צפיתי בפרנהייט 9/11 232375
וזה סרט חובה לכל האיילים, לא רק בגלל שזהו סרט השנה (לצד הארי פוטר והאסיר מאזקאבן), אלא גם בגלל שהוא מפריך הרבה שטויות שנאמרו באייל ובעל נקודות דמיון למדיניות ישראל.

הסרט מראה כיצד בוש נמנע מלחימה אמיתית נגד בן-לאדן וכנופייתו בגלל אינטרסים כלכליים, כיצד בישל מלחמה לא מוצדקת כנגד עיראק ע"י יצירת אוירת אימה בציבור האמריקאי למטרת נקמנות אישית, כיצד לא היה לעיראק שום קשר לבן-לאדן או לנשק השמדה המוני, על הטבח באזרחים עיראקיים חפים מפשע, על מותם ונכותם המיותרים של חיילים אמריקאים שמימשל בוש מתנכר אליהם, על הבורות של אזרחים אמריקאים לגבי המלחמה (נכון גם לגבי איילים מסוימים), על הפטריוטיות הנאיבית של השכבות הסוציו-אקונומיות הנמוכות שנפגעות ממדיניות זו הכי הרבה (מזכיר משהו?), ובאופן כללי על כך שהביקורת האירופית על המלחמה הייתה מוצדקת.

הלוואי עלינו קולנוען אמיץ, שנון ואומר את האמת על המלך העירום על שרון וממשלתו.
צפיתי בפרנהייט 9/11 232378
כרגיל, מישהו כבר טרח ומצא לפחות 56 שקרים ועיוותים בסרטו של מור: http://www.davekopel.com/Terror/Fiftysix-Deceits-in-...

בזמנו גם Xslf הביאה קישור דומה לגבי "באולינג לקולומביין".
מ''ש 232584
וגם שמוליק דובדבני לא במיוחד אוהב את פרנהייט 9/11, אבל מטעמים קולנועיים. Ynet: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2945309,00.h...
צפיתי בפרנהייט 9/11 232634
כבר יש קולנוען ישראלי שעשה סרט על שרון, מתוך גישה קולנועית דומה מאוד לזה של מור (קצת מוקומנטרי, קצת ביקורת חברתית, קצת פוקוס על דמות הבמאי המשתתף בסרט בעצמו). שמו אבי מוגרבי.


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים