מי הוא מה? 2277
תחילה עליי לומר מספר דברים:

1. בא"י קם העם היהודי, בה עוצבה דמותו הרוחנית, הדתית והמדינית, בה חי חיי קוממיות ממלכתית, בה יצר נכסי תרבות לאומיים וכלל אנושיים והוריש לעולם כולו את ספר הספרים הנצחי.
2.
.
.
6. השואה שנתחוללה על עם ישראל...הוכיחה מחדש בעליל את ההכרח בפתרון בעיית העם היהודי...אומה שוות זכויות בתוך משפחת העמים.
7.
.
.
11. לפיכך נתכנסנו, אנו חברי מועצת העם, נציגי הישוב העברי והתנועה הציונית, ביום סיום המנדט...ובתוקף זכותינו הטבעית וההיסטורית ועל יסוד החלטת עצרת האומות המאוחדות אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, הלא היא מדינת ישראל.

(עדין מרגש אותי לאחר כל השנים...)

יש לפנינו בעייה אמיתית. בעיית הלאום והדת. או כמו שרבים יאמרו: דת אלמול מדינה.
יפה. איבחנו את הבעייה.
העובדות:
1. תוקף היותך דתי (ואני מתכוון לכל דת שבעולם) אינה מקנה זכות להיות אזרח מדינה מסויימת.- כך מצווה ההגיון וכל הסבר והגדרה מילונית יתמכו בכך. הרי כל בר דעת לא יאמר "תוקף היותי נוצרי - מקנה לי זכות לגור ב..." (השלם) . האזרחות - היא שמקנה זכות לגור במדינה מסויימת.
2. המאה ה 20 הוכיחה כי עובדה מספר אחת אינה נכונה. ראה מקרי ישראל ואיראן.

כיוון שעניין המאמר הוא זהות עברית יש לנו עניין רק בנו. לא בגויים האחרים. ואכן המקרה שלנו הוא מיוחד במינו. "הזכות" כפי שהוזכרה לעיל - היא זכות ההבטחה לשליטה בארץ - כפי שהובטח לישראל בימי בראשית. וגם הזכות שקנה דמם של שישת המיליונים בשואה, הייתי מוסיף עוד מספר לא מבוטל של קורבנות יהודיים אשר נרצחו בגלל היותם יהודים בני דת משה.
ניתן לומר ששאר עמי העולם מעולם לא התחבטו בבעיית מי הוא יהודי? ומה היהדות מייצגת?. להפך, להם זה ברור כשמש - יהודי - אדם שנולד אל / מקיים את חוקי - הדת היהודית. (היו מקרים שיהודי שהתגייר הוכרז עדיין כיהודי -להזכירכם)
אך בכל זאת היותנו יהודים בני הדת מייחדת אותנו - הדת היא הסיבה שבגללה נרדפנו שנים אינספור, ולכן בסופו של דבר התמקמנו (בזכות או שלא) בא"י שהיא המקום המתקבל ביותר על הדעת. (ע"פ רוב.) - ניתן לומר בעצם - הלאום היהודי גובש לצורך הקמת המדינה שתאסוף אליה את בני הדת היהודית.
נשאלת השאלה: ומה מייחד עתה את המדינה? הרי יש בה יותר מלאום אחד?
- ערבים (מוסלמים ונוצרים) צ'רקסים , דרוזים, בדואים, ובני הדת היהודית - היהודים - כולם ישראלים. כולם חיים במדינה אחת. מדינה שהוקמה ע"מ לרכז בני דת אחת - התפתחה ליצור - מפלצת של לאומים.
השאלה המתבקשת - מה הלאה?
אין פתרון בי"ס ולקבוע קביעה חד צדדית כגון "זהות עברית" - זה נחמד. אך יש בהיסטוריה של העם (עברי, יהודי...) הרבה מעבר לזהות ברורה. אם תחפשו היטב, תוכלו למצוא פה ושם - חילוני שמקייים את מצוות הדת מידי פעם או חרדי שחוטא ומחלל את חוקי הדת.
מה? הייתכן? - כן. חיה ותן לחיות / למות WHAT EVER העיקר תן.
דרושה פתיחות מחשבתית ע"מ להבין שבלי פשרה, או הסדר כלשהוא לא תוכל להתקיים כאן מדינה יהודית בארץ ישראל הלא היא מדינת הישראלים.
מי הוא מה? 2286
א. "בארץ ישראל קם העם היהודי" - לא נכון. היהודים, ברובם, חיו תמיד בגלות. היה מיעוט יהודי שחי ביהודה, אבל הוא היה שולי ביחס. "עוצבה דמותו הרוחנית והדתית" - לא נכון,היאעוצבה בגולה. גם התנ"ך מכיל ספרים שנכתבו בגולה, למשל ספר דניאל, ככתוב ארמית.

ב. לא כל מסולמי הוא אזרח איראן. אזרחות איראנית איננה ניתנת לכל מוסלמי הרוצה בכך.

ג. "דמם של נרצחי השואה" לא מבטיח שום דבר לאף אחד, פרט לעונש מוות לרוצחים. הוא בוודאי לא יכול להקנות זכויות לאומיות. באותה מידה אפשר לטעון שטבח כפר קאסם מעניק אזרחות אמריקאית לפלסטינאים. בולשיט. הפלסטינאים לא ביצעו את השואה, ואין שום סיבה שהם ישאו בתוצאותיה. אילו דרשת להקים מדינה יהודית בגרמניה, היה בכך יותר הגיון: הפושעים משלמים על פשעם.אבל מה קשורים הפלסטינאים? ומכוון אחר - אם לא הייתה השואה, האם לטענתך להיודים לא הייתה מגיעה מדינה? השימוש הפוליטי שאתה עושה בשואה מעורר תיעוב.

ד. שני המקומות היחידים שבהם יהודי שהתנצר הוכר כיהודי היו בגרמניה הנאצית ובספרד הקתולית, שאכן חוקקה חוקי "טוהר דם". אלה שתי דוגמאות בודדות, שביניהן מפרידות 400 שנים.

ה. איזו זכות יש ליהודים לומר לפלסטינאים שעליהם לוותרעלארצם, בגלל שנוצרים באירופה רדפו יהודים?
מי הוא מה? 2304
יוסי , הכנתי לך תגובה ארוכה ומפורטת המפרטת את דעתי ביחס לתגובתך, לצערי מתוך סכלות מחקתי אותי , ומוטיב העצלות בי גבר כך שעתה אקצר עבורך את תגובתי בנקודות קצרות בלבד (וצר לי על כך).
1. 'דמותינו הרוחנית' עוצבה מימים ימימה, עוד בימי אברהם אבינו והיספור על הארץ המובטחת- לטענת הדתיים טענה זו בלבד תספיק ע"מ לקנות לנו זכות על האדמה. אני חושב שזכות הרדיפה היא היא זו שמקנה לעם היהודי את הזכות לאדמה משלו. הרדיפה בארצות נכר ובעיקר באירופה וברוסיה מוכיחה כי היהודים נרדפו בגלל היותם יהודים - בני הדת היהודית הנוכרים עשו הכללה לגבי היהודים - אתה יהודי - אתה שייך לעם היהודי.
2. כאן היה צריך להיכתב סעיף המדבר על הסעיף הראשון של מגילת העצמאות שצוטט ועיקרו - הסכמת אומות העולם וגם אלו שנמנעו (הסכמה שבשתיקה) להקמת מדינה יהודית. הסכמה זו מוכיחה את נכונות טענתי בכך שלא רק היהודים חושבים שהשואה מקנה זכות מסויימת לזכות היהודים לאדמה משלהם הרי להזכירך בשואה נרצחו היהודים רק בגלל היותם בני דת שונה. התנגדות שכנינו להקמת מדינה זו אף מוסיפה על טענתי (התנגדותם מובנת לי) שהיהודים זקוקים למדינה משלהם . 50 שנים לקח לשכיננו להבין - וזה קרה. בשטח המדינה יקומו שתי מדינות והן יחיו בשלום על אף הכל.
3."נזעמת" -מילה קצת חלשה ביחס לתגובה הראשוני שלי. יוסי - חפש שוב בתגובתי הקודמת איזושהי נגיעה לגבי 'הבעייה הפלסטינית' - אני מאמין שתיווכח ש... אין. אני מודיע בזאת כי טענותיך שנגעו לעניין זה לא קשורות במאום לגבי הנושא המתדיין - 'זהות עברית' ואף יותר מכך כל דוגמא שהבאת אינה קשורה במאום ולא במאומה לנושא שניסת להוכיח.כל נסיון שתעשה לנגח אותי עם נושא הפליסטינים יעלה בתוהו, אין לי שום כוונה לדון בכך.
(אל לך להסיק שום דבר על נטיותי הפולטיות מתוך הדברים האמורים לעיל.
אני מצטער שוב על הקיצור הנמרץ - שכן תגובתך מחייבת אותי לומר עוד דברים אבל... האישה קוראת)
מי הוא מה? 2432
א.ממתי רדיפה מקנה זכויות פוליטיות? האם העובדה שטורקים,למשל, נרדפים על ידי גזענים בגרמניה מקנה להם זכויות פוליטיות בישראל?

ב. ממתי סיפורים ניתולוגיים מעניקים זכות כלשהי? הסיפורים על תקופת האבות הם מיתולוגיה ותו לא. אם לציונים אין טיעונים טובים יותר, מצבם רע.

ג. החלטת האו"ם על חלוקת פלסטינה לא מזכירה ולו במילה אחת את השואה. אגב,אם אתה כל כך מתלהב מהחלטת האו"ם 181(החלטת החלוקה), רואי לציין שמדינת ישראל התנערה ממנה רשמית לפני כשנה והודיעה שהיא אינה מכירה בה. הבסיס הזה נשמט.

ד. יהודים שנרצחו בשואה לא נרצחו על רקע דתי, אלא על רקע גזעי. לראיה, הכנסיות הגרמניות, לחרפתן, הסגירו לנאצים את חבריהן ממוצא יהודי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים