''ישראל תגיב בחומרה'' אעלק 23555
הערת צד - המחבל לא "לא הסתכן". נמנעה ממנו הכניסה לקניון ע"י כוחות האבטחה.

די. נמאס. לא יוצא לי להסתובב הרבה בטיילת היפה שיש לנו בנתניה, אבל כל פעם שאני יוצא אליה, על מנת להנות קצת מהאוויר, הנוף והאווירה - אני מוקף בערבים. נתניה מאז ומעולם הייתה מלאה בערבים. אני שומע את השפה שלהם בכל חור, אני רואה אותם מסתובבים עם כאפיות ואותן מסתובבות עם רעלות מסביבי בצורה מתמדת. תודה לאל שלשוק אני אף פעם לא מגיע. לא נעים לי עם זה, אבל נו באמת, בשביל הדו-קיום, אני אבליג. די! לא עוד! אסור לאפשר להם להיכנס לערים הגדולות. מה אתם חושבים? שבטול כרם, עיר ערבית-ישראלית שממנה היציאה לישראל היא חופשית, אין ארגוני טרור ואין מחבלים מתאבדים? שטויות! הרי להוציא משם מפגעים זה קלי-קלות! אין לאפשר להם לעזוב את הערים שלהם ולהגיע לערינו. כן, המיעוט הקיצוני הוא בהחלט סיבה להעיף מפה גם את אלה שאינם טומנים ידם בטרור. עד שלא ישאר אף מפגע אחד לרפואה.

אני עומד פה, בביתי. כבר רבע שעה הולך קדימה, אחורה, וחוזר חלילה. צופה בטלויזיה, עונה לטלפון כבר בצורה אינסטינקטיבית - "כן, הכל בסדר, כולם בבית".
אני מרגיש חסר אונים! אני מרגיש כבול! אני, והמדינה שלי! למה?!? למה אני, שחי פה בזכות, צריך לסבול בגלל שאיזשהו כוח עליון החליט לשים אותי ואת העם שלי ליד ערמת הזבל האנושי הגדולה ביותר בעולם? למה??
''ישראל תגיב בחומרה'' אעלק 23557
רק לגבי ההערה הראשונה - אני ניזון מהתקשורת, ומעדכן כשאני יכול, כבר מהדיווח הראשון. הנה מיד אני מתקן גם את זה.
אין שופטים אדם בשעת צערו 23559
קודם כל, טולכרם אינה עיר ערבית-ישראלית. היציאה ממנה לקו הירוק אינה חופשית, ובוודאי שארגוני הטרור פועלים גם משם.

נתניה היא עיר מחוז עם 150 אלף תושבים ומרכז שירותים לכל יישובי לב השרון, ובכלל זה יישובי המשולש. האם חשבת על כך שלצעירי קלנסואה וטייבה - שהם אזרחי ישראל - פשוט אין קניונים ובתי קולנוע אצלם כך שהם נאלצים לנסוע לנתניה? וכמובן גם שירותים כמו בית המשפט ומס הכנסה ממוקמים בנתניה.
אם אתה לא רוצה שערבים יהיו בעירך, עליך להיות בעד ביטול האפלייה הזו - מדוע לא מקימים קניון בטייבה או קולנוע בטירה? ומדוע אין תחנות מד"א ביישובים ערביים בישראל (ב"הארץ" היתה לא מזמן התייחסות לכך).

מעבר לכך, אין בתגובתך שום הפרדה בין ערבים אזרחי ישראל לפלסטינים בשטחים, כאשר מעורבותם של הראשונים בטרור נמוכה מאד ביחס לאחרונים.

כאשר הדם החם יירגע, אני מקווה שתבין שדבריך עתה אינם מהווים פתרון. ואם אתה רוצה למנוע מפלסטינים להגיע לישראל, תצטרך למתוח גבול כלשהו שלא ישאיר ישראלים גם בצידו השני.
אין שופטים אדם בשעת צערו 23561
סליחה, בלהט הרגע התבלבתי בין טייבה לטול-כרם.
''ישראל תגיב בחומרה'' אעלק 23560
It is true that, while Jews are at risk every second they spend in the Palestinian Authority, or even in some Israeli Arab villages, Arabs are under no such risk. There is, again, no symmetry. The sooner that that is made clear to the world, the sooner they will come to their senses.
''ישראל תגיב בחומרה'' אעלק 23618
נו, אני בטוח שלא רק אתה מודה לאל בזמן כזה שאתה לא מסתובב ליד השוק. אחד מהערבים הללו שזיהמו את עירך היפה והמנומסת, בסאם סאלח שמו, גם הוא היה מעדיף שלא להיות קרוב לשוק בזמן שעשרות מערסי העיר רדפו אחריו במטרה להרגו.

ולנקודה: כדאי שתשתה קפה, תנוח ותרגע. אני בספק אם הדבר ישנה את הסתכלותך המחליאה משהו, אבל לפחות הוא יחזיר אותך לפרופורציות.
''ישראל תגיב בחומרה'' אעלק 23619
להזכירך, בסאם סלאח ודומיו הם אלו שמספקים למחבלים את התחבורה ואת האמצעים להגיע למרכז עירי.
לכן, אני חושב שמה שאתה אומר מדגיש את דברי:
אין לתת להם להיכנס לערינו - לטובתנו, ולטובתם. רעיון ה"דו-קיום" פשוט אינו מציאותי, ואינו בר-ביצוע. לא עכשיו, לפחות.
''ישראל תגיב בחומרה'' אעלק 23626
בסאם סלאח לא הסיע אף מחבל. הוא סתם היה אחד מאותם עובדים שמנקים לך בשכר רעב את רחובות הטיילת היפה או עובדים בעבודות הכי מגעילות שיש למסעדות להציע, כדי שאתה תוכל לעסוק בעבודות נוחות יותר ולהסתובב בקניון השרון בזמנך הפנוי.

היית פעם בכפרים ערביים בתוך ישראל, ליאור? אני משוכנע שלא, אלא אם כן זה היה בשביל לחטוף איזה חומוס ולצאת חזרה מהר. הכפרים הללו, ואני מדבר גם על כפרים שמזמן הגיעו לאוכלוסיה של עיר (טייבה, טירה וכו'), נטולים כל מוקדי שירות, בילוי או תעסוקה. הדבר הזה נגרם ישירות על ידי מדינתך, שמסרבת להקצות קרקעות ואישורי בניה לאותם כפרים.

וברגע שתמנע מהם לצאת מאותם כפרים, כפי שאתה מציע בצורה תמוהה משהו, אתה תיצור שם עוני ומצוקה שקשה לתארה. אתה גם תכריח את ישראל לייבא יותר עבדים זרים, אבל זה כבר פן אחר של הבעיה.

בסופו של דבר, הכפרים הללו יהפכו למוקד של מרד חדש נגד מדינת ישראל. זה יקרה מתישהו גם אם לא ניישם את מסקנותיך המגוחכות, אבל בדרך שלך זה יקרה הרבה, הרבה יותר מהר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים