''נאה דורש, נאה מקיים'' 2386
בביטוי נדוש זה אפשר לתמצת את הדיון...
איך אוזרים הפוליטיקאים הישראליים אומץ לדרוש מאוסטריה את פיטוריו של היידר ואת הרחקתה המדינה מהאיחוד האירופי רגע אחד, וברגע שלאחריו להעביר בכנסת חוקים המאשרים התעללות באסירים, אפלייה חמורה וניצול מחפיר של עובדים זרים שאין להם אפילו זכויות אדם (שלא לדבר בכלל על אזרח) בסיסיות מקובעות בחוק, וע"פ כל הגדרה בינ-לאומית הם עבדים לכל דבר ועניין?

ישראל לוקה במוסר כפול ובצביעות שלא תאמן -אנחנו נהנים לראות את עצמנו כ"מגינים על האנושות מפני הגזענות" מפני שהתייצבנו כנגד איזה פופוליסט ימני שפלט כמה הערות מטופשות מבלי לשקול את חומרתן, ונבחר על גלים של לאומנות ושנאת-זרים (על רקע כלכלי בעיקר), אך כאשר זה מגיע לתחומים חשובים באמת (הווה אומר - מקומות בהם מתבצעת השמדה המונית על בסיס אתני/גזעי/דתי/תרבותי, ולא רק דיבורים נאו-פשיסטיים) כמו בסין, יגוסלביה לשעבר, אפריקה ועוד ממלאת מדינת ישראל את פיה מים ובדר"כ אף תומכת בצד התוקפן (כי הרי אי אפשר לוותר על המט"ח שסין מכניסה לנו, נכון? שלא לדבר על התקדים המסוכן שעלולה ליצור התערבות נאטו ביגוסלביה...)

יפה דרשת במאמרך, נקווה שהדיון יחרוג ממסגרת זו...
השילוש הקדוש 2398
תגובה נכונה ואמיצה - אך תופעה ממנה סובלות כמעט כל מדינות העולם, להבדיל ממדינת ישראל אשר ממשיכה להטיף באופן סיזיפי מוסר לאומות העולם, מתוך רפלקס-מותנה אשר יצא מכלל שליטה.
במילים אחרות - כמעט כל מדינות העולם סובלות ממוסר כפול.
ישראל סובלת ממוסר משולש.
בברכה
א. מאן
Practical steps 2461
I hope English is allowed in this forum. If someone is willing to translate this remark - I'll be grateful.

Moral actions are not taken by politicians, who are usually interested only in their re-election. the diplomatic action of Israel against Haider does not come from the street, from the people, and thus is just an illusion.

A real action would be a boycot on all the products produced in the province where Haider was elected governor: Carinthia. This is the way moral action takes place today, not through hypocritic diplomacy.
תרגום לעברית - צעדים מעשיים 2507
אני מקווה שאנגלית מותרת בשימוש בפורום זה. אהיה אסיר תודה באם הערתי תתורגם לעברית.

פוליטיקאים המעוניינים, בדרך כלל, להיבחר מחדש אינם נוקטים בצעדים מוסריים. הפעילות הדיפלומטית של מדינת ישראל כנגד היידר אינה באה מהרחוב, מהאנשים, ולכן היא אשלייה.

פעולה אמיתית תהיה החרמת כל המוצרים שמקורם במחוז הבחירה של היידר - קארינתיה. זו הדרך בה מתבצעת כיום פעולה מוסרית, ולא על ידי דיפלומטיה צבועה.
שאלת תם 2509
כיצד ניתן לדעת אם מוצרים אוסטרים מקורם ב'מחוז הבחירה של היידר - קארינתיה'?
אשמח לקבל תשובה בנדון.
בברכה
א. מאן
שאלת תם 2512
אל תפנה את תגובתך אלי. אני רק תרגמתי. למעשה, אני מתנגד להשקפה זו.
חרם על מוצרים הוא בדיוק מה שהיה החרם הערבי שגרם לנו צרות צרורות, ונבע ממניעים גזעניים טהורים (בלהט הדיון שכחנו לציין שגם יריבינו אינם בדיוק חסידי אומות העולם). בגזענות יש להילחם בעיקר בעזרת פוליטיקה. חרם כלכלי לא הוכיח את עצמו במדינות טוטליטריות דוגמת עיראק. יש לחפש שיטות אחרות. החרם לא מצליח לפגוע באשמים. יתכן שבמדינה דמוקרטית כאוסטריה המודעות להצלחת החרם תהיה גדולה יותר, אך ההשפעה עלולה להיות הפוכה. האזרחים עלולים להתייצב כאיש אחד כנגד מה שייראה כנסיון בלתי נסבל לגרום להם לשנות את דעתם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים