... 231823
הייתי מנותק מהחדשות מאז אתמול בערב עד לשעה זו ממש, והנה אני חוזר לביתי ומגלה... את זה...

פריצקי התראיין לפני מספר חודשים לאחד המוספים והציב לעצמו את המטרה להגיע לראשות המפלגה (ואולי אף הממשלה). הוא הביע שם מגוון עמדות שעם רובן הסכמתי. לא אשקר - הוא די קנה אותי, ואם היו שואלים אותי, הייתי מעדיף אז אותו על פני לפיד (בודאי), ואולי אף על פני פורז.
לגלות עכשיו שהאיש אינו אלא מושחת הבוגד בחבריו, זו מכה לא קלה.

פריצקי לא היה צריך להתנצל בפני ''חברו פורז'', הוא היה צריך להתנצל בפני כל ציבור בוחרי שינוי על שהטיל כתם שכזה על המפלגה, הוא היה צריך להתפטר מיד ממשרתו כשר, ממקומו כחבר-כנסת, ולפרוש מהחיים הפוליטיים לאלתר.
משלא עשה זאת, אני חושב שמעשיה של המפלגה היו ללא דופי - לדאוג לפיטוריו מהממשלה, לקרוא לו להתפטר מהכנסת, ולהוקיע אותו בריש גלי.

אני אדם תמים, בדרך כלל, ונוטה לתת אמון באנשים. עלי להודות כי בעקבות המקרה הזה, יקשה עלי לתת אמון בשינוי להבא. אני חושש מהיאוש הזה, שאולי באמת כולם מושחתים, ובאמת אין ולא תהיה ישועה מהפוליטיקה המלוכלכת. שינוי אמנם לא השיגה הישגים בממשלה, אבל לפחות הייתה לי עד עכשיו ההרגשה שהמפלגה באמת הביאה איתה פוליטיקה נקייה.
עכשיו, אפילו את זה אין לי.
אייל נאיבי שכמוך 231840
נוטה לתת אמון באנשים... נו באמת!?
... 231939
אני לא מצליח להבין למה כולם חוגגים על גבה של שינוי. איך זה מטיל כתם על המפלגה?
... 232067
אחת משתיים: או שהמפלגה ידעה על חטאיו של פריצקי ושתקה, וזו הטלת כתם רצינית מאוד, אבל הקוץ בה היא שצריך גם להוכיח את הטיעון הזה, או שפשוט אי אפשר לבטוח בשינוי, החל מהרגע שהוכח שלפחות אחד מחבריה מושחת, כי אם פריצקי מושחת, כל אחד בשינוי (חוץ מפורז?) יכול להיות מושחת. אמנם, פריצקי התחיל להשמיע אקורדים צורמים מזה זמן מה והוא לא השינויניק הממוצע, אבל אני לא חושב שאת מי שמחפש את הכתמים זה מעניין. ומי שמחפש פוליטיקה נקייה, מחפש את הכתמים.

אם יותר לי להביע את דעתי, דומני שרוב מי שחוגג על גבה של שינוי עושה את זה כי כיף לחגוג על גבו של מישהו שחרט על דגלו את יושר הכפיים, ונתפס בקלקלה כלשהי. הרי זה לא חדש ששינוי זו מפלגה שהרבה אנשים אוהבים לשנוא. אגב, אני לא בטוח עד כמה השמחה לאיד עכשיו גדולה מהשמחה לאיד כשאנשים מש"ס נתפסו בקלקלה זו או אחרת.
... 232084
לא נראה לי שהמבחן של מפלגה נקיית-כפיים הוא באפס מושחתים. הרי אם מפלגה כזו מצליחה, או אמורה להצליח, טבעי שהיא תמשוך מושחתים. האם המפלגה אמורה להחזיק מנגנון חקירות פנימי שיבדוק את כולם, כל הזמן? הטוב ביותר שמפלגה נקיית-כפיים יכולה לשאוף אליו, הוא שבמקרה שמתגלה אצלה תפוח רקוב, היא תדע להרחיק אותו ביעילות.

(הצבעתי שינוי בבחירות, לא בתחושת שיכרון גדולה, בינתיים אני לא מרגיש מאוכזב במיוחד, הפרשה הנוכחית לא גרמה לי לאבד ולו מיליגרם של אמון במפלגה, ואם הבחירות יהיו מחר, שוב אצביע שינוי, שוב לא בתחושת שיכרון גדולה.)
מסכים עם כל מילה 232503
גם כן מסכים עם כל מילה 232625
אבל לך תתווכח עם מי ששונא את שינוי (לא חסרים) ועכשיו רוצה לעלות על הגגות ולרקוד. מה גם שמי שהצביע לשינוי בתחושת שיכרון גדולה (לא חסרים) ככל הנראה לא יצביע שוב עבורם.
גם כן מסכים עם כל מילה 232643
צרפו אותי לרשימת המסכימים. אני מוכן להתפשר על מקום לא ריאלי.

רק הייתי מוסיף ל-''היא תדע להרחיק אותו ביעילות'' את -''ובאופן המכבד את המורחק ואת המפלגה כאחד''. בכך הם נכשלו כישלון חרוץ, לדעתי.
גם כן מסכים עם כל מילה 232644
אחד הטרנדים המשונים ביותר שהלכו כאן.
גם כן מסכים עם כל מילה 232672
כולל בלבניזם, קפיטוטליזם, בונובואיזם וגודוויניזם? באמת הישג מרשים.
"קפיטוטליזם" ? 233260
"קפיטוטליזם" ? 233261
אני חושב ש''קפיטוטליזם'' זה על משקל ''דמוקטטורה'' של טלמון.
"קפיטוטליזם" ? 233263
לא הבנתי איזה טרנד איילי זה.
"קפיטוטליזם" ? 233328
זכות היוצרים לשכ"ג, תגובה 187798. כדאי לקרוא קצת במעלה ובמורד הפתיל.
"קפיטוטליזם" ? 233364
ואגב כך קיימת את הנבואה מ תגובה 187893 .
"קפיטוטליזם" ? 233368
כן. כשראיתי שהלא חרדי שאל, זכרתי שזה אתה אבל המנוע סירב לשתף פעולה במשך כמה שעות. ערן בילינסקי, להפתעתי, לא ידע. חשבתי שהוא יודע הכל ללא יוצא מן הכלל. בייאושי כי מר ניסיתי בשלב מסויים "הבה נתחכמה לו", והחלטתי לחפש דרך גוגל, במקום מתוך האייל. בגוגל, זאת לדעת, יש שלושת אלפים ושמונה מאות "שוטה הכפר הגלובלי" ("קפיטוטליזם" אין), רובם (כנראה) אתה וחלקם לא, והם מופיעים בסדר שאני, לפחות, לא הבנתי את החוקיות שלו. נו, בשביל זה צריך לא סתם אשה אוהבת, בשביל זה צריך מרטירית עם כוח סבל בלתי אנושי.

אבל בלילה מנוענו כבר עבד :-).
"קפיטוטליזם" ? 233381
אלוהים, את מפחידה אותי.
"קפיטוטליזם" ? 233477
אותי מפחיד לחשוב איזה השפעות מרחיקות לכת יכולות להיות לשאלה פשוטה שנשאלת בתוך מלבן סגול.

אני אתחיל לחשוב פעמיים לפני שאני שואל משהו...
"קפיטוטליזם" ? 233529
אני מבקשת מכל הסובלים מפוסט-טראומה להפסיק לפחוד, ולא לקחת את תגובה 233368 ברצינות (חשבתי שזה מובן ושאין צורך לבקש).

עם זאת, ליתר בטחון, בפעם הבאה תשאל איך מגיעים לרחוב דיזנגוף ודאג שהשאלה תופיע בתוך מלבן ירוק עם נקודות אדומות.

ובהזדמנות זאת, שכ"ג, שכהההה"ג!, בוא'נה רגע, אני מונה חלק קטן מחטאיי: זאת אני כאן, תגובה 232765, תגובה 232767 ותגובה 232774 (וגם רוב האלמונים האחרים בפתיל ההוא), ובאמת לא התכוונתי לגעור בך, רק הייתי מיואשת מיעקב (לא משום רצונו המוצהר "לדעת את האמת", אלא משום שבמקרה שלו הרצון הזה גורר איתו המון פינטוזים מיותרים, בדרך).

ביי, ממהרת.
"קפיטוטליזם" ? 233594
לבקש זה קל. להפסיק לפחד ‏1 זה כבר יותר *קשה* (חתול שנכווה ברותחין וכו'). אבל אם הכלב קשור בזמן הטיול זו כבר התחלה טובה.

1 לפחוד?
טוטליזם 233604
לא יודעת אם זה יעודד אותך, אבל הרי לך הצהרת אמת: נאמנותי האינטרנטית נתונה לך לנצח, ולעולם לא תימאס עלי, גם לא אחרי ההודעה ה 30001 שלך :-).

* פה ושם, עכשיו לא.
You're being redirected 233606
לכתובת הנכונה. כאן זה מחלקת הפוסט-טראומתיים.
(אבל גם אצלנו שמחים לשמוע שאין לך כוונות עריקה :-))
גם כן מסכים עם כל מילה 233681
מה זה בלבניזם?
הגיע הזמן לשים את זה ב-FAQ 233682
דיון 1430.
הגיע הזמן לשים את זה ב-FAQ 233691
עם כל הכבוד, זה דווקא הסבר חסר מאוד. הוא הפסיק לפני שהוא הגיע לבשר ( משתלבים , בדלנים ומי זה מי). עדיפה התגובה ההיא מהדיון ההוא ( של שכ"ג כמובן), או התגובות המוקדמות של ע"ב. אני מתעצל לחפש. אולי בכל זאת "דורין ישראלי" יממש את ההבטחה-איום שלו?
גם כן מסכים עם כל מילה 233831
לא עם תחושת שכרון גדולה, אבל יצביע ועוד איך. לבטח כעת, כששרון נחלץ לעזרת המפלגה ומעיף אותה לאופוזיציה לקראת הבחירות הבאות.
גם כן מסכים עם כל מילה 233834
שינוי לא תעוף לאופוזיציה. אם כבר, היא הפרטנרית הבטוחה היחידה של הליכוד בכנסת הזו, באש ובמים. היא אפילו תעכל כניסה של אגו''י.

אישית אני מהמר שאם שרון יצליח להרכיב קואליציה אלטרנטיבית, זו תכיל את אגו''י והעבודה ותקיא את שארית המפד''ל, ותתייצב על הרכב של ליכוד-עבודה-שינוי-אגו''י.

אני מודע לבעיתיות של חיזויים כאלה באתר, ולכן אני מבקש במקביל את מתכוני הכובעים של דורון.
מסכים עם כל המילים ועוד אחת 232665
הפרשה הנוכחית לא גרמה לי לאבד ולו מיליגרם של אמון במפלגה, ואם הבחירות יהיו מחר, שוב לא אצביע שינוי, שוב לא בתחושת שיכרון גדולה.
מסכים עם כל המילים באשר הן ועוד שתיים 232674
יונפק הסטיקר:
אנחנו אדישים לפרשת-פריצקי גאים!
(רשימת א-מפלגתיים)
אני מסכים איתך בהחלט 232241
יוסף פריצקי אינו השינויניק הממוצע. הוא פרענק.
בגלל זה ניצלנו את ההזדמנות הראשונה כדי להיפטר ממנו.
... 232071
במקרה הטוב, כי זה אומר שהם לא יודעים לברור את הנציגים שלהם (למרות שיטת הבחירות הפנימיות שלהם שנותנת כמה שפחות כוח למיני גורמים עוינים ואופורטוניסטים).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים