צפון קוריאה נפתחת והעולם נענה 241686
בשעה שממשל בוש מתאמץ לבודד את צפון קוריאה, אסיה ואירופה מקיימים מגעים דיפלומטיים, תרבותיים וכלכליים עם צפון קוריאה. הסכנה עכשיו שהממשל האמריקאי ימצא עצמו מבודד, אומרים מומחים.

קים ז'ונג איל שהתחיל לנטות לכיוון כלכלה פתוחה, שיבח את היתרונות שטמונים ברווחים [עסקיים]. לאור זה, וושינגטון ממתנת את יחסה לצפון קוריאה. בוש, שהגדיר בעבר את צפ"ק כחלק מ"ציר הרשע", העביר לה את ההצעה המשמעותית ביותר מאז נכנס לתפקידו.

עוד במאמר של הני"ט:
צפון קוריאה נפתחת והעולם נענה 241689
שדר מכדור הבדולח שלי: צפון-קוריאה תעבור תהליך של סינוזציה (מלשון "סין"), מיעוט קטן ימשיך להתלונן על הפרות זכויות האדם, בזמן שכולם יתחילו לעשות עסקים עם השוק המתפתח.
צפון קוריאה נפתחת והעולם נענה 241700
וההמשך החלום - כולם ישמחו על השינוי הכלכלי שזה גורם לחייהם. יאמצו אל ליבם חברה צרכנית על כל מה שקשור אליה כמו חינוך תרבות (גבוהה והמונים), כשארה''ב היא מודל החיקוי להמונים. אח''כ, כשירווח יחסית, וכל אחד יסתופף ליד טלויזיתו שמראה מגוון ערוצים, יוכל לרכוש מוצרים שונים במחירים שווים לכל נפש - אז הם יתחילו לקונן על ההשפעה ההרסנית של התרבות האמריקאית ועל איך שהם נטשו את דרכי אבותם הפשוטים.

אופס, זה כמו החלום של וודי אלן - כשהק.ק.ק. תפסו אותו ועמדו לתלות אותו, כל חייו עברו לפניו בחטף - העיירה הקטנה עם שדות הזהב, השמים הכחולים, אהבת הילדות לבטי זהובת התלתל וכחולת העינים, הוריו הטובים שופעי האהבה. לפתע הוא נוכח שבעצם הוא רואה את החיים של מישהו אחר.
ובנתיים בסין 241836
בעוד אתה כותב, הנה באה הכתבה הזאתי על סין. המפלגה הקומוניסטית מהללת את דנג שיופינג כמי ששיחרר את סין מהלפיתה הסוציאליסטית ויצר את העושר החדש. בכירי המפלגה קוראים לביצוע דחוף של רפורמות נוספות ובראש ובראשונה, במערכת הפוליטית של מפלגה אחת. הם דורשים להגביר את חופש העיתונות, להוסיף סממנים דמוקרטיים, להלחם בשחיתות, להקטין את הצנזורה ולהעלות את רמת היושרה.

"בהשוואה לרפורמות הכלכליות, המערכת הפוליטית שלנו משתרכת הרבה מאחור," כתב עורך בכיר לשעבר בעיתון המפלגה הקומוניסטית "יומון העם."

צרוף מקרים או שבאמת יש לך כדור בדולח?

יש לי כדור נגד כאב ראש :) 241838
ובנתיים בסין 241926
מה שהכי חשוב זה שהם ישלחו שופט לבית הדין הבינלאומי בהאג שיגנה את מעשי ישראל בשטחים. זה יקנה להם עוד כמה שנים של התעלמות אירופאית ''מענייניהם הפנימיים''.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים