אין סיבה לפאניקה 229030
למרות המספר הגדול של כורים גרעיניים, לצרכי שלום ולצרכי מלחמה, חלקם נמצאים בארצות בריה''מ לשעבר ובצוללותיה, שם התחזוקה לא ידועה בטיבה המעולה, היה בהיסטוריה רק אסון גרעיני גדול אחד, שהתרחש בכור שנבנה מלכתחילה בסטנדרטים רשלניים להחריד. בארה''ב יצאו בזול אפילו באירוע המפורסם בשנות השבעים בת'רי מייל שבו צוות הכור עשה את כל השגיאות האפשריות, וכיפת הכור הותכה.
יש סיבה לפאניקה 229080
לפי פרסומים שהיו במשך השנים הספק הכור בדימונה הוגבר מעבר להספק הרגיל שאלו תוכנן. קצב עבודה מהיר יותר גורם ליותר בלאי (במיוחד אם משתמשים בשיטות האילתור הישראליות הידועות). החומרים מהם בנוי הכור סופגים ניוטרונים וחלקם משתנים עקב כך. עיפות חומר מוגברת היא הסכנה.
הכור בדימונה יוצר סופר-גיבורים מצריים 255244
מאמר מעניין על קומיקס סופר גיבורים חדש ממצרים, בה הדמות הראשית היא אישה בשם ג'לילה, שאת כוחותיה קיבלה מפיצוץ בכור הגרעיני בדימונה.

הקומיקס מתרחש בעתיד הלא מאוד רחוק, אחרי שנסתיימה "מלחמת 55 השנים", ובירושלים גרים בשלום והרמוניה יהודים ערבים ונוצרים, עליהם מגינה ג'לילה מפני איומי "הצבא של ציוס".

וואו, אני מרגישה עכשיו קצת כמו א. אשד. אבל נראה לי שהמאמר הזה יכול להיות קרש קפיצה לכמה דיונים מענינים, חוץ מזה שהוא מעניין בפני עצמו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים