מה ? 236669
שיתקנו אותי המומחים, אבל כל עניין ההגנה הבליסטית זה לא עניין של מטח של טיליים בליסטיים מול מטח של טילי יירוט, וההסתברות שטיל בליסטי אחד יגיע ליעדו ? כלומר בדיקה על טיל אחד היא לא חסרת משמעות ?
מה ? 236680
מלך אחד החליט לבנות את האורווה האידיאלית לסוסיו האהובים. כתב מפרט מפורט ושלח אותו לחברה של אדריכלות והנדסה. אחרי שבוע קיבל מכתב תשובה: אי אפשר לבנות אורווה כזאת. לא נפלה רוחו, והוא פרסם מודעה גדולה לאמור: מי שיתכנן אורווה לפי המפרט, עושר רב ינתן לו. רבים הופיעו בארמון ולקחו עותקים של המפרט, אך איש מהם לא שב. בוקר אחד, אחרי שהמלך היה קרוב ליאוש, הופיע מתמטיקאי והודיע: אני אתכנן את האורווה שלך. שמח המלך. שאל: כמה זמן יקח? אמר המתמטיקאי: ששה חודשים. לקח דמי קדימה ועזב. אחרי שישה חודשים, משלא הופיע המתמטיקאי בארמון, שלח המלך את המשטרה החשאית לחפשו. מצאו אותו והביאוהו קשור בשלשלאות לפני המלך. שאל המלך: נו? אמר המתמטיקאי: הוד רוממותו, יש התקדמות. לסוסים כדוריים כבר פתרתי.
מה ? 236686
נניח אתה יורה חץ (כזה של קשת) למטרה. אם אתה פוגע במרכז העיגול הפנימי, רוב הסיכויים שאתה קשת טוב, ולכן גם בפעמים הבאות תצליח לפגוע במטרה.
בהתאמה, פגיעה מדוייקת בטיל המטרה מראה לנו שבהסתברות גבוהה, מערכת החץ מדוייקת דיה בכדי לפגוע בטיל. לפי מה שקראתי, מערכת החץ אמורה ליירט של 99.9% מהטילים הנורים על ישראל. אחוז הפגיעה המתוכנן של החץ הוא (לפחות) 90%, ואם החץ הראשון לא הצליח ליירט את הטיל, משגרים עוד שני חצים יחדיו.
לגבי ההתמודדות עם מטח טילים, מערכת השליטה והבקרה צריכה להתמודד עם זה. מן הסתם תסריטים כאלו נבדקו בסימולציות ממוחשבות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים