23549
מאמר מאלף.

בדפי התעמולה המוסווית שחב''ד מחלקים בכל פעם לי או לילדי, לעולם לא רשום זצ''ל לאחר איזכור שמו של הרבי מלובאוויטש. ברור לי לחלוטין שהסיבה לכך היא שלגביהם הוא אינו מת ממש, משום שהוא הרי מלך המשיח.

מעל הכל מזכיר לי הדבר את האמונה בישוע, וכבר נאמר (וצר לי שאינני יודע את מקור החידוד) ש''חב''ד היא הכת הקרובה ביותר ליהדות''.
המקור הוא הרב שך 23624
אוייבה הגדול של חב"ד או יותר נכון של הרבי מלובביץ.
ואגב אין כל חדש ביריבות זאת, היא ההמשך הישיר של היריבות בין הגאון מווילנה במאה ה-‏18 ובין ראשי החסידות הצעירה דאז.הסיבה היא אותה הסיבה . המאבק בין אינטלקטואל למדן ובין מי שמעמידים את החוויה המיסטית מעל לכל.
המקור הוא הרב שך 23655
זה נכון, רק שנוסף פן נוסף - המשיחיות.
היה היו שלושה צדיקים בראשית דרכם, מנחם מנדל מוויטבסק, אברהם מקאליסק ושניאור זלמן מלאדי. שני הראשונים זנחו את חסידיהם ועלו לארץ כאקט משיחי. דווקא שינאור זלמן החליט להישאר בגולה ולטפח את הקהילה (והחסידים של השניים האחרים). הוא העדיף את המציאות העכשווית על פני רעיונות משיחיים.
התוצאה היא - שניאור זלמן מייסד את החסידות הגדולה בעולם - חב''ד.
כך שחב''ד נולדה דווקא כאנטי תזה למשיחיות. האדמו''ר האחרון, הוא זה שהעצים את הפן המשיחי. נתפתחה סביבו פולחן אישיות של ממש. ואת זה הרב שך לא היה יכול לסבול. בסופו של דבר, היריבות בין החסידים והמתנגדים התעמעמה עם השנים. יש להבין את הרתיעה של הרב שך דווקא מהרבי מלובאוויטש, בעיקר מסלידתו של הרב שך מכל פולחן האישיות סביב הרבי מלובאוויטש. ( - היה האדמו''ר השביעי בשושלת ועל פי המסורת שאחזו היה לו תפקיד משיחי בשל כך. - מנהיגם של כלל ישראל על פי תפיסתו ולא רק של עדה חסידית)
23650
מקור החידוד, אם איני טועה, הוא הרב שך מנהיג הישיבות הליטאיות בציבור החרדי.
אמירתו המדויקת היא: "חב"ד היא הכת הקרובה ביותר ליידישקיט".
23651
אחרי פירסום התגובה שמתי לב שכבר כתבו לפני שהרב שך הוא המקור.
130943
אין דבר כזה כת...כל אדם מרגיש שהוא מתקרב לקדוש ברוך הוא בזרם אחר, כמו שכל אחד מרגיש נח עם עצמו במוסיקה שונה! ובקשר לישו...יש הרבה הבדלות .!!!!... בקשר לעדי רן ...זה מקרב הרבה לא -דתיים. הקצב של השירים סוחף ומתוך שלא לשמה בא לשמה : בהתחלה שמעו את השירים בשביל הקצב לאט לאט כבר מתחילים להאזין ולהפנים את המילים שהוא שר.. אישית? זה מגניב .. שירים יפים וכו'.. בהצלחה ב"ה!!! נ.ב "צדיק באמונתו יחי'ה!!" -ועדיף שלא להכנס למחלוקות בקשר לחסידויות כי לא נסיים עם זה -זה נושא מאד רגיש...
מט 130947
נדמה לי שהיה זה הרב שך המנוח שנשאל בזמנו על הדת הקרובה ביותר ליהדות, אוחרי שחשב קמעה ענה: "חב"ד".
מט 130948
אופס, אלי כבר אמר את זה:
תגובה 23624
239991
אם אינו ידוע לך חב"ד מתבססת על הכתוב בגמרא מה זרעו בחיים אף הוא בחיים ועוד כמה וכמה מקורות ולאו דווקא שהכוונה כאדם רגיל .

נ.ב
חב"ד אי אינה כת !
239993
מכאן עלי להבין שכל מי שלשמו כן נהוג להוסיף ז''ל, זצ''ל, זצוק''ל, ז''ה בצחו''ק, זי''ע, או כל אחד מעשרות התארים האלטרנטיביים - כל אדם כזה אין לו זרע בחיים. ספר את זה לחסידי הרב ש''ך זצוק''ל, וספר לנו אח''כ את החוויות.
240861
המילה כת בעייתית כיוון שהיא משמשת הן במובן cult והן במובן sect. (כמעט אף אחד היום כבר לא משתמש במילה "כיתה", וזה קצת מצער).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים