התובע הצבאי: "ירי סתמי" 243292
לראשונה באינתפדה הנוכחית מואשם חייל ברצח מכוון של אזרח פלסטיני - לא מחבל, לא מבוקש ובניגוד מוחלט לכל כללי הפתיחה באש. המשפט מתנהל בבית הדין של פיקוד דרום.

על-פי החשד, אחד החיילים ירה למוות בפלסטיני, לאחר שחייל נוסף שהיה עימו בעמדה בציר פילדלפי עודד אותו לירות. לאחר מכן, על-פי החשד, הגיע למקום חייל שלישי, הממלא בתפקיד פיקודי, וטייח את האירוע. התובע במשפט סרן עו"ד רן כהן הציג את הראיות שבידיו לשופט בדו"ח חסוי.

הסניגורית הפיקודית של פיקוד דרום סרן עו"ד לילך רובין, וסגן עו"ד סיון עומר, המייצגות את שני החיילים הראשונים שהיו בעמדה, רמזו כי חייל מהיחידה הפליל את מרשיהם בשל סכסוך אישי. הן טענו בדיון כי הבית הנטוש לידו נורה הפלסטיני נהרס מאוחר יותר על ידי כוחות צה"ל, ועל כן מדובר במבנה שצה"ל סימן אותו כמקום ממנו יש כוונות לבצע פיגועים. לטענת הסניגוריות, עובדה זו מציבה סימן שאלה ברור בדבר מעשיו של הפלסטיני במקום.

החיילים החשודים בביצוע הירי מכחישים כי ביצעו את הירי לעבר הפלסטיני. לטענתם, בוצע ירי לעבר דמות חשודה, שלא היה ברור אם נפגעה.

החייל החשוד בטיוח הפרשה אמר כי דיווח על האירוע התקבל ביחידה בה הוא משרת. "אני לא מבין למה, אם באמת נפגע אדם חף מפשע לא נערך תחקיר בנושא ברמת הקצינים הבכירים?"

בתחילת השבוע הבא יוגשו כנראה כתבי האישום, ואז יחשפו הפרטים החסויים עד כה בפרשה, כולל שמות המעורבים, דרגותיהם ויחידתם.


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים