כדורגל זה לא הכל... 228312
כפי שציין פעם כוכב הפועל ת''א והנבחרת, משה סיני, באמירה מיתולוגית לשאלה מה הוא אוהב חוץ מכדורגל.

''כדורגל אנגלי'', הוא ענה למראיין.

אבל אני דווקא הייתי הראשון והיחיד(בינתיים) להצביע על הנבחרת היוונית כפייבוריטית עבורי. לא מאהבת סוקרטס ואפלטון, אלא מתיעוב עמוק לתעשיית האלילים שמייצרת פיפ''א. אשמח מאוד אם כל ''השמות הגדולים'' בכדורגל האירופי יובסו ברגלי האנונימים מיוון. איטליה, ספרד ואיטליה זו בהחלט התחלה מעודדת. חבל שלטביה גם הופרשה. זו הייתה יכולה להיות אחלה אלופה - מדינה קטנטונת ונידחת שאף אחד לא סופר אותה מלכתחילה.
כדורגל זה לא הכל... 228461
לא-פייבורטיות זה כיף כשהן משחקות טוב (קרואטיה ופורטוגל ב-‏98 ו-‏2000, בהתאמה, לדוגמה) ולא כשהן משחקות כדורגל מכוער ובונקריסטי כמו יוון, לטביה (באליפות הזו) ודרום קוריאה (לפני שנתיים).
אין שום הנאה בלראות את יוון מתגוננים תשעים דקות וגונבים גול בניגוד למהלך המשחק כמו שהיה מול ספרד - זה אפשר לראות גם בארץ, במה שבטעות נהוג לקרוא לו "כדורגל".
כדורגל זה לא הכל... 228550
תוך כדי לקיחת הסיכון של השמצות בדיון זה: משחק שיכול להסתיים באפס-אפס הרבה מדי פעמים (או באחד אפס עלוב לאחר ייבוש של כמעט שעתיים), אינו ראוי שיקרא ספורט.
אפשר לעשות לו טובה ולכנותו כמו הבייסבול בארה"ב: the national pass time.
כדורגל זה לא הכל... 228551
מה שנכון נכון.

אני מציע הצעה מהפכנית, שעשויה לשנות את פני המשחק מקצה לקצה, ולהפכו לפופולארי הרבה יותר. לפי ההצעה שלי, כל משחק יתחיל בתוצאה 10:10, וכל גול יקנה 50 נקודות שלמות! נדמה לי שבכך פתרנו את הבעיות שהעלית.

אם, כמו לאמריקאים, יש לך גם סלידה מתוצאות תיקו, אפשר לחשוב על הצעות נוספות (למשל: על כל עברה מורידים נקודה אחת. כל ייצא שבמקרה של תיקו, הקבוצה שביצעה פחות עברות היא המנצחת).
כדורגל זה לא הכל... 228554
טוב, נו, הבעיה היא לא ממש בתוצאה, אלא בכך שזו משקפת מיעוט ארועים במשחק, ש more often than not יהיה משחק סטטי, עייף, עם אפשרות למשחקי בונקר מוצלחים וכיו"ב.
אם כבר רוצים לשנות חוקים, אולי כדאי להפוך אותו ליותר קרוב לבן דודו הדינמי כדורגל אולמות.
כדורגל זה לא הכל... 228626
טוב, אני משתעמם מכדורגל כמו מרוב ענפי הספורט שאני טורח לנסות אותם. אבל בתיאוריה, נראה לי שיש קסם עצום דווקא במיעוט ארועים; כשכבר יש ארוע, המשמעות שלו היא כמעט קוסמית. ועוזי היה אומר: אתה משלם בהקטנת התוחלת (לכך שיקרה ארוע מעניין ביחידת זמן) עבור הגדלת השונות (בין יחידות זמן שקורה בהן ארוע מעניין לאלו שלא). טוב, אולי הוא לא היה אומר את זה.
כשביקרתי באתונה שם היתה לי חויה 228629
"כשכבר יש ארוע, המשמעות שלו היא כמעט קוסמית."

אתה רומז לגול של חריסטיס?
Simpsons did it 228726
America does not view soccer that highly. Americans consider it boring as it is 'low scoring' and has 'draws'. Because of this The Simpsons makes fun of our soccer culture. The Simpsons satirise the fact that soccer supporters get overly emotional about the 'Beautiful Game'. Before the match, Homer turns to Marge looking very worried and claims that he will 'kill himself if Portugal win'. Matt Groening is trying to say some supporters treat soccer as a life or death situation and get too intense about their team. The Simpsons also tries to imply football is all hype. The expectation of the crowd is tremendous during the build up to the match but it all fizzles out once the boring match kicks off. The Simpsons is saying that football does not live up to th ......
Simpsons did it 229002
וזו הביקורת הבאה מאומה שענפי הספורט המובילים שלה כוללים או מפלצות מגודלות והפסקה אחרי כל שלוש שניות משחק או נמשכים שש שעות ברציפות בהן הדבר המעניין ביותר הוא המוחטות והגירבוצים של הכרסתנים המזדחלים על המגרש...
The Sociology of Sports: geography matters 229087
Here in the West Coast, sports are socialized in a very different way than in Israel. The "people's games" are baseball and (American) football. Soccer is a nice, delicate game for girls with knee-high stockings, and many professors are really proud of their eight year old daughters who made the soccer team. With me being a green-and-white scarved lunatic yelling at the tv in Israel, I must say the transition was strange to the point that my interest in local sports ceased before it really began. Baseball bores me, football grosses me out.
ול-NBA אפילו כוס מים לא מגיע? 229248
כדורגל תמיד שעמם אותי עד מוות (בעיקר ברמתו הישראלית) ו-football+baseball הם אכן אקטיביות מוזרה שתפקידה למלא את ההפסקות הקצרות שבין הפרסומות. אבל, משום מה, יוצא לי להנות למדי מכדורסל (בעיקר NBA).

(ותודה לדטרויט פיסטונס שקיצרו את העניין לחמישה משחקים ונתנו לי סוף סוף ללכת לישון בלילה כמו בנאדם).
הפחדן שהיה כאן קודם-טוב שהוא הלך ‏1 228578
רעיון העבירות שלך לא רע בכלל למרות שהוא נשמע קיצוני,הוא גם יכול לענות על בעיית ההכרעה מפנדלים וגם לחזק את ההגינות כמרכיב משמעותי בסגנון המשחק.

הדברים האלה הם הקדמה לזה שרציתי להגיד שפורטוגל לפי השיטה הזו ניצחה בגדול,ולא הייתה צריכה את ההחמצה של בקהאם.
אנגליה עשתה במשחק *כפליים* עבירות מפורטוגל מה שמראה על אופי משחק בונקריסטי של האנגלים.

1קצת חששתי שהתלהמתי מדי במחמאות אתמול לסקולארי תגובה 228386 ,אז נחמד לראות שרונן דורפן מסכים איתי שהאומץ של סקולארי עשה אתמול את ההבדל או בניסוחו הבוטה:
"פחדן מול אלוף עולם"

הפחדן שהיה כאן קודם-טוב שהוא הלך ‏1 228628
הבעיה עם רעיון העבירות, עד כמה שאני מבין בכדורגל (זה מעט) היא ששיפוט עבירות הוא פחות חד-משמעי משיפוט גולים. כל עוד הסיכוי ששריקה או אי-שריקה על עבירה-לכאורה נתונה תשפענה על תוצאת המשחק הוא נמוך מספיק‏1, אפשר לחיות עם זה; כשזה יכריע משחקים ישירות, יתחיל להיות שמח.

1 אני מקווה שעד כאן יצא לי משפט תקין. כרגע אני עייף מכדי להבין אותו רטרואקטיבית.
הפחדן שהיה כאן קודם-טוב שהוא הלך ‏1 228630
"הסיכוי ששריקה או אי-שריקה על עבירה-לכאורה נתונה תשפענה על תוצאת המשחק"

זה רק הרחבה של המצב הנוכחי אל מחוץ ל-‏32 מ' של שתי הרחבות.
כדורגל זה לא הכל... 229000
ומה כן ראוי שיקרא ספורט?
כדורגל זה לא הכל... 229052
שחמט, למשל. הרבה יותר מרתק, פחות מסתיים בשיוויון.
אפשר גם שש בש, אבל זה כבר לא פייר - זה מעל הכדורגל בשתי רמות.
כדורגל זה לא הכל... 229192
שחמט פחות מסתיים בשויון? הצחקתני.
כדורגל זה לא הכל... 229198
ברידג'.
גם קבוצתי, גם פחות מסתיים בשוויון, גם טומן הפתעות (בעיקר מצידו של בן הזוג).
כדורגל זה לא הכל... 229250
סטריפ Taki!
הבעיה עם השדורים הישירים של משחקי השחמט היא 229435
שלא מראים מספיק הילוכים חוזרים
וכפועל יוצא 229436
מצמצת - החמצת!
כדורגל זה לא הכל... 229645
שחמט מסתיים פחות בשוויון? אולי בין ילדים בני 12. כידוע לכל מי שהתעניין אי-פעם בשחמט ולא רק העמיד פנים שזה מעניין אותו, רוב משחקי השחמט ברמה שלמעלה מנמוכה (נאמר, ממועמד לאמן ואילך) כן מסתיימים בתיקו. ברמות הגבוהות ממש – נאמר, בדו-קרב על אליפות העולם, כ-‏70 אחוז מהמשחקים מסתיימים בתיקו.

לגבי שש-בש, בגלל אלמנט המזל והאקראיות החזק שלו, אין למעשה סיכוי להופכו למקצועני משום שהבדלי הרמות בין חובבים סבירים למקצוענים קטנים מדי.
כדורגל זה לא הכל... 229646
נו, 70 אחוז זה קצת פחות מנתח משחקי הכדורגל המסתיימים בשיוויון בתום 120 או 90 דקות.
על סמך מה אתה קובע את זה? 229660
כדורגל זה לא הכל... 229904
שבעים אחוז זה הרבה יותר מבכדורגל, התכוונת לומר.
שתי דוגמאות:
יורו 2004: מ-‏24 משחקים שהתקיימו בשלב המוקדם ביורו 2004 רק 8 (שליש) הסתיימו בתיקו.
מונדיאל 2002: התקיימו 48 משחקים, שמתוכם הסתיימו בתיקו 14 משחקים (30 אחוז).
כדורגל זה לא הכל... 246167
"אפילו הוועד האולימפי לא שיכנע את בג"ץ ששחמט הוא ספורט"

"באיגוד הישראלי לשחמט חשבו שמצאו את הפרס הגדול. כשנחת בחיקם מכתבו של המזכ"ל לשעבר של הוועד האולימפי הבינלאומי, חואן אנטוניו סמראנש, הניחו השחמטאים שהוויכוח העתיק הוכרע, והם המנצחים. "זוהי חובתי הנעימה להודיע לך", כתב סמראנש לנשיא פדרציית השחמט העולמית עוד ב-‏1999, "כי הוועד המנהל של התנועה האולימפית הבינלאומית החליט בישיבתו האחרונה להכיר בפדרציית השחמט העולמית כארגון אולימפי מוכר".


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים