מה משמעות השינה ולמה אנשים רבים קמים עייפים 237621
כאחד שעוזר לאנשים לישון טוב בלילה (מבלי לשיר להם "נומי נומי") ולהיות מלאי אנרגיה ומרץ כל היום (גם ללא שנת הצהריים) אני רוצה להרחיב על משמעות השינה.
כבר זמן רב ידוע כי לגוף יש יכולת לרפא את עצמו ולהתגבר על קשיים. שנת לילה חשובה מאד וידועה ככזו שעוזרת לגוף לרפא את עצמו, ומדובר על האיברים הפנימיים, העור והשרירים. גם מערכת החיסון זקוקה לשנת הלילה על מנת להתחדש, וגם הנפש שלנו זקוקה לשינה על מנת להתגבר על מתחים. בסך הכל השינה חשובה מאד לכל הגוף שלנו על מנת לאפשר לנו התחדשות ויכולת התגברות על קשיים שונים כולל סרטן.
כל אדם זקוק ל- 3 עד 4 מחזורי שינה של 90 עד 110 דקות. כל מחזור כולל בתוכו 5 שלבים, כך שעל מנת לישון באמת ולקום רעננים אנחנו צריכים לעבור את חמשת השלבים במשך 3 עד 4 פעמים.
תארו לעצמכם שאתם הולכים לישון, ולאחר שעה מתעוררים ונרדמים שוב. הרי לא השלמתם את מחזור השינה ואתם מתחילים אותו מחדש. אחרי שעה מתעוררים שוב ושוב לא משלימים את מחזור השינה. כלומר אתם "ישנים" כך כל הלילה ולכן ברור שתקומו בבוקר עייפים.
בדיוק אותה תופעה קורית כאשר אנשים נוחרים, ומתעוררים מדי פעם עקב קוצר נשימה, או מסיבה אחרת.
מאותה סיבה בדיוק כאשר אנשים הולכים לישון שנת צהריים ולא עוברים לפחות מחזור שלם אחד, זה לא מהווה תחליף לשנת לילה טובה אלא לכל היותר תוספת מעט אנרגיה להמשך היום.

המסקנה היא ששינת לילה טובה היא חיונית להתחדשות וליכולת שלכם להיות בריאים ולמנוע קשיים ומחלות.

יוסי דגן
jdagan@yahoo.com
www.TouchYourLife.com


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים