דקונסטרוקציה וציפורני החתול 236774
בחודש הקרוב אני מתעתד לעבור דירה ולקנות סלון חדש והנה הבעייה:
לאחר שגיליתי שהוא שולט חלקית בשבע שפות חתולים שונות, החלטתי לשלוח את שומר השמנת‏1 ללימודים גבוהים באונ' ת"א, בחוג ללימודי חתולים, שם מנותחים מחדש הטקסטים הקאנוניים של התרבות המערבית מנקודת ראות משופמת המזנבת עוד במכמניה המוכים של זו. לשם תאימות אקדמית לאחור, נדרש היצור לקחת גם חטיבה פוזטיביסטית, מה שהביא אותו לחטיבה לעיצוב פנים, הפועלת בשיתוף עם מכללת אטילה. הבעייה היא ששיעורי הבית, כשמם, נעשים בבית. במיוחד כואב הלב לנוכח פרוייקט הסיום, ספתי הי"ד שעתה אף לתרומה אין היא ראויה. ככה זה, חתולים גידלתי ורוממתי והם פשעו בי. ידע כלב קונהו ותוכי להג בעליו. חתולי לא ידע ובטח לא התבונן.

השאלה היא מה עושים. אני גוזר לו ציפורניים בקביעות וגם שמתי לו מתקני שריטות בכל הבית, מה שהפחית את הלחץ על הריהוט, אבל לא במידה מספקת. שמעתי שאפשר לשים להם על הציפורניים כיסוי. מישהו יודע עד כמה זה יעיל וכמה טירחה זה דורש?
ויש את הפיתרון של ניתוח להסרת ציפורניים, שמעדות של ידידה, זה פתר לה את הבעייה, ללא כל סימני מצוקה או הפרעה לשיגרת החיים של הלז, מלבד הפסקת שיגרת ההרס.
אפשרות זו, המועדפת עלי ועל עוד כמה חברים המתלבטים באותו נושא, קצת מרתיעה אותי אך אני מתקשה לקבל מידע הנראה לי מהימן, לגבי רמת הסיכונים והסבל שעשוי להיגרם לחתול כתוצאה מן הניתוח, מלבד סיפורי זוועה אנקדוטליים וסטטיסטיקות שאיני יודע את מקורן ואת אמינותן.
בכל מקרה, אני לא מוכן שסלוני החדש יהיה גם הוא למשיסה.

מישהו מקוראי (ובמיוחד כותב) המאמר, מכיר את הנושא? אשמח במיוחד לתגובות מבעלים של חתולים שעברו את הניתוח.
1 תגובה 121896
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 236822
החתול שלי עבר את הניתוח ללא סיבוכים ובלי יותר מדי כאב נראה לעין, אבל זה היה בגיל צעיר מאד. בכל פעם שהוא מנסה להעלות את זה לדיון נוקב אני מזכיר לו שאני עברתי ניתוח לא פחות טראומטי בגיל שבעה ימים, והוא משתתק ביראת כבוד (או ביראה סתם, קשה להבדיל). הוא גם מסורס, וגם בעניין הזה היה לו מה להגיד עד שפעם נוכח איך נראים חיי המין שלי, וירד מהנושא.

לסיכום: אתה צריך לדבר עם וטרינר, לא איתי.
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 236861
הווטרינר שלי שש לכל טיפול וניתוח, כך שחוות דעתו (התומכת) אינה מספיקה לי. כאמור, מעניין אותי יותר לשמוע מאנשים כמוך, שחתוליהם עברו את הפרוצדורה.
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 241420
הווטרינר שלנו דאז, מאוד המליץ על עקירת ציפורניים לחתולות דווקא בשל התרחבות המשפחה ולא ממניעי אסתטיקת הבית. לזכותו יאמר שהוא חף היה מכל אינטרס כספי בעניין והיה מוכן לנתח ללא תשלום. טענתו היתה דומה לשלך - שעדיף חתול בלי ציפורניים אבל עם בית מאשר ההפך. בפועל, אני שמחה שלא נכנעתי ללחץ הואיל ובשל אירועים לא צפויים, נאלצנו למסור אותן וכרגע, בין השאר, הן שוהות גם מחוץ לבית.

בזמנו ניסינו ספריי מצחין חתולים (שהזכיר קצת ריח בצל ) שלהבטחת המוכר, אחרי שבועיים ריסוס על הספות יוציא לחתולות את כל החשק להתקרב אליהן, אבל נשברנו ראשונים.
לדעתי האופציה היחידה לשמור על שלום בית בין החתול לסלון הוא לבחור בריפוד עור (מתוך נקודת הנחה שלא בא לך לכסות את הספות בניילון או סדין פרחוני...)
Satan's little helper 241444
דווקא ספת עור?
כלומר, את בטוחה שספת עור אינה חולפת במעיי Satan's little helper כבר ב24 השעות הראשונות לחייהם המשותפים? את מכירה דוגמאות?
בכל אופן, הניתוחון יחכה בשלב זה לאחר כישלון הניסוי בהדבקת כיסויי ציפורניים ורכישת הספה.
Satan's little helper 241453
אני חושבת שספת עור היא פחות אטרקטיבית לגירוד בעיקר משום שאינה עשויה שתי וערב.
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 241601
באמת? דווקא זה לא היווה בעיה...
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 241603
לבעלי הסלון זו לא היתה בעיה...
עקירת ציפורניים = הטלת מום 236851
עקירת הציפורניים היא הטלת מום לכל דבר ועניין. זה אמנם נשמע כמו פרוצדורה פשוטה יחסית (במיוחד כשקוראים לזה בשם הנחמד "ניתוח להסרת ציפורניים"), אבל בפועל, מה שכורתים בניתוח המדובר הוא לא רק את הציפורניים עצמן אלא גם את האצבעות עד הפרק הראשון. זה כואב מאד, זה אכזרי, וזה מונע מהחתול באופן בלתי-הפיך לבצע סדרה ארוכה של דברים שמהווים צרכים מאד בסיסיים שלו.

אכן, כשמביטים מבחוץ, ניתן לפעמים לקבל את הרושם שחתולים שעברו את הפרוצדורה "מסתדרים" גם אחריה. אין זה סוד שבעלי-חיים שמאבדים איבר מסוים לומדים עם הזמן להסתדר איכשהוא גם בלעדיו. עדיין, חתולים שציפורניהם נכרתו הם חתולים נכים. עם הזמן הם נחלשים, כי נמנע מהם לתרגל את שרירי הזרועות ופלג הגוף הקדמי שלהם כמו חתולים נורמליים. הם הופכים חסרי אונים, אינם יכולים לטפס היטב (לחלק מהם המגבלה הספציפית הזאת עלולה לעלות יום אחד בחייהם), והם עצבניים יותר, שכן מנהג השריטה משמש אותם גם ל"שחרור לחצים" על בסיס יומיומי וגם לסימון חוזר של הטריטוריה שלהם.

בישראל, כמו ברוב מדינות אירופה, קיים חוק האוסר הטלת מומים בבעלי-חיים והוא חל גם על עקירת ציפורניהם של חתולים, אבל למרבית הצער ניתן עדיין למצוא פה ושם וטרינרים עבריינים שמוכנים לעשות זאת תמורת תשלום מתאים.

ככה זה נראה: http://community-2.webtv.net/stopdeclaw/declawpics

פתרונות אחרים לבעיית הנזק לריהוט: http://www.catscratching.com
עקירת ציפורניים = הטלת מום 236858
הרבה חתולים היו מאבדים את ביתם ללא ניתוח זה, כך שאני מקווה שהחוק בישראל אינו חל עליו.
תודה על ההפנייה השניה.
אגב, החתול המדובר אינו יוצא החוצה וגם כך הוא בעל מומים: הוא מסורס והוא נטול עיניים, ככה שעניין הציפורניים הקידמיות קטן עליו.
עקירת ציפורניים = הטלת מום 236965
אז החתול הזה גם עיוור. האם החיים לא התאכזרו אליו מספיק? דווקא משום עיוורונו, סביר שעניין הציפורניים לא רק שאינו "קטן עליו", אלא להפך. תפקידן של הציפורניים משמעותי וחשוב הרבה יותר אצל חתול שגם ככה פגיע ורגיש יותר מחתולים אחרים. לא פלא שהוא משחיז אותן באדיקות.

לגבי החוק בישראל, בניגוד למה שחשבתי קודם, מסתבר שהטלת המום הספציפית הזאת עדיין מותרת. בחוק צער בעלי-חיים ישנו סעיף שאוסר במפורש על "חיתוך ברקמה חיה למטרות נוי" (הכוונה בעיקר לקיצוץ זנבותיהם ואוזניהם של כלבים), אבל למטרות שמירה על הריהוט כנראה שעדיין מותר, והווטרינרים שעושים זאת אינם עבריינים אלא סתם חלאות. במדינות רבות בעולם, הניתוח הזה בפירוש אסור בחוק.

לגבי הפתרון של כיסוי הציפורניים, צר לי אבל אין לי שום מידע נוסף מעבר למה שאפשר למצוא באינטרנט. מציע לשאול את זה באחד הפורומים הישראליים שעוסקים בחתולים (יש אחד כזה בכל פורטל גדול). מכיוון שבפורומים האלה רוב האנשים הם אוהבי חתולים, עדיף שלא תזכיר שאתה בכלל מעלה בדעתך עקירה של הציפורניים כסוג של פתרון.
עקירת ציפורניים = הטלת מום 241442
"אז החתול הזה עיוור"? זה אומר שאינך מכיר את המיצג והסיפור בקישור המופיע בתגובה 121896 ? ואתה קורא לעצמך חתולן...
אני רק מתפלל שאין זה אומר שהקלאסיקות החתוליות הבאות גם הן זרות לך:
1) חדוות החתוליות: http://www.extremefunnyhumor.com/movs/funnycats.wmv
2) חיי כלב: http://c4h8o3.free.fr/supervivencia.wmv
3) מוצא הסנאי: http://www.softlab.ece.ntua.gr/~sivann/pub/cat%20fly... (את זה מומלץ לשמור ואז לצפות. לשים לב לתצורת הסנאי המעופף בחלקה הראשון של התעופה, לשם האטת הנפילה).

חוץ מזה לסנאי שלי יש מחר, 20.8, יומולדת שנתיים. רק עתה גיליתי שתאריך החטיפים שקניתי לו פג! טוב, אקנה לו משהו בסופר מחר (עוגת עכברים?)

תודה על העצות. בינתיים נראה לי שאנסה קודם את כיסויי הציפורניים, וגם זה רק לאחר שיתרגל פיץ לבית החדש. אגב, הגורל לא התאכזר אליו: הוא אף פעם לא הרגיש מסכן או בדרג נמוך מזה של חתולים אחרים, כשהוא היה עימם בחצר‏1 ויש לו חיים נעימים מרובם כפי שניתן ללמוד מ http://stage.co.il/Stories/169313).

1 או ממני, לצערי, ואיני חותר להיררכיה. אסתפק בשיוויון!
עקירת ציפורניים = הטלת מום 241458
>בינתיים נראה לי שאנסה קודם את כיסויי הציפורניים

אנא דווח על התוצאות, לכשתהינה.
עקירת ציפורניים = הטלת מום 241470
בשמחה. זה יקח עוד כמה שבועות לכל הפחות.
עקירת ציפורניים = אושר ושמחה 262796
דיברתי עם וטרינר אחר, לא זה שנלהב לכל טיפול, או כמו שידידתי ע. אומרת "אפילו אם היית מבקש ממנו לעשות לפיץ ניתוח לשינוי מין הוא היה אומר מסכים בהתלהבות".
ובכן, הווטרינר האחר אמר לי שהוא מוכן לעשות כיסוי ציפורניים, אבל שכדאי שאדע שזה לא אפקטיבי, כי כבר תוך שלושה שבועות מתחילים הכיסויים הראשונים ליפול אצל חתולים שבאמת משתמשים בציפורניים. עדיף לדעתו להקפיד לגזוז לחתול את הציפורניים כל שלושה שבועות, למרות שהאפקטיביות אינה מלאה. הוא גם אמר לי שהוא אינו עושה את ניתוח ההסרה, אלא אם הבעלים מאיימים שהחתול יסולק מן הבית ללא הניתוח.

ביינתים, בבית החדש מתנהג פיץ באופן נסבל ונזקיו, לפחות עד כה, פחותים משהיו בבבית הקודם. חלק מזה בגלל שעצם המעבר איפשר לי למנוע ממנו ע"י גערות ונייר עיתון מגולגל, שלא לרכוש הרגלים מסויימים מלכתחילה - יש לו בחדר מחצלת להתחרע עליה כך שלפחות בנוכחותי, השטיח שבסלון זוכה ליחס סביר מצד פיץ, שבאופן כללי הוא חתול טוב, ולראיה: הוא עוד לא פגע באף כלי דם מרכזי שלי!

לסיום: http://www.funpic.hu/en.picview.php?id=2360&c=3&... .
עקירת ציפורניים = אושר ושמחה 262906
קיבלתי את זה בעם בדואל תחת הכותרת: "למה סומו יותר טוב מקראטה".
עקירת ציפורניים = אושר ושמחה 262945
אני מכיר את הסיפור הזה תחת הכותרת ''קטן, אבל מאומן''.
עקירת ציפורניים = אושר ושמחה 262989
אוף, עוד תגובה שלי שלא עברה הגהה.
לא הבנתי את עניין הסומו.
עקירת ציפורניים = אושר ושמחה 262990
אה, הבנתי.
אגב, לי זה הזכיר סצנה מ''אינדיאנה ג'ונס'' בה ערבי מבצע מפגן ניפנוף חרב, בטרם תקיפה. אינדיאנה מהסס לרגע ואז פשוט שולף אקדח ויורה בו.
עקירת ציפורניים = אושר ושמחה 263683
טוב, עכשיו מצאתי את הפתק עם הדברים שאמר הווטרינר. אז בנוסף למה כתבתי בתגובה הקודמת, הוא אמר שהוא יעשה לי מחיר - 100 שקל לחיסון משולש, בגלל שבאתי דרך ח'. מה עוד...אה, הוא אומר שלאחר הניתוח הוא שם על התפרים מדבקה עם חומר מאלחש שמספיקה ל5 ימים, כך שלא נגרם לחתול כל סבל. הוא אינו מכיר סיבוכים או בעיות התנהגותיות כתוצאה מניתוח זה.
לסיכום שתי הודעותיך: 263797
ובכן, הדילמה היא בין כיסוי טפרים לכיסוי תפרים.
תשובת שלושת ה''זה''ים 263799
:)
אם כי בשלב זה לא זה ולא זה.
בעיית הrelocation 248761
הנה, ככה החתול שלי ‏1, רק בקטן : http://pya.cc/pyaimg/img2/2004062431.wmv
נו אסף, לעקור או לא לעקור? (:
בחוזה ההעסקה שלי הופיע סעיף המחייב אותי לrelocation מעבר לים במקרה הצורך. דאגתי שהוא יועף משם. עכשיו אני רואה כמה עשיתי בחוכמה...

עידכון: בינתיים גם לא שמתי לו כיסויי ציפורניים. משום מה, נכון לרגע זה, הוא מתרכז בכילוי מחצלת שהבאתי מן הבית הישן ולא מנסה לפגוע בשאר הבית. אמתין.
_________________
1 מחבר הספר "נירוונה אחרת - מבוא לאלימותרפיה"‏2.
2 סתם, אני מגזים. הוא חתול סימפטי, עדין ויציב, יחסית להרבה חתולים אחרים.
עקירת ציפורניים = הטלת מום 248842
עידכון לקישור השני: http://www.ass.lv/vision/supervivencia.wmv
עקירת ציפורניים = הטלת מום 236862
עוד משהו, אתה מכיר את נושא כיסויי הציפורניים? יש את זה בארץ? כמה זה יעיל?
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 236903
אנחנו מתחבטים בבעיה הזו מזה 15 שנה (מאז הצטרפות הנסיכה אל משק הבית), ולא מצאנו פיתרון של ממש. משטחי גרוד מעניינים אותה כשלג דאשתקד, גזיזת ציפורניים לא הוכיחה את עצמה (עד שהייתי מחלימה מתוצאות גזיזה אחת, היה מגיע הזמן לבאה), והעלעת הרעיון של ניתוח להסרת ציפורניים זיכה אותנו למבטי שיטנה מצאת וטרינרית הפלא שלנו, שכמעט החרימה לנו את החתול.
הפיתרון החלקי שמצאנו בינתיים, זה להלביש "שרוול" של בד תואם על הזרוע של הספה, שהיא החלק החביב על החתול למריטה. את השרוול הזה אפשר להחליף מפעם לפעם, וזה חוסך לרפד את כל הספה מחדש. זכויות היוצרים לפטנט הזה שמורות לאמא שלי, שהנסיכה גרה אצלה וחירבה לה את כל הרהיטים במשך שנים רבות.
האיש הנחמד בחנות החיות הציע לנו טיפות או ספריי של נפית חתולים, חומר שריחו חביב על חתולים עד כדי מיסטול, ושמומלץ לדבריו לרסס לעיתים מזומנות על "קרש הגירוד" בתקווה למשוך את החתול דוקא לשם.
באיזה מהפתרונות אנחנו משתמשים ? באף אחד. התרגלנו. הכיסאות שלנו ממילא ממתכת, כך שאין מה לשרוט, והספה רגילה כבר. אבל אנחנו שלוכים.
דוקא עתה, עם ההצטרפות הצפויה של הדור הצעיר, הנושא עלה שוב. החלטנו שבהחלט צריך לעשות משהו. לגדל את הדור הבא על הארון או משהו. רק שלא תחליט לחדד עליו את הציפורניים...
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 236914
אז בעברית catnip זה נפית חתולים?
אגב, רק כמחצית החתולים רגישים לה. החתול לי הוא מן החצי השני. אז גם את באותה צרה.
בת כמה הנסיכה?

ברכות לאייל/ת שבדרך!
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 236946
הנסיכה בת 15, כשאספתי אותה אל חיקי לראשונה* היא היתה קטנה מספיק בשביל לרבוץ ברווחה על כף יד פרושה. היום היא גדולה מספיק כדי לתפוס את כל המיטה (הזוגית) ולישון סרוחה בחן על הגב באמצע, כשאבא ואמא נתלים באקרובטיות בשוליים.

____________
* עד היום יש לי צלקות..
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 241472
מה, היא כזאת ענקית: http://www.cybersalt.org/cleanlaugh/fatcat.htm ?
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 241527
פיכסה! לא אמרו לך לא להראות דברים כאלו לנשים בהריון?
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 241532
לא התכוונתי...
אם כבר, אז אולי את יודעת כמה צריך חתול ביתי בוגר לשקול בבגרותו (שנתיים - היום!)?
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 241537
4-6 ק"ג נחשב לרגיל. (נקבות שוקלות קצת פחות) אם החתול מגיע ל9 ק"ג כדאי לעבור למזון דיאטתי.
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 241540
תודה. היצור שעימי שוקל שישה ק"ג ‏1. מכיוון שהוא מדגם קטן, נראה לי אם כך שמשקל היעד שלו יהיה חמישה ק"ג. כבר עתה הוא ניזון ממזון דיאטטי.

1 עכשיו אולי פחות, אחרי שהוא הקיא לפני כמה דקות את כל מתנת יום ההולדת.
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 241422
מנסיון - האלימה יותר מבין השתיים שמרה על דיסטנס מפני דור ההמשך ונמנעה מכל עימות שהוא לטוב ולרע.
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 236913
הפיתרון הפשוט הוא לקנות סלון זול.
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 236915
תודה על ההצעה. לא מעט בעלי חתולים בוחרים בה, אבל לי לא בא. לא שנשאר לי יותר מדי כסף לפאר לאחר רכישת הדירה, אבל נמאס לי לחיות כמו סטודנט. במחשבה שנייה, יש בדים שכמעט ולא מושפעים משריטות, אני בודק את זה.
לא לעקור ציפורניים never 236928
הציפורניים של החתול זה הבטחון שלו.
זה כמו לעקור למישהו רואה את העיניים.
זה התעללות לשמה לעקור לחתולים ציפורניים...
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 236916
אני מחכה בקוצר רוח לתגובה לוהבת נחצבות של א. עמית על האכזריות הגדולה שכרוכה בגידול חתול בבית עם סלון זול.
הלו, יש פה שניים כאלה 236924
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 236978
לשם שינוי אני מסכים עם אסף שמדובר בהטלת מום קשה. (כאמור, מדובר בהסרת הפרק העליון של האצבעות)
לניתוח עשויות להיות תופעות לוואי קשות (זיהומים, עיוותים בכף הרגל ועוד) והוא עלול לגרום להפרעות התנהגות, בעיקר החרמה של ארגז החול עקב כאבים בזמן החפירה.

בכל מקרה, ניתן לחנך חתול להמנע מהשחזת צפורניים על מקומות מסויימים, אבל כמו כל דבר שקשור בחינוך חתולים, זה דורש סבלנות והתמדה.
מידע נוסף נמצא בקישור הבא:
בכל מקרה, שווה להתיעץ עם מומחים גדולים ממני כמו אלון ביגלר, ענת אל השחר או ריבי מאיר.
כתובות דואל וטלפונים בהתאמה:
bigpurrs@bigpurrs.com 03-5299539
anat@gosite.co.il 04-6372021
cats_il@netvision.net.il
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 236983
לא ידעתי שזה מה שעושים. האם זה תמיד ובהכרח ניתוח כזה, הכולל הסרת פרקי האצבעות העליונים? האם אין אפשרות של הסרת הציפרניים בלבד (כירורגית ותחת הרדמה)? אם לא - מדוע?
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 237002
כי לציפורניים של חתולים יש מבנה דומה לציפורניים של בני אדם - הן ''נובטות'' מתוך הפרק העליון של האצבע. אם תסתכלי מקרוב על ציפורן של חתול, תראי שיש להן חלק לבן שקוף וחלק ורוד אטום, שהוא הקצה של האצבע עצמה.
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 237003
אני עדיין מתקשה להבין. אצל בני אדם הציפורן כולה נושרת לפעמים, עקב דלקת, תאונה וכולי (זה קרה לבתי, ואחר כך צמחה ציפורן חדשה. נאמר לנו אז כי אם קורה שזו - הציפורן החדשה, גם כן נושרת - לא תצמח אחרת, שלישית, במקומה). מכאן אני נוטה להניח כי הציפורן, למרות שהיא ''נובטת'' מן האצבע, כדבריך, היא איבר נפרד.
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 237005
אז אני יכול להרגיע אותך, ציפורן צומחת מחדש גם אם היא נושרת כמה פעמים.
מידע אישי 249001
לי כבר פעמיים נתלשה ציפורן (אותה אחת) בתאונת היתקלות מהירה בקיר (כן, כן, מוזר אבל קרה), וגדלה לי שם שוב ציפורן לתפארת.
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 241445
תודה על המידע. הנושא נדחה ביינתים. נראה לי שבשלב זה אסתפק בקיצוץ שפמו. סתאאאאאאאאאם. למעשה ידידתי כ. נהגה, בכל פעם שהיתה חוזרת מן הקוסמטיקאית, לקצר (מעט) גם את שפמה של חתולתה הפרסית...משום שזה לא נאה לחתולה. רק אחרי המון תחנונים שלי היא טענה שהיא חדלה מכך. אבל בעלה טוען שקורה שהיא לא מתאפקת.. חוץ מזה היא מטפלת בחתולה באופן מופתי. אגב, הם קנו דרך ebay ארגז צרכים חשמלי ב60$ וזה עובד פשוט מדהים. מומלץ וחבל שאין בארץ.
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 241449
ראיתי בארץ ארגזי חול עם ניקוי אוטומטי (מחייב חיבור למים, לביוב וקניה של נוזל ניקוי מיוחד). בזמנו העמותה מכרה ארגזים כאלו במחיר סביב 1000 ש"ח. כיום לעמותה אין יותר חנות והחנות שהיתה להם נמכרה יחד עם המרפאה הוטרינרית לגוף פרטי ואין לי מושג אם הם מחזיקים ארגזים כאלו למכירה.
מספר הטלפון של המרפאה ושל החנות הוא 09-8992888.

בקשר לקיצוץ השפם, יש דברים גרועים יותר.
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 241479
אכן יש דברים גרועים יותר, ועוד לא הזכרנו את עניין חתולי הבונסאי (:
תודה על ההפנייה אבל החנות הנ"ל כבר לא מתעסקת עם נושא הארגזים האוטומטיים.
התכוונתי לארגז "יבש" הזה: http://www.dreamretail.com/PD/03/062000000103.html .
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 477481
ניקוי אוטמטי לביוב או השלכת צואת החתולים לאסלה אינה מומלצת.
מסתבר שמיני פרזיטים השוכנים אצל החתול, מגיעים לאוקיינוס ומשם מדביקים חיות ימיות שונות כגון כלבי ים ואריות ים, דבר הגורם לתמותה רחבה שלהן.

לינק לדוגמה:

דקונסטרוקציה וציפורני החתול 488266
פעם ראשונה שאני נתקבלת באתר שלכם ואהבתי חלק מהתגובות.
רציתי להאיר את עיניכם במה שקרה לנו: אני אמא של חתולה שעברה כריתת ציפורניים בכל 4 הרגליים. נשמע נורא? נכון! אבל השיקול היה בינה ובין העיניים של הילדים שלי.
החתולה השתגעה בגיל שנה וחצי (אין לי מושג למה - אף אחד לא התעלל בה - הילדים היו קטנים מידי) והתחילה לתקוף את כל מי שהיא רואה. זה הגיע למצב שבניסיון להגן על הילדים, הידיים שלי מכוסות בצלקות נוראיות עד היום (לא שריטות - צלקות עמוקות - עברתי תפרים!).
בעצת הוטרינר הקבוע (יש לנו עוד חיות מחמד בבית) התחלתי לתת לה כדורי הרגעה. ואחרי חודש שבו החתולה שכבה כמו זומבי, לא אכלה, לא שתתה, לא עשתה צרכים (חוץ מהזמן שבו היא לא היתה על כדורים), החלטתי, בכאב רב, להרדים אותה. אלה לא היו חיים - לא לה ולא לנו.
הוטרינר (שיודע עד כמה אני אוהבת חיות - אנחנו מכירים 20 שנה) החליט שאם רק השריטות מפחידות אותי (נשיכות לא מוציאות עיניים), צריך למנוע בשלב ראשון את השריטות. הניתוח לא לקח הרבה זמן, אבל ההחלמה... יותר משבועיים של דימומים בלתי פוסקים וכאבי לב מצד הכותבת.
ניסיתי לסגור אותה בכלוב הנשיאה (כדי למנוע ממנה קפיצות, שפתחו כל פעם את הפצעים מחדש). מה לספר? התקופה הזו היתה נוראית !
היום - 4 שנים אח"כ, החתולה חיה ובועטת, גרה אצלנו בדירה ולא יוצאת ממנה, עדיין קצת משוגעת אבל לפחות לא מסוכנת. היא לא מודעת שאין לה ציפורניים ומנסה לשייף אותם על הרהיטים. לאחר תקופה של כחודשיים היא גם התחילה לשמור טוב יותר על שיווי המשקל והיום היא רובצת, ללא בעיות מיוחדות, על אדן החלון בגובה 4 קומות. אם אני לא מיידעת אנשים (שמבינים עניין) שאין לה ציפורניים, הם לא שמים לב.
לסיכום - עם כל כאב הלב, אני ממליצה לעשות את הניתוח, אבל רק אם מוכרחים, לא בגלל ספות שנשרטות! זה פשוט אכזרי מידי.
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 527314
אני לא מבין, את החלטת לרצוח חתול בגלל שהוא הפריע לך בחיים, ואת עכשיו מחלקת עצות על מה לעשות ומה לא לעשות?

ניתוח לכריתת אצבעות החתול אסור על פי חוק בישראל. וטרינר שעושה אותו הוא עבריין. זה לא הסרת ציפורניים, שנשמע כמו שם מכובס למניקור. זה ניתוח שבו כורתים לכם את פרקי האצבעות שכוללי את הציפורניים. הייתם מוכנים לחיות ככה? לא. אז אין סיבה שתעשו את זה לבעל חיים שהוא חסר אונים מולכם. כל חתול אפשר ללמד לשרוט ולגרד במקומות מיועדים לכך. אם אין לכם סבלנות ללמד אותו אז אל תביאו אותו הביתה ותתעסקו בחינוך של הילדים שלכם, כדי שאולי לא יצאו מפלצות כמוכם.
דקונסטרוקציה וציפורני החתול 527424
למעשה, ניתוח עקירת ציפורניים בחתולים עדיין חוקי.
אם כי יש הצעת חוק בשביל לאסור אותו:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים