לבנון, הנסיוב השומר על בריאותנו 2426
כיום לאחר סילוק האימפריאליזם הקומניסטי, המאבק בעולמנו הנו בין העולם המפותח והשבע לעולם המפגר והרעב.
מאחר ועמי ערב שסביבנו הנם ברמת התפתחות ירודה, הן כלכלית והן חברתית – שלטונית, ישראל הנמצאת על קוו התפר בין העולם המפותח והעולם הרעב, מהווה ותהווה לעשרות השנים הבאות, יעד לקנאה ושנאה של הערבים.
אך כיוון שישראל היא בעלת מנטליות הומניסטית, היא נמנעת מלבצע את הנדרש, ולכבוש בירת האויב כדי למנוע מהערבים ניסיונות להתנכל לקיומה. ומאחר וישראל נמנעת מכך, האויב יכול להמשיך פיגועיו ללא חשש אמיתי לעור שליטיו.
כדי שישראל תמשיך להתקיים, ולעמוד בהתקפות הערבים היא חייבת אפוא לתחזק צבא בעל יכולת מלחמתית אמיתית רציפה. דרך זו אפשרית רק אם לכוח הצבאי יש אפשרות להתנסות במלחמה, ועדיף מלחמות קטנות, (ממש כמו תפקידה של זריקת החיסון – המאמנת את הגוף ליצור נוגדנים למחלה האמיתית).
שדה האימונים באש אמיתית עבור שיבוח צבאנו הוא כיום לבנון והחיזבאללה, או האינטיפדה בעבר.
לכן, באופן אבסורדי אולי, אחת הסיבות החשובות לכדאיות השארות צה"ל בלבנון, היא דווקא העובדה שהוא משתתף במלחמה מתישה והרוגים.
זאת כמובן מעבר לעובדה, שתורת הלחימה של צה"ל הוותיקה, והנכונה היא "להעביר את שדה הקרב לאדמת האויב". ומאחר ונגזר עלינו להלחם בערבים, עדיף שהאוכלוסיה הנפגעת מטעויות התותחנים או הטייסים תהא שלהם ולא שלנו.
עייפות הציבור מהמלחמה בלבנון, היא מובנת, הציבור אוהב פתרונות קלים ופשוטים. אך אנו במזרח התיכון, והאויב הוא ערבי, ולא בלגי או הולנדי. כל עוד אנו דבקים בגישות ההומניות המודרניות, ואויבנו לא רואים בשלום ערך, אלא אמצעי בירוקרטי לקירוב צבאם לערינו, המלחמה תימשך. אם צבאנו יהיה מאומן ומוכן למלחמה הבאה, היא עשויה להדחות. ובעת מלחמה חלילה אנחנו עשויים לעמוד בה במחיר נמוך יחסית. אך אם הצבא לא יהיה מאומן, אם מפקדיו יקבלו את טבילת האש הראשונה רק בעת התקפת השריון המסיבית שחלילה תבוא, מצבנו יהיה רע ומר.
אם נגזר עלינו להמשיך ולחיות במזרח התיכון, טוב יהיה אם שדה האימונים והקרב יהיה בלבנון, ולא בגליל, בעזה ולא בבאר שבע. ולנו עדיף שהמכונית המתפוצצת תסע בכביש בירות דמשק ולא בכביש חיפה תל אביב.
נגיף מוח 2428
אינני יכול שלא להגיב על דבריך, אולם אני מתקשה למצוא מילים הולמות לנוכח השילוב האיום של כשל מחשבתי, בורות וחוסר הערכה לחיי אדם העולה מהם. היכן להתחיל? כרגיל, אחלק לסעיפים:
א. "יעד לקנאה ושנאה של הערבים" - סיבות הסכסוך באיזורנו הינן, כפי שיספר לך מר גורביץ בהרחבה, היסטוריות. בלבד. כל "גורם" אחר יתגלה, בחקירה לעומק, כגרורה היסטורית. הדימוי הנחמד של "אנחנו מתקדמים והם מפגרים, לכן הם שונאים אותנו" לא יחזיק מעמד שניה אחת מול עין בוחנת.
ב. "נמנעת מלבצע את הנדרש ולכבוש בירת אויב" - למה רק בירה אחת? אולי את כולן? איזה חזון! נכבוש, בנוסף על בירות (שכבר כבשנו), את דמשק, קהיר, רבת עמון, בגדד וטהרן, ונגמור עניין! בתוך כך נוכל גם לגייר את כולם לפי חרב, ולאמן את צה"ל אימון שלא במהרה ישכח... האם כבר הבנת מה אמרת, בפזיזותך כי רבה, או שאמשיך עד כיבוש טוקיו וושינגטון, מה שבטוח יראה לעולם מי כאן הבוס?
ג. "כדי שישראל תמשיך להתקיים ולעמוד בהתקפות הערבים" - האם עלתה בדעתך האפשרות כי נתן, בעזרת קצת חכמה, להגיע למצב בו *לא יהיו* התקפות? מדהים, נכון? אוטופי ממש, הא? מוזר, אם כך, לציין כי זה קורה כבר מספר לא מבוטל של שנים מול מצרים וירדן. עולם הפוך ממש!
ד. "שדה האימונים... עבור שיבוח צבאנו" - הדבר היחיד המשתבח כתוצאה מהישארותנו בלבנון הוא פרנסתם של העוסקים
בבריאות הנפש. נסה להתעמת עם הרעיון החדשני הבא: *נתן* לאמן צבא ולהחזיקו ברמת כוננות סבירה *ללא כל מגע עם האויב*.
ה. "להעביר את שדה הקרב לאדמת האויב" - (במאמר מוסגר - את שדה הקרב לא העברנו לאדמת האויב. לשם אנחנו מעבירים אוכלוסיה אזרחית) - שדה הקרב לא יעבור לעולם לאדמת האויב. מי שירצה לפוצץ אוטובוס בדיזנגוף, אין רצועת הכיבוש בלבנון מזיזה לו כהוא זה.

יכולתי לכתוב עוד הרבה, אך נראה לי כי הבהרתי את הכוונה. עלינו לשאוף למצב של שלום. מצב זה יכול להתקיים (ע"ע סעיף ג') ונתן להגיע אליו. מוזרה היא נטייתן של מדינות אשר שלום שורר ביניהן - הן לא נלחמות אחת בשניה. אין קרב, אין שדה קרב, אין "טעויות תותחנים וטייסים", אין מלחמה. *אין*, הבנת?
אנשים = תאים?!?! 2438
מה בדיוק הייתה הפואנטה שלך בכל המגילה המיותרת הזאת, לא הצלחתי להבין. מה שכן הצלחתי להבין, הוא שאין לך שמץ של מושג על מהותה האמיתית של מלחמה, שאין לך שום הבנה בקשר לערך חיי אדם.

יוסי, סלח לי על שאני לוקח את מקומך, אבל אני חייב במקרה זה: יאיר, דעה כל כך פאשיסטית לא שמעתי מאז מוסוליני. בעצם, אני חושב שגם אצלו לא. שקול מחדש את דעותיך ואת סדר העדיפויות שלך בנוגע לחיי אדם.

בנוגע לנקודת המוצא התמוהה שלך - ארצות ערב לא שוטמות אותנו מתוך קנאה. להיפך. הן ארצות פונדמנטליסטיות בעיקרן, בייחוד סוריה, ועל כן הן מחשיבות את התרבות המערבית כמופקרת ומושחתת.

לגבי שאר הנקודות, אני סומך על ניר יניב על כך שציין אותן בתגובתו, אשר אותה לא הספקתי לקרוא.
יחי ההבדל הקטן 2447
ברי לכל אדם מן הישוב שישראל מנהלת מילחמת מאסף בדרום לבנון, ובמיוחד במקום המכונה 'רצועת הביטחון' - מילחמה אשר בה תפסיד ישראל.
אינני חושב שקיים ויכוח עקרוני בין ברי דעת על כך שמדיניותה של ישראל בסוגיה זו בנוייה על חולות נודדים - חמור מזאת - שאין באמתחתה של מדינת ישראל ולו מתכון אחד לאיזשהו סוג של פיתרון, מלבד המשך ההדרדרות המכוערת הכוללת אובדן חיי אנוש ופגיעה שיטתית בזכויות האדם בחבל ארץ זה, אשר עליהן מדווחת העיתונות הביינלאומית בהרחבה.
אי לכך ובהתאם לזאת על ישראל 'להתקפל' מדרום לבנון ולחזור אל הגבול הביינלאומי המוכר בצפון - ללא פיתרון, ללא רעיון - ללא כלום.
דבר לא יבוא על מקומו בשלום. השיגרה הביטחונית בגבול הצפון תמשך, וגם קטיושות חדשות תיפולנה מדי פעם על ישובים שונים בצפון הארץ.
אך בהבדל קטן - ישראל תוכל להגיב באופנים שונים על הפרות אלו, וזאת ללא מחאות משמעותיות בדעת הקהל הביינלאומית: מן המקובל בעולם זה שמדינות ריבוניות זכאיות להגן על עצמן ועל חיי אזרחיהן בתוך גבולותיהן המוכרים.
זהו גם המודל המומלץ לשאר השטחים בהם ממשיכה ישראל להחזיק כילד המסרב להפרד מצעצוע לא לו - 'התקפלות' חד צדדית עם הבטחות לאי-אלימות על חוזי נייר.
רק אז יפרוץ לו השלום הקר בין מדינת ישראל לשכנותיה. כנראה.
דיינו.
כל אופציה אחרת רשומה בחזון יוחנן בברית החדשה.
בברכה
א. מאן
נ.ב.
וכמובן בהקשר זה על ישראל להיפטר מן הרפלקס המותנה להטיף מוסר לעמי המערב - במילים אחרות - מהמוסר המשולש.
עם המוסר הכפול אפשר לחיות בשביעות רצון ולאורך ימים, כמדינת תרבות מתוקנת.(ע"ע 'המערב').
אנשים = תאים?!?! 664070
"דעה כל כך פאשיסטית לא שמעתי מאז מוסוליני" וחלפו 15 שנים ואין צורך עוד במקרי קצה כמוסוליני.
איזו מילה אני מחפש? 2470
פאשיזם, זהו.
פאשיזם 7320
פאשיזם 14507
הפאשיזם כפי שמציע זבוטינסקי במידה מסוימת זה הדבר הנכון
רעיון ''המדינה לפני הכל'' זה הדבר שהמדינה צריכה כדי לצאת מהמצב הנוכחי
מצב מסוכן ליהדות וליהודים
פאשיזם 14508
אמת
יש לזבוטינסקי את הספר ''שמשון'' שמומלץ
פאשיזם 18409
למצוא חומר על הפאשיזם....
שמסכם על הפאשיזם!!
וגם תמונות....
ואם אפשר גם סיפורים שילדים חיו שם.....
איזו מילה אני מחפש? 22088

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים