התנהגות מדינתי רודפת אותי 23605
מסיבה שאינני יכול להסבירה, התגובה הישראלית לפיגוע התופת, דהיינו, ירי טילים אל רצועת עזה, תוך הרג עשרה פלסטינים ופציעת עשרות אחרים, הדירה שינה מעיני, לכמה שעות.

אני נזכר בדבר מה שקראתי בספר חסמב''ה, לפני זמן רב, בו נאמר שהיה זה חבל מאד שאסיר ערבי כלשהו העדיף להשתמש בכמוסת ציאניד, מאשר לעבור חקירה ישראלית, מחשש עינויים. חבל, כי הרי היהודים אינם מענים אסירים, לדברם. וכמובן שאני נזכר בכל סיפורי הזוועה על מעשי השין בית כנגד אסירים, לרקעו האמירה מספר החסמב''ה ההוא נראית אירונית.

אני מתנצל אם נראה שלתגובתי זו אין נושא מרכזי, פשוט רציתי להביע את מחשבותי בנושא.
התנהגות מדינתי רודפת אותי 23609
זה נורא מתסכל ואף פתטי שאזרח ישראלי יהודי, מתנגד לפעולות-נגד מתונות כתגובה לפיגועי הטרור האכזריים שמבצעים מרצחים בנו - יום יום!

מרתיח אותי לפתוח חדשות כל יום (אחרי "תגובת צה"ל" על פיגוע) ולשמוע את יוסי שריד ו/או אחמד טיבי מגנים את הפעולה "האכזרית" של צה"ל(!)

הגיע הזמן שהדרג המדיני יבין שאנו
ב מ ל ח מ ה ! ויתחיל להתנהג בהתאם!
התנהגות מדינתי רודפת אותי 23612
נכון שאנו במלחמה, אבל אופי התגובה שלנו עקום ביותר.
המתאבד בא מטול-כרם? אנו מפציצים את שכם ורמאללה. מה איכפת לנו אם אין להם קשר ישיר למחבל?
ולמה צריך מטוס קרב - דבר שמצטלם רע מאד בעולם? זו לא נחשבת בעולם תגובה "מתונה" בפרט כאשר מול כמה עשרות ישראלים הרוגים, יש כמה מאות פלסטינים הרוגים.
מה שאפשר וצריך לעשות לאלתר כתגובה לפיגוע בנתניה הוא ליצור גבול באזור טולכרם. באזור זה, אין התנחלויות מעבר לקו הירוק, שטח A של העיר סמוך מאד לקו הירוק וממנו יורים כמעט כל לילה על ניצני-עוז ובת-חפר - שני יישובים ישראליים בקו הירוק. בתנאים אלו, יחד עם העובדה שהמתאבד בא משם, הייתי מקים שדה מוקשים לאורך הקו הירוק ממערב לטול-כרם - דבר שיגביל בהרבה את חופש הפעולה של המחבלים ודרכי ההסתננות מטול-כרם לעבר מדינת ישראל.
ואם צריך להפציץ משהו אז בוודאי יש מטרות בטול-כרם.
ולגבי אחמד טיבי - מדוע אתה מצפה ממנו שלא יתנגד לפעולות צה"ל?
התנהגות מדינתי רודפת אותי 23613
רגע, אז אתה מציע שנפציץ את ביתו ואת משפחתו של המחבל, אליהם כן יש לו קשר ישיר? את מי נפציץ אם לא את אלו ששלחו אותו?

בקשר למטוסי הקרב - לדעתי השימוש במטוסי הקרב היום הוא שלב נוסף במדיניות החכמה שנוקטת הממשלה בקשר לדעת הקהל העולמית שהזכרת. ברור שעד היום, כשבשטחים "סתם" יורים עלינו ובכבישים "סתם" רוצחים אותנו, לא ניתן היה להשתמש במטוסי קרב, מחמת אותו דימוי "דוד וגוליית" שכבר הזכרתי בעבר. אולם, ביום שבו מתפוצץ לנו טרוריסט מפחיד ואיום, ורוצח 5 מאזרחינו החפים מפשע (לא מתנחלים, אזרחים חפים מפשע!), ברור שלמשך לפחות 24 שעות קצרות, נוטה דעת הקהל לטובתנו. את ההטייה הזו ניצלנו בחכמה - הפעלנו מטוסי קרב. ברור שהזעקה שקמה היא כלום לעומת זו שהייתה קמה לו היינו משתמשים במטוסים לפני שבוע או שבועיים. אולם, ברור שלאחר התקדים הזה, לא יהיו יותר תקדימים, כלומר בפעם הבאה שנזניק את מטוסי הקרב שלנו לא יהיה זה נורא כבפעם הראשונה. שים לב: האם אתה שומע זעקות שבר נוראיות כשאנחנו נכנסים כיום לשטחי A? ומה היה בפעם הראשונה שנכנסנו? דרכו של עולם לשכוח, דרכו של עולם לסלוח.
התנהגות מדינתי רודפת אותי 23642
I did notice this gradual escelation strategy in our government's movement. Whether or not it is wise, we shall have to wait and see.
התנהגות מדינתי רודפת אותי 23640
I did not say that I was oppposed in principle to retaliation against terrorist attacks! I just said that the method by which we did retaliate disturbs me!
Pathetic? I don't think so. Remaining human under inhuman conditions? Perhaps.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים