פוסט מורטם 239045
(נא להמשיך את הדיון כאן, והכי טוב זה קודם כל לברר עם המערכת בדואל)
משתמשים לא יכולים לשנות תוכן הודעות באייל הקורא לאחר פרסומן. ניתן לשנות ישירות את בסיס הנתונים, אבל לא נראה לי שזה נעשה.

אפשרות אחת היא שאותו מגיב השאיר הודעה כפולה כאשר ההודעה השנייה הייתה עידון של ההודעה הראשונה. במקרה זה אנחנו מפעילים שיקול דעת ומסירים את ההודעה המפורטת פחות.
פוסט מורטם 239144
מה? מי? על מה מדובר?
פוסט מורטם 239171
סליחה. תגובה 239040
פוסט מורטם 239198
אני לא מעריך שבוצע שינוי בבסיס הנתונים.

איך מופעל שיקול הדעת? לאחר כמה זמן? האם מישהו ששלח הודעה, התחרט על משהו ומבקש לשלוח הודעה חלופית נענה? במקרים מיוחדים?
פוסט מורטם 239203
ושוב בשמו של השוטה הביישן: תגובה 224538
פוסט מורטם 239213
הודעות כפולות נוצרות לפעמים כאשר מישהו מגיב, לוחץ על אשר, ואז לוחץ על back מגיע שוב לעמוד העריכה ואז שוב "אשר". לפעמים מישהו מגיב תגובה ואז מעתיק את הטקסט, מוסיף משהו, ומגיב שוב.

איך מופעל שיקול הדעת? על פי מה שנראה הגיוני. במקרה של תגובה כפולה אנחנו לא נקטע דיון שכבר התחיל, למשל. כמה זמן? זה תלוי. אין כאן (בניגוד למה שמישהו אולי חושב) מערכת אוטומטית שמזהה תגובות כפולות. הכל תלוי בזה שאנחנו, העורכים, נבחין בזה. אם פרק הזמן בין התגובות הכפולות יעלה על מספר שעות, סביר (לפי קצב הניטור של האייל על ידי העורכים) שלא נבחין בכפילות.

היו מעט מאד תגובות שנמחקו לאחר פרסומן בעקבות בקשה מפורשת, והמדיניות הכללית היא פשוט "לא מוחקים תגובות לאחר פרסומן" (אלא אם כן הם לא עומדות במדיניות האייל הקורא). נדמה לי שאפשר למנות את מקרי המחיקה על פי בקשה מיוחדת, שבהן שוכנענו שיש סיבה אמיתית וחשובה למחוק את התגובה, על אצבעות יד אחת בערך, לאורך כל חיי האייל. לא זכור לי שהיו כאלו בחצי השנה האחרונה.
פוסט מורטם 239555
אני זוכר מקרה שבו עורך באייל פנה אלי והציע למחוק תגובה שפירסמתי.

כמה חודשים קודם לכן, עורך אחר גרם לי להזיע טוב טוב לפני שהסכים להסיר תגובה אחרת בנסיבות דומות.
פוסט מורטם 239573
אני בטוח שאוכל לנחש בניחוש אחד על איזו תגובה מדובר בחלק הראשון של ההודעה.
פוסט מורטם 239577
מי שמוחקים לו הודעות גם מקבל הודעה בדוא"ל על כך?
בעניין הודעה בדואל על הסרת תגובה: 239602
אין כלל של יידוע המגיב על הסרת הודעתו. עם זאת, חברי המערכת מיידעים לעתים כותבים שהודעתם הוסרה. אני נוהג לעשות זאת כשנראה לי שסיבת ההסרה אולי לא תהיה ברורה דיה למגיב. אם התגובה המוסרת בוטה באופן קיצוני, עתירת קללות וכו', יש להניח שמחברה מבין בעצמו מדוע הוסרה. אך לפעמים אנשים מגיבים בתום לב (או בחצי תום לב) והודעותיהם מוסרות בכל זאת, לדוגמה: אם מישהו העתיק והדביק מאמר מאתר או פורום אחר ופרסם אותו כתגובה באייל, יש בכך הפרה של "זכויות יוצרים" וההודעה תוסר. לא לכל אחד ברור שהוא ביצע הפרה מעין זו.

כפי שציינתי בפניך לפני חודשים אחדים, בתגובה קודמת בדיון זה, עם הזהות באה גם האחריות. אין בידי סטטיסטיקה בדוקה, אך בדרך כלל, מגיבים מזוהים בשם או בניק קבוע עם כתובת דואל ממעטים לכתוב תגובות שיש צורך להסירן; לעומת זאת, מנסיוני, דווקא חלק ניכר של ההודעות המוסרות נשלח בידי כותבים חסרי כתובת דואל, ולהם אי אפשר להודיע על ההסרה ממילא.
בעניין הודעה בדואל על הסרת תגובה: 239606
אולי אפשר להשתמש במנגנון ההודעה האוטומטית, שגם חסרי דוא''ל גלוי יכולים לקבל דרכו הודעות.
פוסט מורטם 240430
כדאי לציין שלפעמים העורכים שמים לב לשתי הודעות זהות מידי אותו מחבר, ומוחקים אחת מהן, ואז מתברר שבעצם היה הבדל של מלה או שתיים בין ההודעות, ואחת היתה בעצם תיקון של השניה. אופס. לי זה קרה פעם אחת לפחות. כדי למנוע תקלות מסוג זה, במקרה של כפילויות אנו משתדלים למחוק את ההודעה הישנה מבין השתיים; החריג הוא מקרים בהם כבר ענו לאותה תגובה ישנה.

אורי, אם תפנה אותי לתגובה שאתה מדבר עליה, אוכל לבדוק אם הוסרה גרסה "כפולה" שלה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים