אדיפוס שמדיפוס 230185
העיקר שאוהבים את אמא!
וגם זה לא תמיד(; 230476
אחלה של יצירה.
כל הכבוד...
פרוייד תמיד עניין אותי.
בכל אופן תסביך אדיפוס ותסביך אלקטרה נראים לי קצת מוגזמים, אבל אני חושבת שיש בזה משהו,לאו דווקא בקטע המיני אלא יותר בקטע הילדותי שנוטה להעריץ דמות בוגרת ובשלה.
יש הרבה היגיון ומציאות בזה שילדה תעריץ את אבא שלה וימאס לה קצת מהקטע של אמא (;

בתור אישה שהייתה פעם ילדה, לעולם לא קינאתי בנושאי הפין.
כיום בתור אישה אני מבינה גם למה(-:
בכל מקרה אני חושבת שפרוייד היה שוביניסט, אגב כך הוא גם טען לאני עליון יותר חזק אצל הגברים.

אבל יש בתיאורייה שלו כל כך הרבה צדדים נכונים שלפעמים נדמה לי שבזכותו הרבה אנשים בעלי הפרעות נפשיות מבריאים וחוזרים לחייהם המאושרים.

גל
וגם זה לא תמיד(; 230501
מישהי פעם אמרה (לא זוכרת מי, אבל היא היתה מפורסמת): "למה אני צריכה לקנא בגבר עם פין, אם לו יש רק אחד, ולי יכולים להיות הרבה"...

אני לא יודעת אם פרויד היה שוביניסט, וגם מה שקראתי משלו היה מאוד מזמן ‏1. אני כן חושבת שהוא פשוט לא הבין נשים באופן פונדמנטלי. פשוט לא היה לו שמץ של מושג. התיאורים שלו אודות הליבידו הנשי והנפש הנשית הם פשוט מדע בדיוני. לשלוח אותו לכנס פנטסטיקון.

1 "כתבי זיגמונד פרויד" בהוצאת דביר, שישה כרכים, הייתי בת 17 וחלקים גדולים פשוט לא הבנתי. עכשיו אני מדפדפת בספרים האלו שוב, ונראה לי שהגיע הזמן לקריאה שניה ואולי בשלה יותר.
וגם זה לא תמיד(; 230578
אולי הוא לא היה שוביניסט אבל אם הוא ידע לחקור טוב את נפשם של הגברים הוא היה צריך גם לחקור את נפשן של הנשים כדי לגלות שהאני העליון שלהן שווה בידיוק לזה של הגברים. חוץ מזה שזה בכל אמירה מכלילה, אני מכירה נשים עם אני עליון הרבה יותר מפותח משל הגברים.

בהצלחה עם השישה כרכים האלה, זה נראה לי כבד מידי.
תזהרי לא להשתגע (;

גל
וגם זה לא תמיד(; 328842
את לא יכולה לזכור אם בתור תינוקת קינאת באביך או לא

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים