זה מנהג לאומני-פשיסטי 23127
ומלבד זאת אין לי מכונית, לא רשיון, ולא קרקושים.
זה מנהג לאומני-פשיסטי 23130
לי סתאם יש עוד *הרבה* זמן עד שאני אוציא רשיון.אני לא מהמוכשרים:-/
את דוקא נראית לי מוכשרת מאד :-) 23170
אבל, בלי קשר לזה... כשרואים, כמה אנשים - גם ילדים - נרצחים כל יום כמעט בכבישים... מה לעשות, אני אינני מסוגל להיות חלק מזה. חיי-אדם חשובים לי יותר מנוחות-אישית... בגלל זה בחיים לא אעשה רשיון. בחיים לא.

שלך,
דני.
את דוקא נראית לי מוכשרת מאד :-) 23175
אף אחד לא נרצח על הכביש. הם נהרגים בתאונות. רצח מרמז על כוונה, וההאשמה הזאת כלפי נהגים רבים אינה אלא הוצאת דיבה.
והרי הודעה: כמות עצומה של נהגים עוברים את כל חייהם הממונעים מבלי להרוג (או אף לפצוע!) אדם אחד. אם תהיה נהג טוב, גם אתה לא תהרוג אף אחד. הגישה שלך, כמו תמיד, היא תמוהה עד מאוד.
אינני מסכים איתך 23178
ואם ילד קטן רץ לכביש, בטעות - מגיע לו על כך עונש מוות?
אינני מסכים איתך 23184
כמובן שתחבורה ציבורית לא דורסת ילדים קטנים שרצים לכביש.
אויש, תודה:-) 23231
עד כמה שחבל לי על כל אלה שמוצאים את מותם בדרך זו אין שום סיבה שאנשים יימנעו מלנהוג. אני לדוגמא לא נוהגת עד כדי כך טוב (בדיוק בגלל זה אני עדיין לומדת נהיגה) אבל אני לא חושבת שאני אגרום לתאונות בעתיד. לפחות מקווה. אינשאללה.
לאומני-פשיסטי? 23139
לרוברט היינלין היתה פעם הצעה, בסיפור המתואר בגוף ראשון על ידי נער מתבגר: ילדות צריכות לגדול בתוך חבית סגורה לכמה שנים. אחר כך, לפי מה שמתפתח אפשר לשחרר אותן מהחבית או לזרוק את החבית לים, הכל על פי התוצאה.

התגובות שלך מעוררות בי תחושות דומות. אתה לא *מוכרח* לפתוח את הפה בעניינים שבהם אינך מבין.

לגופו של עניין, פאשיזם הוא תנועה שחרתה על דגלה את הקרבת היחיד למען המדינה. הדגל עצמו הוא המצאה דנית בת כ-‏400 שנה. גאווה לאומית אינה פאשיזם. היא אפילו לא לאומנית. כאשר דגל ישראל מתנוסס על בניין האו"ם בין דגלי מדינות זרות, אינני מרגיש עוינות כלפי הדגלים האחרים אלא גאוה קוסמופוליטית: גם אנחנו שם, לא פחות מכל אחד אחר. גם לנו יש מקום בעולם.

כן, ואני מניף את דגל ישראל ביום העצמאות. אנשים נורמליים בכל מדינה מנופפים בדגלים בחגים הלאומיים שלהם. אתה מוזמן להישאר בבית ולהתאבל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים