רלטיוויזם מוסרי 23845
אינני סבור שישנו פסול עקרוני במעשה. הלא ידוע שאין להתערב בתרבויות אשר ערכיהם אינם ערכינו. אם ערכי התרבות האיסלמית-אפגנית גורמים להם לרדוף את מאמיני הדתות האחרות, הרי שזו זכותם המלאה. כל דעה אחרת הינה אתנוצנטריות מזעזעת. די לדיכוי התרבותי של המוסלמים!
רלטיוויזם מוסרי 23846
אני מאמין בדת שקוראת להשמדה של המין האנושי. מה הבעיה שלכם איתי? הניחו לי אתנוצנטרים שכמותכם! די לדיכוי התרבותי שלי!

אה, ודרך אגב - ממחר עליכם לספק לי מלאי יומי של 15 בני אדם (רצוי בגילאים 18-25) כדי שאוכל להקריב לאלוהי. אלא אם כן, כמובן, תעדיפו שאצא לצייד בלתי מבוקר ברחובותיכם.

ד"ר פריצ'ט - אני מאמין באימפריאליזם. יש להביא אל תרבויות נחותות ופרימיטיביות את בשורת הקדמה, גם במחיר היעלמות התרבות והדת שלהם. לכן, גם אם נגזר עלינו להביא כליון על האיסלאם, יש לפעול כנגד הפרימיטיבים שעדיין מאמינים בו.
מה מסתתר מאחורי השם 23864
אם מישהו קלט את האירוניה שבתגובתי ומבין מאיפה שמי לקוח- אני מבקש שיגיב,כדי שאוכל לדעת. תודה.
מה מסתתר מאחורי השם 23865
אני מתארת לעצמי שהשם אינו נדיר מאד, אבל האם מדובר בפילוסוף מספרה של איין ראנד "מרד הנפילים"?
מה מסתתר מאחורי השם 23876
לא יאומן! ארבע דקות! טוב, פשוט סיקרן אותי אם המשתתפים במגזין האינטרנטי המכובד כאן מכירים את איין ראנד(מכירים לפחות ברמה של קריאת ספריה) ואת הפילוסופיה שלה. בימים של כאוס אינטלקטואלי ותרבותי כמו ימים אלה(ועוד במדינה כמו ישראל על אחת כמה וכמה) קריטי לדעתי שכמה שיותר אנשים חושבים יהיו מודעים לפילוסופיית האובייקטיביזם של איין ראנד. הגישה שתיאר כאן ד"ר פריצ'ט דרכי מיוצגת ברמות כאלו או אחרות ע"י אנשים רבים, גם במגזין הזה. שמחתי לראות שלגבי נושא השתלטות הטליבאן ישנן דעות רבות בכיוון הנכון, אך הייתי מקווה שכך יהיה גם ברוב הנושאים.
בכל מקרה, ח"ח לחן!
מה מסתתר מאחורי השם 23977
אז למה אתה מחכה? חבר מאמר על עקרונות האובייקטיביזם ומשמעותו בחברה המודרנית, ושלח לעורכי האייל.

אני מחכה לקרוא.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים