דברי במספרים 241736
על כמה ילדים מדובר? כמה חד הוריות מתחתנות עם ישראלים או עם זכאי חוק השבות? כמה ילדים יש להן? האם במסגרת "השיבה הזוחלת" נזכה לצפות בגל גירושים ברשות הפלשתינית ובעקבותיו גל נישואים של הגרושות הטריות (על עשרת ילדיהן) עם ערביי ישראל?
או בקיצור, האם מדובר בפתרון של בעיה הומניטרית שמקיפה עשרות או מאות אנשים או ביצירה של בעיה דמוגרפית שמקיפה מאות אלפי אנשים?
דברי במספרים 241748
אל תדאג לרשות, הרי יש חוק (הוראת שעה?) שמונע מתן אזרחות לתושב רשות שמתחתן עם בעל אזרחות ישראלית. מין חריגה כזו מהכלל הגורף של איחוד משפחות, במיוחד עבור הפלשתינאים.
תטל''א 241753
תטל"א? 241766
שאלת "האם במסגרת "השיבה הזוחלת" נזכה לצפות בגל גירושים ברשות הפלשתינית ובעקבותיו גל נישואים של הגרושות הטריות (על עשרת ילדיהן) עם ערביי ישראל?". התשובה היא "לא", משום שבמקרה זה, אפילו הגרושה-הנישאת-מחדש לא זכאית לאזרחות, קל וחומר ילדיה מנישואין קודמים.
תטל"א? 241782
אבל בדיוק *זה* החוק שנקרא "חוק האזרחות" ‏1. בכתבה נכתב שאלי ישי אמר שהשר פועל *בניגוד* לחוק האזרחות. גם זבולון אורלב מציין "באותה מידה, כל פלסטינית גרושה...". אולי באמת ההחלטה של פורז נוגדת את חוק האזרחות.

1 אני מוסיף קישור מאתר "בצלם". לא, אני לא שותף לקיצוניות של "בצלם" ‏2 - אלא שמאתר שמעתי לראשונה על חוק האזרחות:
2 כשמחליפים באופן קבוע את המילה "אזרחות" בביטוי "מוצא לאומי", כדי לשוות לכל פעולה של צה"ל תדמית של פעולה גזענית, זו נקראת קיצוניות:
תטל"א? 241822
אני בכוונה לא התייחסתי לחוק האזרחות. בהנחה שהוא לא קיים, האם יש סיבה לדאגה מהשינוי שמציע שר הפנים, או שמדובר בקסנופוביה בלבד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים