אכן, משטר בזוי במיוחד 238326
שאלה אחת - נדמה לי שקראתי במקורות מספר שציאניד אינו שימושי כחל''כ, משום שהוא קל מהאויר (או מתפרק, או משהו). נשמע מוזר שינסו להשתמש דווקא בו בניסויים שמטרתם לבחון התקפה על עיר גדולה.
אכן, משטר בזוי במיוחד 238382
well, one explanation may very well be that they are trying to weaponize cyanide
cyanide is cheap and relatively easy to produce so it makes sense(in a very morbid way)to try that
אכן, משטר בזוי במיוחד 238453
ובכן, החומר המפותח הינו *מבוסס* על ציאניד, משהו בשם Para Cyano Nitrobenzene.
יש כימאים בקהל שיכולים להוסיף משהו על תרכובת זו?
ציטוט מכתבת ה-BBC:

PROFESSOR ALASTAIR HAY, ENVIRONMENTAL TOXICOLOGY, UNIVERSITY OF LEEDS:
The science seems to fit together. And in 1979 it was probably original, pioneering research. It doesn't seem to me it has been invented. Why go into this level of detail? Why run the risk of getting it wrong and being exposed? The chemical that was being made is one called Para Cyano Nitrobenzene. There is very little known about it and the description he gives of the effect it would have on individuals do fit so my feeling is it is probably correct.

אכן, משטר בזוי במיוחד 238505
הבנתי. עדיין נשמע כמו מחקר תמוה, אבל זאת מדינה די תמוהה.

גם האמריקאים ערכו ניסויים על השפעת קרינה וחומרים כימיים על בני אדם, ללא ידיעתם או הסכמתם. אם מדובר על מקרה אנקדוטי בצפון קוריאה, אין סיבה לראות בו משהו חריג בקנה מידה בינ''ל ולא קראתי משהו שאפשר להסיק ממנו שהניסויים נערכו בקנה מידה גדול ובאופן מתמשך.
אכן, משטר בזוי במיוחד 399188
לדעתי, ציאניד (HCN), בהקשר הנוכחי, הוא שם לקבוצה של חומרים עם קבוצה פונקציונלית CN, הנקשרת לאיברון מסויים בתא, דבר המונע קליטה של חמצן בתא, והמתתו למעשה. ניתן לפיכך, להשתמש בהרבה חומרים עם קב' פונקציונלית CN על מנת לגרום לאותו אפקט, ומובן כי ניתן ליצור חומר הכבד מן האויר, וייתכן כי זה בדיוק מה שמנסים לעשות שם.
אכן, משטר בזוי במיוחד 513467
גם התקשורת הישראלית כבדה מן האויר.רק לשון הרע עצבות ורכילות

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים