איך אפשר ללכת? 237359
לי זה קרה בגיל 16. השכבה נסעה לחיפה ובמסגרת הנ"ל ביקרה בגן החיות שהיה (עודנו?) שם. במהלך כל הסיור הסתכלתי איך חבורות שלמות עוסקות בפעולות כמו זריקת אבנים קטנות על החיות, יורקות עליהן, משליכות אוכל שאין להשליך, וכדומה. רוב החיות בכלובים נראו מרוטות ועלובות, כמעט מתות בתוך כלובן.

בלי להחליט, היה לי ברור שלדבר הזה אני לא חוזר.
איך אפשר ללכת? 237389
גן החיות (בגן האם) בחיפה שופץ לפני שנה והוגדלה בו (אני חושב לפחות) כמות כח האדם, הוא מושקע, יפה ולמען האמת די מרווח לחיות, לפחות יותר משהיה קודם, הייתי שם לפני 12 שנה עם השכבה ולפני כמה חודשים עם אשתי ומשפחתה. דווקא היה מאוד נחמד, למרות שהנמר ישן, והדרבנים הסתתרו כי היה חם. גן החיות גם משמש (לפחות כך נראה) כמקלט לחיות שלא יכולות לחיות בטבע, כמו נשר נטול כנף, בכלוב דורסי היום, שניסה לאכול את חמי, או לפחות כך הרגשנו כשנכנסנו לכלוב איתו, הוא לא יכול לעוף אז הוא מדדה על המדרון במרחק של 1-2 מטר מהמבקרים. יש שם גם כלוב פתוח של למורים, שמאוד נהנים לטפס על המבקרים, אשתי נדהמה כשישבה על הרצפה והם באו לשחק לה עם השיער. יש להם מבקרים קבועים שבאים כדי להאכיל את החיות, וזה בתיאום עם המטפלים, חרובים וכאלה, כמובן לא במבה!
במבה זה לא טוב? (נדמה לי שהקופים מאוד אוהבים) 237390
במבה זה לא טוב? (נדמה לי שהקופים מאוד אוהבים) 237392
במבה, וכל אוכל אחר שהותאם לקיבת אדם, לא מומלץ לתת לחיות, השלטים של "נא לא להכיל את החיות", לא נמצאים שם סתם, יש מי שלא חושש כשהוא רואה דוב מלקק שקית של במבה, שהוא יחנק?

* אגב, בתור בודק בנתב"ג (למי שהיה שם בשנה האחרונה) האיזור של אל-על מגודר, וכשבנו את זה חשבנו לתלות שם שלט, "נא לא לזרוק אוכל לבודקים" דומה, לא?
במבה זה לא טוב? (נדמה לי שהקופים מאוד אוהבים) 237472
בגן-החיות של פתח-תקווה, מותר להאכיל את החיות.
אפשר ללכת! 237473
ביקרתי לא פעם ולא פעמיים בגני חיות, ומעולם לא הייתי עד לאירוע כמו זה שאתה מתאר (הכוונה לזריקת האבנים).
אפשר ללכת! 237502
בביקור האחרון שלי בסאפרי עמדה חבורת נערים מול השטח (זה לא כלוב) של הגורילות, ואני עשיתי תצפית אנתרופולוגית. הגורילות ישבו כשפניהן אל הקהל, והביטו אל הצופים במבט משועמם למדי, כנראה מחכות לאיזה שייר מזון שלא הגיע. בני האדם, לעומת זאת היו חזיון מלבב: הם קפצו, צעקו, שרקו, עשו פרצופים וכל מה שעולה על הדעת בנסיון להוציא מהגורילות איזו תגובה.

חשבתי שאם הייתי מבקר מעולם אחר הייתי בטח מנסה לתקשר עם הגורילות ולשאול אותן למה הן לא עושות משהו בקשר ליצורים הרעשנים האלה.
אפשר ללכת! 237539
מה זאת אומרת ? זה הבידור של אחרי ארוחת הצהריים ! פשוט לשבת, ללעוס איזה ענף, ולהנות מההצגה.
אפשר ללכת! 476760
בת דודתי ביקרה עם משפחתה בפארק הקופים. לאחר זמן בו הקופים פשוט ישבו במקומם וצפו במבקרים היא השתעממה קשות ופתאום נצמדה לגדר וצרחה בחוזקה. אחותה ובעלה קיוו שהאדמה תפער את פיה... לה לעומתם היה נחמד מאד (הבחורה מרצה באחת האוניברסיטאות...)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים