לא מסתדר לי 240500
"גם אם היינו רוצים לגלות גמישות, אין כאן מקום לתמרון. אנחנו רוצים למנוע פיגועים"

"...דורשים השובתים מתן טיפול רפואי הולם לאסירים, כולל ניתוחים במקרים הדחופים; ...אפשרויות לימוד לאסירים, לא רק באוניברסיטאות בישראל אלא גם באלה שברשות ובחו"ל..."

מה למניעת פיגועים ולזה?
לא מסתדר לי 240505
הרתעה כמובן.
''דיר בלאק יא איבני, אל תהיה שהיד, אם תיכשל, לא תזכה בטיפול רפואי הולם בכלא''
גם לי לא מסתדר 240506
1948:

"מדינת ישראל תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות; תשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה; תהא מושתתה על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ותהיה נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות."

2004:

או
גם לי לא מסתדר 240510
קורסים בכימיה ואלקטרוניקה הם גם לא לומדים באוניברסיטאות בישראל. אני מניח שמדובר בתוספת מאמץ עבור שב''ס כדי לנטר את חומר הלימוד מאוניברסיטאות שאינן ישראליות.
גם לי לא מסתדר 240539
אני חושב שחופש דת מצפון תרבות וחינוך לא כולל את חופש האמונה של אנשים שמותר להם להתאבד ולהרוג בשם הדת.
עניין של עלות-תועלת, אתה יודע ‏1.
חוץ מזה, בזה שאתה שולח אותנו באופן כללי ל"עיתונות" יש התלהמות מסוימת.

1 זה תפקידו של בג"צ, פעמים רבות (אם לא תמיד). לקבוע לגבי מקרים שונים איזה עיקרון שלקחה על עצמה מדינת ישראל חשוב יותר, ועשוי להנזק יותר, מהחלטה מסוימת של המדינה.
"לקחה על עצמה" - הכוונה כמובן לחוקי-היסוד, ולא למגילת העצמאות.
גם לי לא מסתדר 240663
זה מה שיש לדבקה לומר:

"אם יתמלאו דרישות האסירים הפלסטינים השובתים רעב, יהפכו בתי הסוהר למקומות מגורים נוחים בהם שולטים האסירים. יאסר ערפאת מאחורי השביתה.

מאחורי שביתת הרעב של האסירים והעצירים הפלסטינים אשר לקראת סוף השבוע תקיף את כל בתי הסוהר של השב"ס ומחנות המעצר של צה"ל, עומד יאסר ערפאת, כך מוסרים המקורות הפלסטינים של תיק דבקה. ערפאת מנסה באמצעות השביתה להסיט את דעת הקהל הפלסטינית מהרפורמות הביטחוניות והכלכליות שעליו לבצע השבוע. במצב כזה שבו 'חיי האסירים נתונים בסכנה', צריך קודם כל לטפל בנושא זה ולא ברפורמות.

עיון ברשימת 200 הדרישות שמעלים האסירים, מראה שאם הן יתקבלו, בתי הסוהר יהפכו למקומות מגורים נוחים. להלן כמה מהתנאים: כל אסיר ייכלא רק בקרבת מקום מגוריו. אסירים ממשפחה אחת ייכלאו באותו בית סוהר. את המבקרים יש להכניס ללא עיכובים 'תוך רגע' מהגיעם לשער בית הסוהר. היתר לאסירים לקנות את האוכל לעצמם ולבשל אותו. לפתוח בכל בית כלא מאפייה שבה יעבדו האסירים. בכל תא יהיה מחשב, מכונת צילום, סכין גדולה לפירות ומקרר. כל אסיר יקבל לרשותו מטעם הנהלת הכלא מחבת ותרמוס חשמליים, ומכונת גילוח חשמלית אשר תוחלף בחדשה כל שישה חודשים. דלתות התאים תישארנה פתוחות כל שעות היום. לא ייערכו חיפושים בתאים ועל אסירים בשעות החשיכה. כל פעם שתחל תפילה החיפושים ייפסקו. תופסק פעולת המכשירים האלקטרוניים הישראליים לשיבוש שיחות טלפון. האסירים והעצירים יקבלו שיעורם מרוכזים בקראטה. כמו כן תפורק יחידת 'מצדה' של שירות בתי הסוהר."

לא אכפת לי שכולם ימותו, להפך, רצוי מאוד שכך יהיה, אבל אם מה שדבקה טוענים הוא נכון, הוא מציג את מה שכתבת באור מאוד מגוחך.
גם לי לא מסתדר 240666
לסייג מסקנה ב''אם מה שדבקה טוענים הוא נכון'' זה כמו לא להסיק כלום.
גם לי לא מסתדר 240667
את הטענה של דבקה אפשר לבדוק בצורה עובדתית פשוטה. האם הרשימה מתפרסמת באיזשהו מקום?

בנוסף, מי שעוקב אחרי דבקה לאורך זמן רואה שהם קולעים בהרבה מאוד דברים, ובפרט, במידה גדולה יותר מאשר בעבר. כמעט מדי שבוע ניתן לקרוא משהו בדבקה ואחרי כמה ימים או שבועות במקור 'סטנדרטי', בלי פרטים או רקע שדבקה כן טורחים לספק. אני לא יודע אם התכוונת ברצינות למה שאמרת, אבל זה ממש מוגזם. נכון שהאמת בשבילם היא הרבה פעמים רק נקודת מוצא למשהו הרבה יותר יצירתי ומגוון, אבל אפילו במקרים האלה, עדיין מדובר לעיתים תכופות עד מאוד על אמת שבמקומות אחרים איננה מוזכרת בכלל ורק אחר כך מתבררת ככזאת. הם באמת עובדים בצורה בעייתית, אבל בוא לא נגזים.
תשקיעו בדבקה 240671
ספטמבר ואוקטובר, ידועים באופן מסורתי כחודשים בעיתים לשווקים, ושווקי המניות בפרט. פעמים רבות חלו בעבר ירידות שערים תלולות בחודשים אלו. ברמת הניתוח הטכני, התמונה עדיין קודרת: כל עוד מדדי המניות במגמת ירידה, לא ניתן להוציא מכלל אפשרות את רמת 1,600 נקודות בנאסד"ק כיעד שערים אפשרי בעתיד. רק שבירת רמות 1850-1900 , והתבססות מעליהן, יוכלו לחלץ את מדד הנאסד"ק ממנהרת השערים היורדת, בה משייט המדד מאז אפריל 2004. בטווח הבינוני-ארוך התמונה יכולה לעורר תקווה. הקטנת אי-הודאות הפוליטית והביטחונית בארה"ב לאחר הבחירות בנובמבר, ואפילו בחירת נשיא חדש בארה"ב, שיחל בתוכנית כלכלית מקיפה, עשויה להוות מפנה חיובי לשוקי המניות האמריקאיים לקראת סוף השנה, ותחילת השנה הבאה. רק מה? איש לא בטוח כי אכן התפתחויות אלה תתרחשנה
תשקיעו בדבקה 240674
לא הבנתי מה רצית לומר, מכל מקום אני חוזר על שאלתי: האם הרשימה מתפרסמת במקום אחר? האם יש לך סיבה להניח שהסעיפים שנמנו מתוכה הם מפוברקים?
מה ניתן לצפות לשווקים בתקופה הקרובה ? 240676
מה דבקה רוצים לומר אתה מבין?
מה ניתן לצפות לשווקים בתקופה הקרובה ? 240678
כן.

עכשיו תורך לענות לי.
תשקיעו בדבקה 240677
ולשאלתך כן.
תשקיעו בדבקה 240681
בסדר. תן לי בבקשה לינק למקום אחר שבו הרשימה כתובה במלואה או לחילופין צטט את כולה.
לא מסתדר לי 240507
הם לומדים קורסים בכימיה ואלקטרוניקה.
לא מסתדר לי 240508
אני מניח שיש מחלוקת בין האסירים לשב''ס לגבי הגדרת ''טיפול רפואי הולם''. הניחוש שלי שהסעיף הזה מסתמך על מקרים בודדים ולא על תופעה, ונועד להעצים את האפקט של השביתה, כמו גם להיות חלק מעמדת פתיחה במשא ומתן, שהרי אין טעם לפתוח משא ומתן בעמדות הסיום שלך.
"טיפול רפואי הולם" = שוק חשמלי ? : ) 240523
לא מסתדר לי 240542
פינוי לניתוחים: מחבל שמוכן להתאבד כדי להרוג, יהיה מוכן גם לפגוע בעצמו כדי לברוח ממאסר. חלקו השני של המשפט, אגב, נכון גם עבור חלק מהאסירים הפליליים.

אפשרויות לימוד: אני לא יודע מה בדיוק הכוונה ב"אפשרויות לימוד לאסירים". מישהו יכול לחדש לי פרטים על הדרך שבה זה מתבצע?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים