הממשלה ובשלטון המקומי.

כלבוטק של רפי גינת היא ממש לא זה. כמו ברוב תוכניות הערב של ערוץ 2, מדובר במכונת רייטינג משומנת היטב. המצלמה הנסתרת, שבכלבוטק המקורית היו משתמשים בה פעם בשנה כדי להראות איך מרמים באיזו תחנת דלק בצפון, הפכה לגימיק העיקרי של התכנית, כי מציצנות מביאה רייטינג. גם המוטיב המרכזי של שירות לציבור קצת טושטש לטובת הרייטינג, מה שמסביר מה עושה בכלבוטק כתבה על אירוע פלילי בעליל שבו מתעלל פסיכולוג במטופליו. משום מה, אני לא קונה את פוזת אביר החלשים ומגן המדוכאים שניכס לעצמו רפי גינת, ולדעתי הגעתו לתכנית "כלבוטק" עשתה לתכנית הזאת רק רע. את הסצינות השנויות במחלוקת שהוא מכניס לתכניתו "בשידור חוקר" אני עוד יכול איכשהוא להבין, כי יש אינטרס כללי שיהיה לתכנית הזאת הרבה רייטינג וכך אולי ייתפסו יותר פושעים, אבל כלבוטק החדשה הנוקטת באותן טכניקות נתפסת אצלי רק כמכונה ליצירת עוד כסף למשפחת גינת, במסווה די שקוף של שירות לציבור.

אסף
זה לא ממש חשוב *למה* עושים 2266
אלא מה הת-ו-צ-א-ה. אם רפי גינת, משיקולי רייטינג, או מכל שיקול אחר, יצליח לתת שירות אמיתי לרוב הציבור (זה אם אתה מסכים להנחה האופטימית שרוב הציבור לא מורכב משקרנים, גנבים, ובירוקרטים רעי לב) אז אני מברכת מכל הלב את כולבוטק החדשה. אני עוד זוכרת במעורפל את הימים בהם האמירה "אותך לכולבוטק" היתה הדבר המפחיד ביותר שלקוח לא מרוצה יכול היה להגיד לסוחר, או לנותן שירות. במדינה שבה חרם צרכנים הוא מונח שמצליח בעיקר להצחיק אנשים, שחוסר יושר נהפך בה לנורמה, ושבה כולם משקרים/גונבים/מרמים את מס הכנסה/עושקים אלמנות ויתומים וכו', בלי בושה ובלי אף גוף עם שיניים שיוכל להגן על הציבור, צריך לברך על כל יוזמה שתוכל לעזור. אז מה אם רפי גינת מרוויח מזה ? אנחנו מרוויחים יותר
אז מה באמת התוצאה? לא ברור 2269
באופן אישי, אני לא יכול להגיד שהרווחתי משהו מצפייה בבחור האומלל ההוא שהפסיכולוג ביצע בו מעשים מגונים. הרי לא מדובר פה בניצול של פרצה בחוק שחשוב להזהיר את הציבור מפניה, אלא במעשה פלילי שהמשטרה חוקרת. גרוע מזה, אם אמת בפיו של רפי גינת כשהוא מספר שהחומר לכתבה נאסף על ידיהם במשך שבועות ארוכים ואינו לקוח מהתיק המשטרתי, הרי שהעובדה שמר גינת העלים עדויות מהמשטרה היא חמורה מספיק כדי להחשידו בכך שלא טובת הציבור לנגד עיניו אלא שיקולים של אחוזי צפייה. בנוסף לזה, מקטע שהראה גינת מאחת התוכניות הבאות ובו נצפים כמה עבריינים שצולמו במצלמה נסתרת כשהם פורצים לתוך חנות ושודדים אותה, אפשר כבר להסיק שיעדי התוכנית החדשה אינם בתחומי הצרכנות והעזרה לציבור, אלא הם בעולם הסקופים הבלעדיים והמציצנות אל צרותיהם של אנשים אחרים. זה אמנם טוב לרייטינג, אבל מעורר אצלי לפחות געגועים לכלבוטק הישנה.

אסף
אז מה באמת התוצאה? לא ברור 2314
אין לי ספק שאתה צודק - הערך המוסף מהתוכנית בצורתה הגינתית הוא נמוך.

סתם חיפוש שערוריות במקום תוכנית צרכנית או מועילה לציבור.
??? 26948
אולי יש לכם איזה שהו מושג לאן נעלמה סוכנות "פלאש" הידועה בליקוט שחקנים ודוגמנים?
הסוכנות היתה יושבת ברח' יבנה פינת רוטשילד בת"א ולמס' הטלפון שלהם עונה אותה מזכירה כבר חודשים.
מיידי פעם המזכירה מלאה ואי אפשר להשאיר עוד הודעות, אך לאחר מס' ימים כן אפשר...
מי מקבל את ההודעות?
למי לפנות אחרי שהשקענו סכומי כסף בעלי 4
ספרות לשם יצוג הולם, שגם עכשיו, יותר משנה אחרי הרישום, לא נעשה דבר.
אודה לכם אם תחזרו אלי במידע חדש עליהם או על אנשים בעלי בעיה דומה.
תודה רבה
ליאת (שם לא בדוי)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים