הבעייה עם עין תחת עין 243537
נראה לי שהבעייה העיקרית עם עין תחת עין היא שכדי להחזיר עין תחת עין ושן תחת שן צריך להגיב *לכוונות* של האדם ממול, וזה קשה.
הבעייה עם עין תחת עין 243557
אנילא זוכר מי אמר (ותסלח לי הגאולה) שהבעייה המרכזית עם עין תחת עין היא שבסוף נשארים הרבה עיוורים בסביבה.
מרוב עיין תחת עיין העולם נהייה עיוור 243560
זה גרפיטי שהיה פעם ( ואולי עדיין) במחלף ראשון, על הקיר של גן החיות.
הבעייה עם עין תחת עין 243563
באתר של תעאיוש (http://www.taayush.org/) זוקפים את האמירה הזאת למהטמה גנדי ("עין תחת עין תעוור את כל העולם"). ובכל זאת באה גאולה לעולם.
הבעייה עם עין תחת עין 243596
אם לאותו אדם הייתה כוונה רעה אין לי בעייה מצפונית להחזיר לו רעה תחת רעה. הבעייה מתחילה אחרי שהוצאתי עין לאדם שלא התכוון להרע לי.

האם יש לנו מחלוקת על הרעיון של ענישה בכלל?
הבעייה עם עין תחת עין 247201
בסדר, אז הוצאנו עין למי שהוכחה כוונתו הרעה (ניתן לשער כוונה פוגענית לפחות בחלק מהמקרים. לדוגמא - בני סלע). השאלה, לעניין גאולה, מה יוצא לנו מזה. מה מבקשים להשיג. אם השאיפה היא ניטרול של הפרט הפוגעני, אז כנראה צריך לשבת ולחשוב ברצינות איך לעשות את זה. זה מזכיר לי שיחה שהיתה לי פעם עם אשה אחת. דיברנו על מקרי אונס ואנסים, ואני אמרתי משהו מהילקוט של "צריך לחנך ולתקן אותם". היא התרגזה מאוד ואמרה "צריך לחתוך להם!" אבל אחרי מספר שניות הוסיפה, "אז הם ישתמשו בידיים". אם הכוונה למנוע את הפשע, אז צריכה להמצא דרך יעילה.
הבעייה עם עין תחת עין 247204
לא נראה לי שהמטרה המוצהרת של המחוקק היא להתנקם (האם לזאת ירמזון שאלותיך ודברייך?), אלא באמת כמו שאת אומרת, המטרות הן "מן הילקוט" של לחנך, לתקן ולשקם. עם זאת, כיון שאלה מטרות מסובכות וקשות להגדרה ולביצוע - החוק דואג בראש וראשונה להרחיק את העבריין מן החברה, ע"מ להגן על החברה מהישנות אותה עבירה. משום כך עונש המאסר הוא כה "פופולארי", ומשמש למגוון כה גדול של פשעים ועבירות שעל פניהם (ואולי גם לעומקם) אין להם מכנה משותף. משום כך גם נענש שוקי בסו באותו אופן בו נענשים פדופילים. אילולא היה נענש, ואילו היו השופטים לוקחים בחשבון רק את אישיותו החיובית של שוקי עצמו ואת אישיותו השלילית והמזיקה של האב, אילו היו מתחשבים בזה ובזה ופוטרים אותו מעונש, או נותנים לו עונש קל עד גיחוך, היה בדבר מסר המעודד מקרי רצח נוספים תוך טענת הפושע, בדיעבד: "הוא היה איש רע, אז הרגתי אותו...".
הבעייה עם עין תחת עין 247214
לחנך, לתקן ולשקם. גם הרופאים בקופ"ח, שרושמים אקמולים, מחזיקים במטרות לכאורה ברורות, אבל בשני המקרים רק משהים משהו את הסימפטום. או במילים אחרות, אסטרטגיה לא יעילה מביאה לתוצאות לא יעילות. אולי זה אחד מהסימפטומים המטרידים של תפיסה שהיא לא רב-מערכתית. איך אפשר להתייחס לפדופיל מהיבט ענישתי בלבד ולא מהיבט טיפולי, בנוסף? זה נראה לי כמו הזנחה פושעת
(בדומה לרופאים שרושמים מורפיום לחולי גב עם מערכת עיכול חלשה ומאפשרים להם להנות מסוג שונה ומלהיב של כאבים...)
חסרונה של גישה הוליסטית, או רב-מערכתית, היא סיבה נפוצה לכשלים. אם עושים 1/8 עבודה, אז...
הבעייה עם עין תחת עין 263521
יוצא האקמול אל מחוץ לחוק ויפה שעה אחת קודם!

מה הטיפול המומלץ "לחולי גב עם מערכת עיכול חלשה"?
הבעייה עם עין תחת עין 264271
אני לא רופאה, אבל אני חושבת שיש אנשים שמקבלים כסף כדי למצוא פתרונות לבעיות בתחום זה...
הבעייה עם עין תחת עין 264274
אני לא חושב שהגדרת כהלכה את התחום.

לפי הגדרות מסויימות אני כנראה אחד מהאנשים האלה, אבל אינני יודע מהי ''מערכת עיכול חלשה'', וגם אינני מודע לבעייתיות של אקמול.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים