יש ויש 226958
איני דתי אך מאמין שקיים כח עליון בלתי ניתן להבנה ע''י המוח האנושי,כח זה, איך שיקרא,אלוהים,השם,הקדוש ברוך הוא,האל,גוד,הטבע וכו...הוא שברא או יצר ושולט על כל הייקום.אנו בני האנוש בורכנו במוח ובתכונות אם אפשר לומר כאלוהיות במעט,אך למען האמת, עם כל חוכמתנו אנו עדיין מספיק טיפשים.צריך להבין,אין דבר בייקום שנוצר מעצמו החל מהבורג הפשוט שאותו המציא האדם ועד לאיתני הטבע והייקום.כל אותם בני האדם בכל דור ודור גם עתה הידועים כממציאים שונים בכל התחומים,אנשים עם מוח גדול כמו שאומרים,לא במקרה היו וישנם כאלה.הייקום והעולם על תכולתם שרויים בתהליך ארוך מאוד שבסופו יווצר מפגש בלתי ניתן לתאור,בין הכח הבורא והמניע לבין הברואים.עד אז בני האנוש ימשיכו ויתפתחו בהדרגה כהכנה להתגלות.
יש ויש 226998
הכרתי פעם פרפר עם גישה מאוד דומה. רגע לפני שהוא הגיע אל האור, רגע לפני שהוא נפגש עם ההתגלות שהוא סיפור לי עליה כה רבות וכה בהתלהבות, שמעתי ''פפפפףףף'', ראיתי קצת עשן וסופו היה... נו, כמו הסוף של כולנו.
נושא מרתק 230483
אני לא דתייה אבל אני מאמינה שיש כוח עליון.
אני חושבת שהדתיים מוצאים מפלט באמונה שלהם באלוהים- כי אם יש אלוהים אז הדברים כבר איך שהוא הסתדרו ולא צריך להתאמץ, כי אם יש אלוהים אז לכל דבר יש סיבה וכל דבר לטובה, כי אם יש אלוהים אז גם למוות המוני יש סיבה.
המפלט הזה דוחה אותי.
אני חושבת שהדתיים המציאו מאין אלוהים שלהם,הם המציאו שצריך לשמור שבת, והם המציאו שבשר וחלב זה לא כשר, ויש ימי תענית, ויש ימי חול וכו...

אלוהים שלי הוא אלוהים קצת שונה משל הדתיים, אלוהים שלי מבקש יושר וטוב לב,
יש דתיים (לא כולם) שלפי התנהגותם אלוהים שלהם מבקש שמירת שבת אבל לא אכפת לו מנאיפות וגניבות. אז איזה אלוהים זה?

אני לא צמה ביום כיפור ואני אוכלת בשר עם חלב ואני ההפך מכל שומרי הדת והמסורת ובכל זאת אני חשה שאני אדם טוב ואף שואפת לשפר את זה. ונראה לי שהאלוהים שלי די בסדר עם זה.

לא יודעת אולי הכוח העליון הזה בכלל לא מחפש מוסר אולי זה לא אלוהים אלא כוחות טבע וכוחות כימיים שהם גדולים מעלינו, אולי את הכל עושה התת מודע שלנו, הרי גם על המוח אנחנו לא יודעים ואנחנו מנצלים חלק קטן שלו.

בחיים לא אוכל להיות בטוחה באלוהים, אני רק אוכל להיות בטוחה שהחיים הם בידי ואף גורם עליון לא יסדר לי כלום.

אבל זו רק דעתי ואני כולו בת 26 וכל החיים לפניי (ף

גל
נושא מרתק 230492
ואצלנו אומרים על הודעה כזאת: "ברוכה תהיי".
עכשיו שמתי לב 230737
שהדיון הזה נמשך שנתיים!!!
יפה כנראה שזה טוב ליהודים ((:

תודה על ברכתך
תזכי למצוות (;

גל
נושא מרתק 230584
(הערה קטנה: הטענה "אנחנו מנצלים רק חלק קטן מהמוח שלנו" היא שגויה. אנחנו משתמשים בכולו, רק לא בו-זמנית. זהו, סתם, שתדעי.)
נושא מרתק 230736
לא משנה זה עדין לא נותן את אותם התוצרים
שהוא היה יכול לתת אם היינו משתמשים בכמה חלקים ביחד...
אבל חרגתי מהנושא לפי דעתי...

גל
נושא מרתק 230923
התוצר של שימוש ביותר חלקים של המוח בו זמנית הוא מחלת הנפילה.

נסביר זאת כך: כדי שהלב יתפקד כראוי, כל חלק בשריר צריך להתכווץ בזמן הנכון. אם כל החדרים יתכווצו בבת אחת, לא יווצר דופק כמו שצריך. אותו דבר המוח - כדי שהוא יפעל כראוי, כל חלק צריך לפעול בזמן הנכון. אם הכל "נדלק" בבת אחת, מה שנוצר הוא בלאגן.
תודה על ההסבר 231440
ובכל זאת איך תסביר את העובדה שיש אנשים שעושים דברים שרוב האנשים לא מסוגלים לעשות, סתם למשל כיפוף כפיות על ידי מבט, או עצירת שעונים וכדומה. בכל זאת הם משתמשים בחלק מסויים במוח לשם כך, האם אין זה הוא חלק שאנחנו לא משתמשים בו? או שפשוט יש כאלה שנולדו עם זה ויש כאלה שלא?
תודה על ההסבר 231442
אנשים לא מכופפים כפיות או עוצרים שעונים על ידי מבט בלבד. יש אולי אנשים שנולדו להיות שרלטנים ואנשים שנולדו להיות פתיים - אם זה התכוונת ב-''עם זה''.
תודה על ההסבר 231468
טוב נכון כיפוף כפיות זה לא הייתה דוגמה טובה, ואפילו קצת טיפשית כי זה סתם מעשה קסם.
זה מזכיר לי שהיום ראיתי איזה תכנית בערוץ 10 על איזה אחד ש"מתקשר" עם אנשים מתים ומספר לאנשים בקהל מה הם אומרים, וזה כזה מגוחך, זה כל כך שקוף שהוא שקרן.
תודה על ההסבר 231444
קצת על יריבו של אורי גלר, ג'יימס ראנדי, במאמרו של אלי אשד: דיון 489.
תודה על ההסבר 231446
כיפוף כפיות, עצירת שעונים וכד' אינם נעשים ע"י המוח אלא ע"י התוספתן. עובדה: לי הוציאו אותו ואינני יכול לעשות את הפעולות החיוניות האלה.

יותר מפתיע הוא שגם קריאת מחשבות וראיית העתיד אינן נעשות במוח אלא בבלוטת יתרת הכליה, כפי שהוכיח המדען א. אוטאן בניסוי המפורסם עליו זכה בפרס נובל ב 1994. עמיתת המחקר שלו, ש.י. מפנזה הראתה מאוחר יותר שיכולות ריפוי מרחוק וניתוחים ללא סכין מקורן בקצהו התחתון של המעי הגס - אותו מקום עצמו בו מוחזקת חוכמתם של אנשים מסויימים.

(מקור: "מיפוי גוף האדם" ג'יימס ראנדי, התשכ"ג)
שכ''גינקה, אלוף נעוריי ועילוף בגרותי, 231450
צור ישעי, צוק חלומותיי ואקליפטוס ערגותיי, המרביצני בנאות דשא רק אחרי שאני מבקשת יפה -

אני חושבת שגם גל חדשה כאן, וכיו''ר ועדת הקליטה כדאי שתקבל אותה בסבר פנים יפות ובזרועות פתוחות, ולא תוסיף בלבול על בלבולה המתוק.
שכ''גינקה, אלוף נעוריי ועילוף בגרותי, 231456
וואלה, אני באמת חדשה כאן.

תגידי יש לי שאלה, למה יש אפשרות לקבל תגובות מהאתר לאימייל שלי אבל אצלי זה לא ממש עובד למרות שסימנתי שאני רוצה לקבל כל תגובה להודעות שלי.
רגע רגע, אל תגידי לי אני צריכה לעשות את זה על ידי בלוטת התריס, לא סליחה בעצם על ידי הכליה יהמנית שלי, שכחתי היא אחראית על כך שההודעות יגיעו היישר למייל שלי.
שכ''גינקה, אלוף נעוריי ועילוף בגרותי, 231503
זיסל'ה, פנית לגורם הלא נכון. אני לא מבינה אפילו דברים פשוטים, שלא לדבר על דברים מסובכים. בכל אופן, נדמה לי שאת טועה - לא מדובר באפשרות לקבל את התגובות ישירות לאימייל שלך, אלא באפשרות לקבל, באמצעות שירות ההתאמה האישית, *הודעה* לאימייל על כל תגובה להודעה שלך באייל. דיון 1009, שאלה 16.

רק שלא תחטפי פנדציט. "פנדציט" - זה נחמד. מה יותר גרוע, לחטוף פנדציט או לקבל אבטלה?
שכ''גינקה, אלוף נעוריי ועילוף בגרותי, 231848
נכון יקירתי בידיוק לשרות החשאי הזה התכוונתי.
הודעה למייל שיש תגובה.
אבל אינני מקבלת זאת ...

אני חושבת אגב שפנדציט יותר גרוע מלקבל אבטלה.
בעצם פנדציט זה הפחד הכי גדול שלי: לאבד את היכולת להפנט און ליין זה נורא ואיום מבחינתי (;
שכ''גינקה, אלוף נעוריי ועילוף בגרותי, 231854
טוב, סביר להניח שאני האדם היחיד שיכול להבין את ההתבדחות הקטנה שלי בענייני 'פנדציט ואבטלה, נעזוב את זה.

אולי הבעיה אצלך קשורה בעניין ה"cookies". לי עצמי אין התאמה אישית ואינני יודעת בעניין זה דבר וחצי דבר.

על כל פנים, הדיון הזה איננו המקום המתאים. אני מציעה שתלכי לדיון 1013, או לדיון 1095, ושם, באחד משני אלה, פני אל טל כהן - הוא-הוא הקוסם הנכון - ובקשי את עזרתו. או, לחילופין, פני אליו בדוא"ל (אא"ט, זה מופיע אצלו בכל ההודעות).

נראה ששכ"ג דווקא לא כל כך הופנט, צריך להבין שהוא אדם שיש לו רגשות מאוד עמוקים ביחס לכפיות שלו.

צ'או
שכ''גינקה, אלוף נעוריי ועילוף בגרותי, 231864
תגידי ''קונסטנטינופול'' ותראי מה קורה.
שכ''גינקה, אלוף נעוריי ועילוף בגרותי, 231654
משוש חיי, יפעת נפשי, משאת כיסופי -

חוששני שמיכסת מכופפי הכפיות באייל מלאה, ויש חשש כבד שאם לא נתעשת במהרה, ניאלץ להתחיל לאכול עם צ'ופ סטיקס. או: ראי שמואל א, כ"א, ט"ז

_____________
נקי את השמלה, נדבק עליה עלה מהדשא
אז זהו שתשמע קטע 231459
בגלל שלי יש תוספתן יש לי כזה קטע מדהים שאני יכולה להפנט אותך און ליין דרך ההודעה.
היכולת הזו שלי אובחנה כבר מגיל 3 ובגלל היכולת הזו כל לילה אני מתפללת לא לחטוף פנדציט...
((:
ללא מלים 232028
תודה על ההסבר 232007
ואני חשבתי שאחרי המילים "שרוב האנשים לא מסוגלים לעשות" יבואו דברים כמו "לפתור משוואות דיפרנציאליות בראש או <לעשות כל מיני במתמטיקה שאני אפילו לא יודע איך לקרוא להם>", שאז הייתי יכול להתקע על התשובה ולחכות למתמטיקאים בקהל כדי שיסבירו. אבל הבלים והצגות שכאלו? נו, באמת.

אין אנשים עם כוחות "על-טבעיים". אין חלק במוח שלך שאינו נמצא בשימוש לפחות חלק מהזמן. מבטיח לך.
גל 455805
הכוח אכן טמון בנו, התנהגותך המוסרית וטוב ליבך הם אלו אשר יוכלו להשפיע על הסובבים אותך וכך להשפיע על השכונה העיר, המדינות והעולם בכללותו. מאמינה בדרך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים