חסידות ברסלב 23844
מצער מאד להיווכח, שכאשר קורה לעיתים נדירות שעיתונאי או מבקר מתייחס בהרחבה לתרבות יהודית אמיתית, (ובמקרה זה, מוזיקה) הוא רואה רק את הטפל. הוא מוצא "חסיד ברסלב" ולא שוכח להשחיל מידי פעם שמדובר "בברסלבי". כך הוא מנסה להחדיר במנות קטנות, את הנלעג ואת המעוות שבחרדים בכלל, ובחסידים בפרט. ההתייסות לחסידים ולחסידות היא צינית ומעוררת גיחוך, והכל לכאורה באוביקטיביות, ובגלגול עיניים חסודות, הרי יש לו "מקורות" הכל מבוסס", ומכאן ועד להטיל רפש הדרך קצרה.

ולעצם העניין: ברי הוא שהכותב לא עבר מימיו בליל שבת ליד בית כנסת של ברסלב, את הנעימות המשתפכות עד כלות הנפש הוא מעודו לא שמע, את מנוחת הנפש והשלווה המדהימה של חסידי ברסלב הוא לא מכיר כמובן, הוא יודע על "קופצנות בלתי מובנת, ואטרף בעיינים" אבל על שירי הרגש, ועל התורה המעמיקה והמופלאה שמעיון קל בה אפשר להתחיל להרגיש את טעם החיים האמיתי, בזה הוא כנראה לא נתקל.

בתווה לשינוי אמיתי
חסידות ברסלב 24056
דווקא כן ביקרתי בבית כנסת ברסלבי ולא באחד מהם. (גם בבתי כנסת סמי ברסלבים.)
ולא רק שביקרתי אלא אף התפללתי. ולא רק שהתפללתי אלא אף נהנתי. אכן, מדובר בחוויה מענגת.
ובכלל, אני חובב בתי כנסת מושבע.
אני גם מכיר את המרכזים השונים בירושלים, צפת, יבניאל ועוד.

אני לא יודע איך חשת שאני מנסה להציג את הנלעג בתרבות החסידית/החרדית. אם היתה לי ביקורת, היא היתה מכוונת בעיקר לפלג אודסר אשר לעיתים מציג את חסידות ברסלב באופן נלעג ובאופן החוטא לרוח משנתו של רבי נחמן כמו שאני תופס אותה. למרות שאני תופס את פלג זה כחביב עד לא מזיק.

לו באמת הייתי עויין לעניין הברסלבי, הייתי כותב על מריבות הרב שיק עם החילונים ביבניאל, על ישיבת שובו בנים הלאומנית והאלימה משהו, ועל העזרים הכימים המשמשים כמה מפלג אודסר בכדי שיוכלו להגיע לאותה דבקות שרבי נחמן דיבר עליה.
חסידות ברסלב 165336
ממש היה צורם לי לשמוע שאתה חושב שהחבר'ה מנ נח מסוממים,
יצא לי להכיר מהם די הרבה,ומה שאתה כותב פה זה שקר גס מאוד.האנשים האלה רוקדים ממש מתוך שמחה אמיתית,כמה קשה שיש בעולמינו אנשים שזורקים מילים בלי לבדוק אפילו אחת מהם.תסלח לי,אבל אתה כותב בסיסמאות,בהצהרות בלי בסיס,והדבר העיקרי הוא שאתה אפילו לא מכיר את האנשים בשטח של''נ נח'',שבמקרה אני נשואה לאחד מהם.
חסידות ברסלב 165635
דוקא לאחרונה התגלו כמה סיפורים לא כל כך נעימים בעניין הסמים אצל הנ"ל!!! אל תתעלמי, זה קיים. ודאי שאין להכליל והרוב אינם מתעסקים ב"עזרים" אלה.
חסידות ברסלב 166058
נכון מאוד צודקת
חסידות ברסלב 199844
לאסף וכל עם ישראל שלום וברכה!צר לי מאוד שאתם נאלצים להתקל בדעות קלוקלות על דבר טוב ואמיתי כגון חסידות ברסלב ותורת רבינו הטהורה שמטרתה להחיות כל נפש ולקרב את כל עם ישראל עם כל הלב לה' יתברך היקר שאותו כולנו אוהבים עם הלב.הדעות האלו נוצרות כי אתם נתקלים באנשים הלא נכונים.רבינו הקדוש רבי נחמן זיע"א כבר אמר לנו לפני 200 שנה שעתידים להיות מפורסמים של שקר ביהדות הקדושה ובתוך ברסלב בפרט ואני אישית סבלתי במשך שנה שלמה תחת חסותם של אחדים מאלו והיום אני לא מפחדת לאמר שיש שם בלבול ענק.אני אישית מדברת על אחת הישיבות שהזכיר אסף בסוף מכתבו שכאב לי מאוד לגלות דברים לא נעימים בכלל כאשר עסקתי שם בהוראות קבע,דברים שכדי לברוח מהם אני חזרתי בתשובה ושם למרבה הצער ראיתי אותם ביתר שאת.הייתי מבולבלת וחסרת אונים כשהבנתי איפה אני נמצאת אבל ידעתי שהאמת חייבת להיות באיזשהו מקום,וזה לא בשום ישיבה מהישיבות של כל אלו שצועקים(במקרה הטוב)שהם צדיקים וצריך"להתבטל"להם.את האמת(ואני אומרת את זה עם כל הלב)מצאתי בבניין קטן בצפת ששם גרים חברים טובים עם נשים צדיקות וילדים חמודים.כל השיחות שלהן זה עבודת ה',ומעשיהן ציפיה למשיח,עזרה אחת לשניה וגידול ילדים צדיקים שאומרים שמע ישראל בפשיטות ונקיות כזאת שגם בלב של יהודי הכי חוטא שנפל לאן שנפל ל"ע,מתעוררת דמעה של תשובה.ואני מאחלת לכם להתקל רק באנשים כאלו אמן כן יהי רצון.ודרך אגב החברים רוקדים מתוך שמחה אמיתית שמקורה בנשמה היהודית שיש בכל אחד ואחת מכם שעם קצת תפילות וכיסופים תגלו אותה גם אתם.שעם ישראל לא ידעו מצרות בעזרת ה' יתברך,נרבה בשמחה ואמונה ונתקרב בלב אחד לאמת הפשוטה והנקיה כל כך:נ נח נחמ נחמן מאומן זי"ע אמן.מאחלת לכל אחי ואחיותי היקרים שהם עם ישראל.
My heart goes to those poor children 199856
איזו התנשאות 199863
חסידות ברסלב 230030
תסלח לי אבל אתה ממש עילג ופושע אתה דתי? (!) כי אם כן חילול ה' אומר לך משהו? ר ישראל דב אודסר הצדיק יסוד עולם שנתן נשמתו למען רבינו וגם התלמידים שמציפים את עם ישראל בשמחה במיוחד בימים טרופים אלו ועושים קידוש ה' כל כך גדול(ודע שאני חזרתי בתשובה והמשפחה לא אז לא הסכימו שאני אעבור לישיבה ונשארתי בבי"ס חילוני וכל מי ששאלתי -רק נהנה מהצדיקים האלו אשריהם ואשרי חלקם ולא לך ולא לאף אחד אחר יש זכות בכלל לפצות פה ואפילו הגנאי הכי קטן עליהם
חסידות ברסלב 230050
איך זה התחיל? תחושת הקהילתיות שחסרה לך? הרגשת בודד? חוויה טראומטית? שעמום נוראי? לחץ חברתי?
ובכל מקרה, אתה לא חושב שכדאי שתמלא כרסך ש"ס ופוסקים בטרם תטיף מוסר בשם ה'? או שמא כל מה שעליך לעשות בכדי להצטרף לצבא ה' זה לרכוש את הטרמינולוגיה של החוזרים בתשובה?
חסידות ברסלב 231245
אסף שרעבי היקר:
מסתבר שאתה באמת בור ועם הארץ, אני חזרתי בתשובה דווקא דרך המדע(!!!) מסתבר שהמדע לא כל כך שולל את התורה ,
אני שכבר בגיל 10 הסתובב עם מיקרוסקופ וטלאסקופ היה חסיד של מדע הבין שבמקריות לא יכול להווצר עולם כזה
ואפילו הופקינס-הוגה הדעות הגדול בעולם אסטרופיזיקאי בעל שם עולמי אומר סוף ספרו-האלוקים מתעתע נו-וזה כבר אומר דרשני.
תשובה לשאלה הראשונה.

וכן אני בוודאי ממלא את מוחי כרסי וגופי בש"ס בפוסקים
ב מ ו ס ר (!) ולא כדי להצטרף ל"לצבא ה"' כהגדרתך
צריך גם אמונה אבל צריך גם דרך ארץ וגם לימוד(למלא את הכרס בש"ס ופוסקים ע"ע)
הוקינג. סטיבן הוקינג 231252
(לגבי שיטת ההסקה מ''אלוהים לא משחק בקוביות'' ודומיו לגבי אמונתם של אסטרו-פיזיקאים ופיזיקאים סתם - אני אשאיר את זה לאסף, שהוא אגב בכלל לא בור ועמרץ)
חסידות ברסלב 231266
לא יודע, אני מעדיף לחשוב שהיקום המופלא הזה נוצר במקרה, ולא שמישהו ממש תכנן בכוונה את המקום המחורבן הזה.
הופ, הופ, הופקינס 231449
מגיל 10 אתה מסתובב עם מיקרוסקופ וטלסקופ, ולא יודע מה שמו של המדען שבו אתה ניתלה?
חסמבה, חסמבה, חסמבה 231451
אולי מיקרוסקופ לציד תנינים?
חסמבה, חסמבה, חסמבה 231554
למה אתה מתכוון?
חסמבה, חסמבה, חסמבה 231567
בעצם התבלבלתי והתכוונתי לטלסקופ, שזה הכי קרוב למשקפת שנחוצה למי שהולך לצוד תנינים, עפ"י הדרך שמומלצת בחסמבה והלגיון הערבי(?), כפי שהוסברה להם ע"י תומפסון(?). שווה לקרוא.
חסמבה, חסמבה, חסמבה 231627
צריך גם קופסת גפרורים ופינצטה, לא?
הופ, הופ, הופקינס 231556
האמת רוצה לדעת לא כל כך עניינו אותי שמות המדענים אלא יותר המדע האנציקלופדיות המחקרים באמת תאמין או לא וגם עכשיו אני טועה בשמות של רבנים... תתפלא...
הופ, הופ, הופקינס 231625
אני לא *ממש* מתפלא. משועשע מתאר קצת יותר טוב את מה שאני מרגיש.
הופ, הופ, הופקינס 231723
ודרך אגב צדקת לא שמתי לב וזה הוקינג
סורי היום בבוקר קמתי מהמיטה ואמרתי איזה טיפש אני סליחה-עוד יתרון של החרדים-יודעים להודות בטעות
231747
חשבתי שהיכולת להודות בטעות היא אנושית, לא חרדית.
נו, כנראה שטעיתי. ‏1

1רגע, אז זה הופך אותי לחרדית?
תכונה אנושית שנשכחה בחברה שלנו (החילונית) כמעט לחלוטין-את 231970
יחידת סגולה-זה היה יותר בהומור מאשר באמת...
232260
רק אם חרדיות הולכות עם גופייה. (-;

תגובה 232022
החרדים יודעים להודות בטעות? 231783
יש כאן אחד, אורי פז‏1, שמתעקש להוכיח לנו שחרדי לא מסוגל להודות בטעות. נסה לדבר איתו, הוא מוציא לכם שם ממש רע.

חסידות ברסלב 231561
נו, היה מתאים שתחזור בתשובה "דרך המדע". היום לא צריך להאמין, כמו שאומר הרב אמנון יצחק, היום אפשר *להוכיח* שיש אלוהים. ובמסגרת השיח הזה, המדע הוא לא משוכה שצריך לעבור, אלא להיפך - מקפצה עליה אפשר לקפוץ. אפילו הנס מקבל את תקפותו דרך הפריזמה המדעית. כאשר הידע הפוזיטביסטי מרים ידיים,והרופאים אומרים נואש, אזי החלמתו של החולה מוצגת כנס. כמובן, תוך הסתמכות על הדיאגנוזה הרפואית. הרפואה כמו המדע כולו, מגוייס לטובת היהדות. זה הטרנד היום.
איך זה מסתדר, לדוגמא, עם ההשקפה התלמודית על אודות הסלמנדרה? גם החוברת "ניפוץ השיקוץ", שאתה בטח מכיר, לא מסבירה בצורה המניחה את הדעת. המחזירים בתשובה יכולים להחזיר אותך ושכמותך בתשובה "דרך המדע", הודות לידע המוגבל שלך במדע, ובעזרת ההשקפה (הנכונה) שהמדע לא יודע הכל.
חסידות ברסלב 231565
קודם כל הרב "אומר" או הרב באמת מוכיח?
דבר שני אני לא מכיר את החוברת וגם לא מעניין אותי
ודבר שלישי אני מכיר פרופסורים לביולוגיה פיזיקאים וכו' שחזרו בתשובה-מכון ויצמן למדע תשאל על אחד בשם גלילי...
הוא כבר יגיד לך, חוץ מזה האם המדע באמת סותר את התורה?
אם כן כיצד?
ואיך אתה מגדיר את העניין הזה שחולה חוזר לקדמותו במצב שגם עוד 100 שנה לא יכל(ואני מדבר על אדם שאני ראיתי בארה"ב שחדרו לו זכוכיות למח ויש מסמכים רפואיים והוא מוגדר כנס כי בחיים הוא לא יכל לחזור לא לדבר לא ללכת לא לזוז והפלא ופלא הוא זז יותר טוב מהרבה אחרים לומד תורה וכו'
והילד הזה שאתה מדבר עליו(נס מצולם ע"ע) איך אתה מגדיר זאת ועוד כהנה וכהנה דברים שאני מכיר אישית (באמת לא משקר-שיהיה קשה לפרש אותם כמקרה...
חסידות ברסלב 276119
אחי, תעשה תשובה. מה שאתה אומר זה שמי שמתחזק ועושה תשובה זה מתוך תחושת בדידות\חויה טראמתית וכו'...
חסידות ברסלב 278630
הבורות הנלעגת של אנשי התקשורת המנסים להכליל מתוך הכרות שטחית ופתטית עם דמיות נלעגות הקוראות לעצמן חסידי ברסלב וכו'. לא כל מי ששם סטיקר נ נח הוא נ נח ! יתכן שפגשת אנשים מסויימים שנוטלים סמים אך אין להם דבר עם חסידות ברסלב (שהיא אך ורק בדרך של ישראל דב אודסר! כי ברסלב היא נ נח).אנחנו משפחה ברסלבית,בעלי מפיץ. חרדי מהבית דובר יידיש ואנחנו גרים במאה שערים!מעולם לא נתקלנו בדבר כזה אצל אף אחד מהחברים, אולי אצל רחוקים המנסים להתקרב.לכל המכיר את סבא ומבורר יודע שאמר שסמים גרוע יותר מניאוף!.ייתכן שיש הנוטלים סמים והם כנראה אלו הקרובים למפןרסמים של שקר הרבים בברסלב כמו שיק,הרוש, שטרן,ברלנד,וכל השובו בנים למינהם.(למי שמתפלא על אנ"ש ממאה שערים באינטרנט. אנו בבקור משפחתי, והם רצו להראות לנו דברים על סבא). בקיצור מי שרוצה אמת לאמיתה ויכול להבין מרחוק איפה האמת ואיפה הצדיקים האמיתיים ואנשיהם שכדאי להתקרב אליהם.
חסידות ברסלב 279251
אנשי התיקשורת? אשף שרעבי הוא איש תקשורת?
חסידות ברסלב 243084
תגובה להודעה הראשונה של אסף
אני חושבת שלא מצאת מה לכתוב על הנ נחים אז כתבת שהם מה שכתבת נו תמיד פתרון טוב למשהו שאין מה לכתוב עלין אז נעשה אותם כאלה הרי לא קשה להאמין כל מי שרואה שמחה ישר חושב ...
אבל מי שרואה שמחה אמיתית לא יאמין לך כי השחה של רבנו הקדוש והפצת ספריו היא שמחה של הקדוש ברוך הוא בעצמו ושל השכינה ומי שרואה את זה את זה כבר אי אפשר לקחת ממנו אז צא מהקטע ההמצאתי הזה של עיתונאים שאין להם מה לכתוב אז הם כותבים מה שנראה שיתאים מדובר פה בעניין אחר לחלוטין ולשמחה אחרת לחלוטין
תנסה אתה פעם לזכות את עם ישראל נראה איך תרגיש ואם איך שאתה אתה בהחלט יכול כל יהודי יכול זה רק שאלה של רצון חזק ומסירות נפש ואז בלווא הכי זוכים לאהבת ישראל
השם שמח מתוכם השכינה שמחה תמוכם ולכן הם נראים כל כך שמחים אין שמחה כשמחה של השם יתברך

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים