לוחמה ריחולוגית 240490
שרות בתי הסוהר מתכונן למלחמה משלו בשביתת הרעב: מדי ערב יערכו הסוהרים "מנגלים" ריחניים מחוץ לכותלי הכלא ויסתובבו עם פלאפל ומוצרי מזון אחרים מול עיניהם הרעבות של האסירים. בנוסף, מתוכנן שימוש בלוחמה פסיכולוגית "רגילה": הפצת שמועות שישברו את אחדותם של האסירים ואת נחישותם.

"מעריב": http://www.nrg.co.il/online/1/ART/768/315.html
חברה, רוצים פיצות? 240492
אני זוכר במעורפל, שבשביתת רעב אחרת (אולי בשנות ה70) היתה אופציה של האכלה בכוח ( במשהו שנקרא "זונדה" אאל"ט). באותה תקופה היה הרבה רעש בתקשורת האם מותר או אסור להאכיל בכפיה.
אני חושב שגם הבריטים נהגו כך כאשר אסירי המחתרת האירית שבתו רעב, ונדמה לי שאסיר אחת אפילו מת כתוצאה מהשיטה האיומה הזאת. מישהו מכיר?
חברה, רוצים פיצות? 240493
בבריטניה אסיר זכאי לשבות רעב, אם רצונו בכך. בישראל, החוק מחייב את המדינה לדאוג לבריאותם של האסירים, ולכן במקרה של שביתת רעב יש לדאוג לטיפול רפואי מתאים (כן, היו גם זונדות) על מנת לשמור על חייו ובריאותו של האסיר השובת, גם אם הוא עצמו אינו מעוניין בכך.

אבל לכל מי שדואג שמא בריאות האסירים תישמר - אין מקום לבהלה:
השר לבטחון פנים כבר הצהיר שגם במקרה זה הוא מעדיף לצפצף על החוק שהוא ממונה על אכיפתו.
חברה, רוצים פיצות? 240503
אז אתה לא יודע על מקרה של האכלה בכוח של אסירי המחתרת האירית? אחפש בגוגל...

אגב, אני לא יודע מה יותר נאור מצידו של הנגבי- לתת להם לרעוב, או לתפוס אותם (את כולם??) ולדחוף להם צינורות לבטן בניגוד לרצונם.
guts* and endurance* ? 240504
In a monumental display of guts and endurance, the Price sisters, Kelly and Feeney suffered the torture of force feeding for over 200 days. They never showed a sign of breaking their strike and the publicity was heavy on the British to relent.

http://inac.org/irishhistory/hungerstrikes/chapters/...
חברה, רוצים פיצות? 240515
אני יודע שבישראל נחנק אסיר פלסטיני כתוצאה מהחדרת זונדה לריאות בנסיון לשבור את שביתת הרעב שלו. מה שאני לא זוכר זה איפה קראתי על זה ומתי זה היה.
חברה, רוצים פיצות? 240525
זונדה?
אני חושב שזה צינורית מהאף לושת.
לא נעים.
חברה, רוצים פיצות? 240561
In the beginning of the century, British (and I believe American) penological institutions force-fed the detained Suffragettes. The reports presented the practice at its most inhumane and the suffragettes used it extensively in their struggle for voting rights.

יחי השינוי הקטן 240780
suffragettes used it extensively in their struggle for vomiting rights
יחי השינוי הקטן 240795
D:

This reminds me of this comic strip I saw somewhere. A woman behind a bookstore counter is angrily yelling at a customer: "This is a FEMINIST bookstore! We don't HAVE a humor section!"
המביא קריקטורות בשם אומרן 241529
כמה פמיניסטיות דרושות כדי להחליף נורה? 291456
זה לא מצחיק!!

(כמה עורכי אייל צריכים כדי להתיר יותר מסימן שאלה/קריאה אחד??)
יחי השינוי הקטן 291531
נרו לבנה כתבה על זה במוסף "הארץ" האחרון (וגן על מיודענו גיל רונן). http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...
לפטר את הבוחער זעצר 291532
*נרי* לבנה כתבה על זה במוסף "הארץ" האחרון (ו*גם* על מיודענו גיל רונן). http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...
לפטר את הבוחער זעצר 291586
תיקנת את שגיאות העברית והרסת את הקישור.
לפטר אותו שוב. 291829
והמלחמה על דעת הקהל 240512
ובמסגרת המלחמה על דעת הקהל מציגים בשב"ס תערוכה של טלפונים ניידים שהוברחו לכלא על-ידי האסירים, דוקרנים, סכינים ואפילו מוט של מטאטא ששימש אסירים לתקיפת סוהר.

לוחמה ריחולוגית 240526
הבעיה בשבירת שביתה כזו היא הלחץ החברתי של האסירים הנחושים על הפחות נחושים, שעשוי להיות גם אלים.
לצורך זה חשבתי שזה עשוי להיות מועיל להכניס כל אסיר למשך חמש דקות לחדר עם אוכל.
ירצה - ישבות רעב, לא ירצה - יאכל מבלי שחבריו השובתים ידעו על כך ויכניסו לו מכות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים