למה מחכים? 236437
והפעם: "אבי המשפחה עלה על גג הבית עם חמשת ילדיו, בני שנתיים עד 11. הוא קשר אותם לבלוני גז ופחים של סולר ואיים לפוצץ את הבית."
הדרמה נגמרה בשלום: "בצהרים הסתיימה ההתבצרות, והאב שיחרר את ילדיו."
וכמובן: "במשטרה שוקלים צעדים נגדו."

מי שמשאיר את הילדים ברשותו, מזמין את הטרגדיה הבאה.
למה מחכים? 236465
"הרקע לסיפור הקשה הזה מתחיל כבר לפני 40 שנה.", " "אין להם כסף", סיפרה אחותו, דבורה רגב. "הם חיים מתרומות ומכספי עמותות.", "השקעתי פה את החיים שלי. אם הייתי יודע שיפנו אותי לא הייתי נותן את החיים שלי בשביל הבית.", "על המעשה הנואש שביצע אומר רגב...", ""המשפחה נואשת", אומרת דבורה", "המשפחות הינן משפחות בעלות רקע סוציו-אקונומי קשה ומפרנסות בקושי רב את ילדיהם", "מתייחסים אלינו כאילו אנחנו מחבלים ולא בני-אדם.".
ואיך אפשר בלי כותרת המשנה: "האב ל-ynet: "אני לא אדם אלים, מקווה שלא אאלץ לעשות זאת שוב".

נשבר הלב.
למה מחכים? 236491
אני ממש לא רוצה להכנס לדיון על זכויות בקרקע של אנשים שגרים כבר 40 שנה ללא רשיון על אדמה של מישהו אחר. זאת לא הנקודה כאן. הנקודה היא הנכונות של אדם להקריב את ילדיו על מזבח מאבקו.
למה מחכים? 236513
אני בכלל לא בטוח שלמישהו מאיתנו יש איזשהו מושג לגבי נכונותו של אותו אדם להקריב את ילדיו על מזבח מאבקו, והאם היא גבוהה או נמוכה מהנכונות של אדם אחר(1) להקריב את ילדיו על מזבח מאבקו.
במילים אחרות, אנחנו לא יודעים אם בכלל עלתה על דעתו האפשרות לממש את האיום.

___
(1)לדוגמא, איך אבא שלך קיבל את עובדת היותך קצין בגולני?
למה מחכים? 236558
הנכונות שלו לבצע לא ידועה, הנכונות שלו לסכן את ילדיו ידועה. (לקשור ילדים לבלוני גז ולשפוך על עצמו חומר דליק)

אבא שלי רצה שאלך לעתודה האקדמאית. אני לא רציתי.
למה מחכים? 236517
הנקודה (שאני רציתי להעביר, לפחות) היא שהתקשורת, במקום לדבר על הנכונות של אדם להקריב את ילדיו (ולא משנה לאיזו מטרה) מדברת על האומללות של אותו אדם, וכמה שהוא מסכן. משום מה כשזה מגיע ל''מצוקה כלכלית'' אותו אדם אינו פושע מתועב, בניגוד לכמה אנשים אחרים שלא היססו להפגין זילות של חיי הילדים שלהם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים