בוש בראש דירוג האיסלאמופובים לשנת 2004 228719
המאמר לעיל נכתב בימים שבהם העוינות לישראל בדעת הקהל העולמית הגיעה לשיא, ובוש ניסה לגבש קואליציה ל"מלחמה בטרור" הכוללת מדינות ערביות (כולל דיאלוג עם ערפאת בעניין זה), ולמרות זאת הועלתה במאמר הטענה שחוסר האהדה לערבים ולאיסלאם המושרשת בדעת הקהל האמריקנית תעשה את שלה; ואם ישראל לא תעשה צעדים קיצוניים נוסח רעיונותיו של אביגדור ליברמן, אין לחשוש שהיא תאבד את תמיכת ארה"ב ואת תמיכתו של בוש. וכך היה.

הוועידה לזכויות המוסלמים, ארגון זכויות אדם בבריטניה, הכתיר היום את בוש כ"איסלאמופוב השנה". אחריו בדרוג התכבדו בתואר הזה ז'אק שירק (בגלל סוגיית הרעלה בצרפת) ושרון, כמובן.
ובעניין דעת הקהל האמריקנית כפי שהיא באה לידי ביטוי בקונגרס ובסנט, הרי שהסנאט האמריקני הצטרף השבוע להחלטת הקונגרס ואישר *כמעט פה אחד* החלטה התומכת ב"מכתב בוש" לשרון, הכולל בין השאר הסתייגות מפורשת משיבת פלסטינים לתחומי ישראל על בסיס רעיון זכות השיבה.
כאמור, אין אהדה לערבים ולשאיפותיהם בזרם המרכזי של דעת הקהל באמריקה.
בוש בראש דירוג האיסלאמופובים לשנת 2004 228743
דעת קהל או לא דעת קהל, ה"איסלמופוב הראשי" מפעיל לחץ קבוע על ישראל בלבד (מפת הדרכים, לו"ז ההתנתקות ומה לא), ובאופן שהיה עשוי להפתיע כמה אנשים ששמעו אותו תוקף מילולית את ערפאת, ממשלו מתרה בישראל באופן קבוע לבל תגלה או תפגע בראש הרש"פ:


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים